Yardım Poco f5 alınır mı ?

kartal3x

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kartal
Cihazım
Poco F5
Konular
1
Poco F5 için

aldım. Tam oturdu.

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
işlemcisi güzel kamera da güzel fotograf ve video çekiyo parasını verip alacagın cihazlar içinde başka bu özellikte bir telefon zaten yok işlemci konusunu azıcık açarsak 7+gen2 gerçekten performanslı bir işlemci ilerleyen yıllarda da sorun çıkaracagını düşünmüyorum ben işlemciyi biraz kısıtladım çünkü benim oyunla yüksek ghzler le pek bir işim yok bana önemli olan batarya süresi yeri gelir oyun oynayacagım tutar bir ara pubg ye bende merak saldım da o hastalıktan çabuk zamanda kurtuldum belki yarın bir gün başka oyun çıkar piyasaya herkes oynarken bende geri kalmak niyetim yok bu telefonu tercih ettim kamerada illaki ois olmasını isterim en azından düzgün video da çekebilmek için 4k video ya karşı degilim ama 'hayırdır kimin düğününü çekecez kafası var' normal aktivitelerde sosyal medyaya atacagın fotograf ve videolarda sorun çıkarmıyor kalitesi iyi öyle telefon görütüsü kasası uçsun kaçsın düşüncem de yok zaten kılıfla kullanıyoruz normalde de elde kötü bir his bırakmıyor ama plastik tercih edilmiş diger donanımları yüksek tutabilmek için ben pişman olmadım bu telefona verecegim parayla şu telefonu alsaydım diye halen düşünmüyorum
Hocam aynı alışkanlara sahibiniz işlemciyi kısıtlamaktan kastım neydi biraz açar mısın

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam aynı alışkanlara sahibiniz işlemciyi kısıtlamaktan kastım neydi biraz açar mısın
işin özeti hocam şu şekilde anlatayım işlemci hızını düşürerek veya kapatarak daha uzun pil süresi istiyorum ve bunu da başarıyorum hepimiz dışarı çıkıyoruz işe gidiyoruz vs telefonla yaptığımız işler whatsapp instagram chrome de gezinti vs bu işlemlerin çogunu bu işlemcinin yarı hızında hatta 3/1 hızındaki işlemciler bile cok rahat yapıyor normalde % 20-40 arası sarj la eve dönüyorken şimdi %60-70 arası şarjla eve dönüyorum sonuçta eve gelince sarj edilebilir evet ama işim geregi bazen eve dönemiyorum bazen 3-5 gün dahi evden uzakta kalabiliyorum 'bu yavaşlatma hızlandırma dakikalarca ugraş gerektiren birşey değil 3-5 sn ugraşıp geri aynı hıza getirebiliyorum veya daha hızlı da yapabilirim' ama ben evden uzakta oldugumda bana lazım olan şey hız değil pil süresi , hızlı sarj var işte 15 dk sarj et yarısı dolsun vs falan 15 dakika vakit bile bulamayabilirim başka bir artısını söyleyim bu işin işlemciyi kısıtladığım için telefon istese dahi diger cihazlara göre ısınamıyor çünkü ısı yaratacak bir gücü yok pil tüketimi yok

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
işin özeti hocam şu şekilde anlatayım işlemci hızını düşürerek veya kapatarak daha uzun pil süresi istiyorum ve bunu da başarıyorum hepimiz dışarı çıkıyoruz işe gidiyoruz vs telefonla yaptığımız işler whatsapp instagram chrome de gezinti vs bu işlemlerin çogunu bu işlemcinin yarı hızında hatta 3/1 hızındaki işlemciler bile cok rahat yapıyor normalde % 20-40 arası sarj la eve dönüyorken şimdi %60-70 arası şarjla eve dönüyorum sonuçta eve gelince sarj edilebilir evet ama işim geregi bazen eve dönemiyorum bazen 3-5 gün dahi evden uzakta kalabiliyorum 'bu yavaşlatma hızlandırma dakikalarca ugraş gerektiren birşey değil 3-5 sn ugraşıp geri aynı hıza getirebiliyorum veya daha hızlı da yapabilirim' ama ben evden uzakta oldugumda bana lazım olan şey hız değil pil süresi , hızlı sarj var işte 15 dk sarj et yarısı dolsun vs falan 15 dakika vakit bile bulamayabilirim başka bir artısını söyleyim bu işin işlemciyi kısıtladığım için telefon istese dahi diger cihazlara göre ısınamıyor çünkü ısı yaratacak bir gücü yok pil tüketimi yok
Hocam çok güzel yapıyorsun şimdide nasıl yaptığını anlat😊

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
video olarak çektim bazı çekirdekler kapalı prime olan her zaman kapalı eger hız yetersiz olursa öncelikle big çekirdekler açılır sonra prime açtıkça da pilin kullanımı ister istemez yükselecektir

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
video olarak çektim bazı çekirdekler kapalı prime olan her zaman kapalı eger hız yetersiz olursa öncelikle big çekirdekler açılır sonra prime açtıkça da pilin kullanımı ister istemez yükselecektir
Dur videodan anladığımı sıralayayım
1 rootlu olacak
2 donanıma müdahale edilen program yüklenecek
3 prime işlemcilerin tamamı kapatılacak
4 kalan işlemcilerde frekans sınırı getirilecek
Eksik birsey varsa ve programın tam adını eklersen sevinirim

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Dur videodan anladığımı sıralayayım
1 rootlu olacak
2 donanıma müdahale edilen program yüklenecek
3 prime işlemcilerin tamamı kapatılacak
4 kalan işlemcilerde frekans sınırı getirilecek
Eksik birsey varsa ve programın tam adını eklersen sevinirim
hocam kafana göre kurcala öyle diyim öncelikle big ve prime çekirdeklerini kapat hız yetersizse öncelikle big çekirdekleri açarsın tek tek sonra prime a kadar yolu var bu telefondan telefona farklılık gösterebiliyor işlemciler farklı oluyor ondan dolayı 'işlemci senin ayarladığın dogrultuda çalışacaktır olay bu'

merlot

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurat
Cihazım
Redmi7,poco f5
Konular
19
hocam kafana göre kurcala öyle diyim öncelikle big ve prime çekirdeklerini kapat hız yetersizse öncelikle big çekirdekleri açarsın tek tek sonra prime a kadar yolu var bu telefondan telefona farklılık gösterebiliyor işlemciler farklı oluyor ondan dolayı 'işlemci senin ayarladığın dogrultuda çalışacaktır olay bu'
Hocam merhaba tavsiye üzerine samsung a54 aldım ama beğenmedim xiaomiye alışık olduğum için hem menüsü hemde ara sıra takılması beni bezdirdi almadan önce bu f5 aklımda vardı , arka sayfalarda belirtilmemiş kronik sorunu varmıdır miui 14 nasıl 13 gibi sıkıntılar var mı daha çok iş gereği sık kullandığım 5 - 6 uygulama var ,
alsam pişman olur muyum

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam merhaba tavsiye üzerine samsung a54 aldım ama beğenmedim xiaomiye alışık olduğum için hem menüsü hemde ara sıra takılması beni bezdirdi almadan önce bu f5 aklımda vardı , arka sayfalarda belirtilmemiş kronik sorunu varmıdır miui 14 nasıl 13 gibi sıkıntılar var mı daha çok iş gereği sık kullandığım 5 - 6 uygulama var ,
alsam pişman olur muyum
xiaomi bir telefon alıyorsan tavsiyedir cihazı güncelleme baktın hersey güzel çalışıyor donma kasma yok keyfin yerindeyse gerekirse hiç güncelleme sonuçta özellik olarak bir fark olmayacak görüntü degişecek o kadar stabil oldugunu düşünüyorsan güncellemeyeceksin yok ben illa güncellerim diyorsan bir güncelleme geldiyse o güncellemeyi en az 3 ay sonra indir kur yoksa işin zor

Yolcu34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Note 8 pro
Konular
32
alsam pişman olur muyum
Şuanlık kronik bir sorun yok hocam cayır cayır çalışıyor maşallah.

Üst Alt