Soru Poco x3 pro rom tavsiyesi

kayaoffizziel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kaya
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Hemşire
Konular
6
yukarda yazdığım gibi benim için oyun vs çok önemli değil. grafikleri stock gibi güzel olsun yani eksik özelliği olmasın nfc kamera vs.
en çok sıkıntı çektiğim nokta ise şu google arama ve android bildirim çubuğu. gelen bildirimler daha önceden başka bildirim gelmişse onunla gruplandırılıyor saat felan karışıyor hep. ios da böyle değil yaw orda da grup var da bu kadar değil. gerçekten işlevsiz. bilmem bu noktaya takılan varmıdır.
google aramaları zaten söylemek istemiyorum. totalde 300 arama kaydı varsa sürgülü listede 20-30 numara var. kronolojik sıra diye bir kavram yokmu bunlarda. numaraya tıklıyorum geçmişi açıyor bana. tamam iyi bir özellik de ana listenin yerini alacak bir özellik değil bu. kusura bakmasınlar. ben 20 gün önce gün içinde kimlerle hangi saatte görüştüm bunu göremeyeceksem kaldır çöpe at böyle uygulamayı.

hocam bu video yapılacak işlerin en son bölümü sanırım. twrp üzerinden yüklemeyi biliyorum. bootloader kilidi felan bahsediyorlar. mi unlock programını indirdim telefonu görmedi. baştan sona bu işleri yapmayı öğreneceğimiz kaynak arıyorum
hocam bootloader kilidi açık olması lazım twrp için evet fakat ben 3 ay önce açtım hatta size direk anlatayım telefoncuya götürdüm adam bana 168 saat bekleme süresi veriyo açamadım dedi ve telefonu geri verdi bende 1 hafta bekledikten sonra kildini açtım internette YouTube da biraz araştırırsan belki bulabilirsin video ama ben bulamamıştım resmen belki bizim forumda vardır kilit açma ile alakalı konu bi bak derim ayrıca hatırladığım kadarıyla mi flash tooldu galiba sen yine araştırırsın ama her türlü bekliyorsun süreyi kırma muhabbeti yok diye biliyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam bu video yapılacak işlerin en son bölümü sanırım. twrp üzerinden yüklemeyi biliyorum. bootloader kilidi felan bahsediyorlar. mi unlock programını indirdim telefonu görmedi. baştan sona bu işleri yapmayı öğreneceğimiz kaynak arıyorum
mi unlock sanırım 7 gün bekledikten sonraki açılma işlemi için süreyi almak için mi flash tool du galiba bide telefonu görmesi için fastboot moda alman lazım onun içinde telefon tamamen kapalı iken ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basman lazım ekrana fastboot yazısı gelene kadar gelince elini tuşlardan bırak ve uygulamaya öyle bak o zaman görür

m3tinkn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
poco x3 pro
Konular
3
Arkadaşlar selamlar. 7 aylık poco x3 pro deneyimim ardından yaşadığım birkaç soruna daha fazla dayanamayıp kullanmış olduğum romu değiştirme kararı aldım.
7 senedir iphone kullanıyordum. Bu sene telefonu değiştirdim. Herşey tamam da 2 konu çok canımı sıkıyor.
Birincisi zaten herkesin bildiği konu şu gereksiz google arama ve mesaj uygulaması bu uygulamayı yapan aklını nerde bırakmış bilmiyorum. Arama geçmişini böyle çorba görmedim ben.
İkincisi gelen bildirimler iphone da bilirsiniz zaman sırasına göre dizilirler, ya bu telefonda bildirim geliyor açıyorum 15 20 bildirim arasında ara bul artık gelen bildirimi.
Gerçekten telefondan soğudum. Bu Endonezya romu varmış aramalar için kendi arama uygulamasını kullanmak için onu yüklemeyi düşünüyorum. Lakin bu garanti güncelleme muhabbetleri çok gereksiz bilgi dolu etrafta.
Twrp ile romu yüklediğim zaman garanti dışı kalıyor tamam, Endonezya romu güncelleme almaya devam eder mi manuel mi yapmam gerekir.
Twrp dışında pc uygulamması ile yükleme gibi bişeyler okudum tavsiyenizi almak istiyorum. En az riskli ve temiz yükleme metodu.
Son olarak şu bildirim ayarından anlayan varsa bi el atın lütfen :) gruplandırma iistemiyorum zaman sırasına göre gelsin varmıdır çözümü
hocam cihaz rootlu ise miui mint 13.0.8 öneririm

bildirim gelmeyen uygulamarı miui tasaruf modundan çikarman lazım ekran kapalı iken gelmiyorsa bildirimler

Alo_Azrail

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serhat
Cihazım
poco x3 pro
Konular
3
hocam bootloader kilidi açık olması lazım twrp için evet fakat ben 3 ay önce açtım hatta size direk anlatayım telefoncuya götürdüm adam bana 168 saat bekleme süresi veriyo açamadım dedi ve telefonu geri verdi bende 1 hafta bekledikten sonra kildini açtım internette YouTube da biraz araştırırsan belki bulabilirsin video ama ben bulamamıştım resmen belki bizim forumda vardır kilit açma ile alakalı konu bi bak derim ayrıca hatırladığım kadarıyla mi flash tooldu galiba sen yine araştırırsın ama her türlü bekliyorsun süreyi kırma muhabbeti yok diye biliyorum

mi unlock sanırım 7 gün bekledikten sonraki açılma işlemi için süreyi almak için mi flash tool du galiba bide telefonu görmesi için fastboot moda alman lazım onun içinde telefon tamamen kapalı iken ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basman lazım ekrana fastboot yazısı gelene kadar gelince elini tuşlardan bırak ve uygulamaya öyle bak o zaman görür
o aşamaya kadar geldim izlediğim videoda eleman direk fastboota geçip bağlıyor, ben bi yarım saat uğraştım başarabilmek için. uygulamanın sağ üst kısmında ayarlar butonu var oraya girince gerekli driverları indiriyor. öyle görüyor telefonu. oysaki ben de indirmiştim driverları :D
yanlız aklıma birşey takıldı miui 12,5 mu 13 mü indirip kurmamı önerirsiniz. endonezya rom için.
13 ile ilgili optimizasyon sorunları olduğuna denk geldim. kullanan varmı 13 sürümünü

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
Konu başlığı ile alakalı, bir kaç deneyiminden bahsedeyim. Aosp romlar da Arrow , crdroid, pixel gibi bir çoğunu denedim. Arrow çok sade ve akıcı fakat çift hatlı kullandığımdan dolayı klon uygulama yapma şansı aosplar da yok malesef. Klon uygulama APK ları da miu da ki performansı da vermiyor ne yazık ki eğer benim gibi aktif kullanıyorsanız çift uygulamaları aosplar işinizi görmez ayrıca Google arama ve mesajlaşma da cabası, Onun haricinde MIUI arayüzü de ister istemez şahsen ben arıyorum yani. Poco da MIUI çekmecesi ve Google arma mesajlaşma uygulamaları da beni çok sıkıyor bu sebeple orjinal romlarda çok dikkatimi çekmedi. Endonezya rom u denemedim. Eu rom larda ise ( miui13 stabil ve haftalık olanlar) temiz kurulum yapmama rağmen oyunlarda takılma ve bildirimler de geç gelme sıkıntısı yaşadım. Eskiden beri kullandığım oneos rom ki bana göre en iyi rom dur kendisi güncelleme almıyor artık malesef. Mint ve cloudfive denedim zil sesinin kendi kendine değişmesi. Arama esnasında telefonun ekranı kararması ve gelen aramayı cevaplamak için güç tuşu ile resmen güreşme sorunu yaşadım 😄 en son miumix deneme sonrası eski 12 tadını ve aktifliğini verdiğini gördüm. Bence bu cihaz için en stabil en kullanışlı miui13 rom miuimix in ta kendisidir. Tabi bu rom işleri cihazdan cihaza, kullanıcıdan kullanıcıya değişir notunu da eklemeden geçmeyim. İyi forumlar dilerim

Alo_Azrail

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serhat
Cihazım
poco x3 pro
Konular
3
Konu başlığı ile alakalı, bir kaç deneyiminden bahsedeyim. Aosp romlar da Arrow , crdroid, pixel gibi bir çoğunu denedim. Arrow çok sade ve akıcı fakat çift hatlı kullandığımdan dolayı klon uygulama yapma şansı aosplar da yok malesef. Klon uygulama APK ları da miu da ki performansı da vermiyor ne yazık ki eğer benim gibi aktif kullanıyorsanız çift uygulamaları aosplar işinizi görmez ayrıca Google arama ve mesajlaşma da cabası, Onun haricinde MIUI arayüzü de ister istemez şahsen ben arıyorum yani. Poco da MIUI çekmecesi ve Google arma mesajlaşma uygulamaları da beni çok sıkıyor bu sebeple orjinal romlarda çok dikkatimi çekmedi. Endonezya rom u denemedim. Eu rom larda ise ( miui13 stabil ve haftalık olanlar) temiz kurulum yapmama rağmen oyunlarda takılma ve bildirimler de geç gelme sıkıntısı yaşadım. Eskiden beri kullandığım oneos rom ki bana göre en iyi rom dur kendisi güncelleme almıyor artık malesef. Mint ve cloudfive denedim zil sesinin kendi kendine değişmesi. Arama esnasında telefonun ekranı kararması ve gelen aramayı cevaplamak için güç tuşu ile resmen güreşme sorunu yaşadım 😄 en son miumix deneme sonrası eski 12 tadını ve aktifliğini verdiğini gördüm. Bence bu cihaz için en stabil en kullanışlı miui13 rom miuimix in ta kendisidir. Tabi bu rom işleri cihazdan cihaza, kullanıcıdan kullanıcıya değişir notunu da eklemeden geçmeyim. İyi forumlar dilerim
verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. custom romların en sevmediğim özelliği çoğunun benzer sadeliğe sahip olması ve sıkıcı bir tasarımı olması. stock romlardaki orjinal özelliklere sahip olmaması oldukca can sıkıcı olabiliryor. ben telefonu almadan önce çok kapsamlı araştırma yaptım. kendime ve yaşantıma uygun özellikleri ona göre seçtim. şimdi telefonun nfc sinden tut kızılötesi vericisine kadar herşeyini kullanıyorum.
bunlar custom romlar ile de yapılıyor ama kalkıp da örnek verdiğim kızılötesi uygulamasını store dan indirmek istemiyorum. klon özelliği sayesinde çift hattım ve 4 whatsapp numaram ile tek telefondan işlerimi hallediyorum.
telefonun şu ana kadar beğenmediğim tek özelliği sanırım ahize hoparlörü aynı zamanda stero hoparlör sanırım. telefon görüşmeleri yaparken sesi dışarı çok net veriyor. telefonu aldığımdan bu yana görüşme yaptığım kişilerden çoğunlukla ses bozukluğu şikayeti aldım muhtemelen mikrofon stabil çalışmıyor.
neyse bunlar şimdilik önemli değil
bu bahsettiğiniz miuimix i araştırmaya başlayayım. sizede önceden sormak isterim. stock rom a kıyasla eksik kalan bir özelliği varmı. ve tercih etmeniz için sizi etkileyen olumlu farklarını hatırladığınız kadarı ile yazabilir misiniz ?

Ü

Üye silindi 278685

Guest
twrp yüklemek için bootloader açılması gerekiyor mu. 3 gün bekleme süresi felan yazıyor
3 gün değil 168 saat ve varsayılan da zaten bildirimler zamana göre gruplanmış olarak geliyor yani en eski en altta en yeni ise en üstte olacak şekilde gelir ve bu her zaman böyledir ayarlarınızı kontrol edin . Ve Google politikası gereği global rom da sadece Google arama ve mesajlaşma uygulaması var dilersen kilidi açıp xiaomi.eu geçebilirsin şiddetle öneririm .

3 gün değil 168 saat ve varsayılan da zaten bildirimler zamana göre gruplanmış olarak geliyor yani en eski en altta en yeni ise en üstte olacak şekilde gelir ve bu her zaman böyledir ayarlarınızı kontrol edin . Ve Google politikası gereği global rom da sadece Google arama ve mesajlaşma uygulaması var dilersen kilidi açıp xiaomi.eu geçebilirsin şiddetle öneririm .
Ekleme de yapayım aosp romlar size her zaman daha fazla ekran süresi verir ama o daha da sade bir rom . Xiaomi eu geçersen hem reklamlardan hem poco launcher dan hemde o Google uygulamalarından kurtulabilirsin . Baya fazla bir değişiklik var sayfaların da ki changelog a bakmanı öneririm . Nerdeyse her kısmında değişiklik bulabilirsin . Ayarların düzgün olursa biraz daha fazla ekran süresi alırsın . Güncelleme işi de zaten basit . Güncellemeyi ayarlarda indirir yada kendin zip olarak indirirsin kurarsın manuel olarak . Bazen kendi otomatik twrp ye atıp senin kurmani da isteyebiliyor. Tek bilmen gereken iki şey var . Telefona aşırı yüklenme tadını çıkar . İkinci mesele de yanlış şeyler uyumsuz yada beta sürümler kurmamaya çalış . En azından bu konularda daha fazla bilgilenene kadar . İndirdiğin twrp sürümünü minimal ADB klasörüne at .
İsmini twrp gibi basit bir şey yap sonra fastboot a alıp ADB aracını çalıştır.
fastboot flash recovery twrp.img ( ismini twrp yaptığını varsayarak yazdım ) sonra güç ve ses açma tuşlarına basılı tut twrp gelecek . Sonrasını 3-4 yazı okuma ile bile yaparsın ama yine de özet geçeyim . Romu indir . Twrp moduna gir . Wipe bölümünden internal hariç hepsini işaretli . İndirdiğin zip dosyasını seç . Sonra wipe menüden format data yap . Sonra reboot > system şeklinde git . 3-5 dakika bekle ve finish .
Hazırsın.

Bu sayfanın aşağısında ufak bir özet changelog var anlamazsan sayfayı çevir az çok anlarsın .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. custom romların en sevmediğim özelliği çoğunun benzer sadeliğe sahip olması ve sıkıcı bir tasarımı olması. stock romlardaki orjinal özelliklere sahip olmaması oldukca can sıkıcı olabiliryor. ben telefonu almadan önce çok kapsamlı araştırma yaptım. kendime ve yaşantıma uygun özellikleri ona göre seçtim. şimdi telefonun nfc sinden tut kızılötesi vericisine kadar herşeyini kullanıyorum.
bunlar custom romlar ile de yapılıyor ama kalkıp da örnek verdiğim kızılötesi uygulamasını store dan indirmek istemiyorum. klon özelliği sayesinde çift hattım ve 4 whatsapp numaram ile tek telefondan işlerimi hallediyorum.
telefonun şu ana kadar beğenmediğim tek özelliği sanırım ahize hoparlörü aynı zamanda stero hoparlör sanırım. telefon görüşmeleri yaparken sesi dışarı çok net veriyor. telefonu aldığımdan bu yana görüşme yaptığım kişilerden çoğunlukla ses bozukluğu şikayeti aldım muhtemelen mikrofon stabil çalışmıyor.
neyse bunlar şimdilik önemli değil
bu bahsettiğiniz miuimix i araştırmaya başlayayım. sizede önceden sormak isterim. stock rom a kıyasla eksik kalan bir özelliği varmı. ve tercih etmeniz için sizi etkileyen olumlu farklarını hatırladığınız kadarı ile yazabilir misiniz ?
Şu an da miumix 13.0.3 kullanıyorum hocam. Yüz tanıma ve parmak izi gayet hızlı. Rom kendiliğinden rootlu geliyor. Çift tıklama ekran açma kapatma mevcut. Isınma problemi eu romlarda ki gibi değil. Yani kısacası denemeye değer ☺️

Alo_Azrail

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serhat
Cihazım
poco x3 pro
Konular
3
Şu an da miumix 13.0.3 kullanıyorum hocam. Yüz tanıma ve parmak izi gayet hızlı. Rom kendiliğinden rootlu geliyor. Çift tıklama ekran açma kapatma mevcut. Isınma problemi eu romlarda ki gibi değil. Yani kısacası denemeye değer ☺️
ısınma sorunu dedin iyi oldu valla o zaman değişiklik zamanı geldi :D madem açıyoruz kilidini o zaman vuralım gitsin :D
telegram adresinden v13.0.5.0 i gördüm indiriyorum. önce kilidi açmam lazım ama.
bu konu hakkında bişey sormak istiyorum. tekrar tr veya endonezya romuna geçmek istersem ekstra bişey yapmam gerekir mi yoksa aynı sistem devam mı.
grubu karıştırırken kernel i öğrendim. miuimix ile birlikte kullanmaya gerek varmı

Ü

Üye silindi 278685

Guest
ısınma sorunu dedin iyi oldu valla o zaman değişiklik zamanı geldi :D madem açıyoruz kilidini o zaman vuralım gitsin :D
telegram adresinden v13.0.5.0 i gördüm indiriyorum. önce kilidi açmam lazım ama.
bu konu hakkında bişey sormak istiyorum. tekrar tr veya endonezya romuna geçmek istersem ekstra bişey yapmam gerekir mi yoksa aynı sistem devam mı.
grubu karıştırırken kernel i öğrendim. miuimix ile birlikte kullanmaya gerek varmı
Isınma sorunu rom a özgü bir şey değil. Kullandığın kernel ve pmic durumuna bağlı . MIUI mix eu tabanlı bir rom yine ve bazı özelleştirmeler var sadece . Kaynak kodların çoğu ise eu ile aynı . Son sürüm adına konuşuyorum önceki sürümlerde belki farklıdır . Cloud five en iyi MIUI tabanlı rom olup en hızlı en performanslı en stabil ve en iyi batarya süresi sunan rom'dur . Pmic reset yapıp onu kullanın . Memnun kalacağınızdan şüpheniz olmasın . Aksini iddia eden x3 pro Türkiye telegram grubuna gelerek oradaki yüzlerce insana da sorabilir .

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
13.0.3 sürümünü kullanıyorum ben. Tr veya global Roma geçmek için PC ile flash tool uygulamasından fastboot modunda yükleme yapmanız gerekir hocam.

Isınma sorunu rom a özgü bir şey değil. Kullandığın kernel ve pmic durumuna bağlı . MIUI mix eu tabanlı bir rom yine ve bazı özelleştirmeler var sadece . Kaynak kodların çoğu ise eu ile aynı . Son sürüm adına konuşuyorum önceki sürümlerde belki farklıdır . Cloud five en iyi MIUI tabanlı rom olup en hızlı en performanslı en stabil ve en iyi batarya süresi sunan rom'dur . Pmic reset yapıp onu kullanın . Memnun kalacağınızdan şüpheniz olmasın . Aksini iddia eden x3 pro Türkiye telegram grubuna gelerek oradaki yüzlerce insana da sorabilir .
Yalnız şunu belirtmek de fayda var bütün MIUI tabanlı romlar eu alt yapısını kullanıyor yani cloud five da eu tabanlı bir romdur

Üst Alt