Sohbet Orta segment ile Amiral gemisi cihazlar arasındaki bariz fark nelerdir?

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hocam ben kesinlikle (ihtiyacı olanlar vs.hariç) gösteriş olduğunu düşünüyorum
Peki bu ihtiyaç denilen şey nedir?

Üst segment telefonlarda; maillere bakmaya, bankacılık işlerini yapmaya, oyun oynamaya, sosyal medyada gezinmeye, hava durumu veya haberleri öğrenmeye insanın başka türlü bir ihtiyacı mı oluyor ki?

:?

Hayır !!

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Naçizane, ben de görüşümü belirteyim. Şuan ben Redmi Note 6 Pro kullanıyorum yani orta segment bir cihaz. Fakat kamera, performans veya başka konularda üst segment cihazlardan geride kalmıyorum. Önceden iPhone modellerini de kullanmış biri olarak ben şimdiki cihazımın daha iyi olduğu kanısındayım.

Bence burada segmenti kıyaslamak yanlıştır. Redmi model cihazlar Mi model cihazlardan üstün veya denk çıkabiliyor. Mesela kardeşimde Mi 8 Lite var, üst segment olarak lanse ediliyor fakat Redmi Note 6 Pro ile neredeyse denk.
Note 6 pro ile mi8 lite hemen hemen denk denilebilir. İkisi de orta sinif sadece note6 da daha onceki bir orta sinif islemci var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aklıma takıldı xiaomi neden devamlı ekran boyutunu yükselterek model çıkartıyor şöyle 5,5 boyutu çıkarsa daha iyi olacak gibi bende redmi5 plus kullanıyorum ama yazın neremizde taşıyacağım diye düşünüyorum.
Bu da son kullanicinin istegi dogrultusunda oluyor. Buyuk ekran isteyen cok kullanici var. Eskiden insanlar kucuk telefon isterdi (8210 un hastasiydim) ama simdi internet gelince isler degisti

ofluily

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ilyas
Cihazım
redmi 10 2022
Konular
1
Note 6 pro ile mi8 lite hemen hemen denk denilebilir. İkisi de orta sinif sadece note6 da daha onceki bir orta sinif islemci var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu da son kullanicinin istegi dogrultusunda oluyor. Buyuk ekran isteyen cok kullanici var. Eskiden insanlar kucuk telefon isterdi (8210 un hastasiydim) ama simdi internet gelince isler degisti
bendede 8250 vartı titanyum rengi

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
bendede 8250 vartı titanyum rengi
O zamanlar ekran suresi derdimiz yoktu. Simdi 5 saat ekran suresi begenilmiyor.en az 5 saat bir ekrana bakinca buyuk olmasi avantaj oluyor. Pil konusunda ve cebe sigmasi konusunda dezavantaj tabi.
Simdi dusundum de bu 5 saatte neler yapiliyor acaba ? Esir almis bizi. Bu 5 saatin en az 3 saati zaman israfi buyuk ihtimalle

Y2AJ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Bil. Mühendisliği
Konular
2
Peki bu ihtiyaç denilen şey nedir?

Üst segment telefonlarda; maillere bakmaya, bankacılık işlerini yapmaya, oyun oynamaya, sosyal medyada gezinmeye, hava durumu veya haberleri öğrenmeye insanın başka türlü bir ihtiyacı mı oluyor ki?

:?

Hayır !!

Aslında ihtiyaçlar değişiyor hocam. Mesela çoğu insan telefonları saydığınız amaçlarla kullanır. Bazı insanlar da (mesela ben) işi için yanında kolayca taşıyacağı bilgisayar olarak görebiliyor. Yüksek boyutlu powerpoint sunumlarını çalıştırmak, video montajı - renderı yapmak gibi işlerde üst seviye donanım gerekiyor.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Hepinize teşekkürler Arkadaşlar....her ne kadar sorum çok basit ve açık olsada, soruma cevap alamadım tam olarak....
Sadece 1-2 arkadaşımız Amiral gemisi cihaz sahibi konuya yazmış, onlarda her zaman en iyisi, en üst donanım falan demişler....tabiki herkes zevkine ve bütçesine göre alacak...tasarım olarak bir fark göremiyorum ben (herhalde gözlerimin bozuk olmasından dolayı8=)haha--haha--)
Mesela atıyorum bu yaz Max 4 yine orta segment çıkacak...7 inç civarında ekran büyüklüğü olacak...ama diyelim ki daha sonra Mi10 mesela 7.5 inç ekran ve SD 855 üstü çıkacak, hiç düşünmeden alırım...üst müst falan bakmam..bana ekran büyük olsun, yeterli...
Çoğu kişi de üst segmentlerin kameralarının dah iyi olduğu için demiş...alttaki konuda Max 3 normal kamerası ile ve GCam ile çekilmiş resimler mevcut...gerçekten de GCam bu kadar iyi sonuç veriyorsa, ki bunu ben demiyorum, bu işten anlayan çok değerli bir Dostum ve hocam söyledi, o zaman üst segment şart mı?

Rehber - Mi Max 3 - Google Camera

O nedenle sorumu yineliyorum....

Üst segment grubunda olan Amiral gemisi tabir ettiğimiz cihaz sahipleri, benim yapamadığım/yapamayacağım neleri yapabiliyorsunuz, çok merak ediyorum gerçekten de....veya neden üst segment cihaz alma ihtiyacı hissediyorsunuz?

Lütfen bundan sonra gelecek cevaplar soruma cevap olsun...teşekkürler

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Aslında ihtiyaçlar değişiyor hocam. Mesela çoğu insan telefonları saydığınız amaçlarla kullanır. Bazı insanlar da (mesela ben) işi için yanında kolayca taşıyacağı bilgisayar olarak görebiliyor. Yüksek boyutlu powerpoint sunumlarını çalıştırmak, video montajı - renderı yapmak gibi işlerde üst seviye donanım gerekiyor.
Böyle bir ihtiyaç, zaten konu genelinde tasnif dışı... :)

Tasnif içerisinde olan soru, bir üstte tekrar edilmiş;

Üst segment grubunda olan Amiral gemisi tabir ettiğimiz cihaz sahipleri, benim yapamadığım/yapamayacağım neleri yapabiliyorsunuz, çok merak ediyorum gerçekten de....veya neden üst segment cihaz alma ihtiyacı hissediyorsunuz?

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Asgari ücret çalışanı ile ilgili yapmış olduğum ironiyi anlamadığınız için yorum yapmak istemiyorum. Orta segment ile üst segment telefonlar arasındaki işlemci farkına gelince bu bir cocuğun bile malumu olduğu için o konuya girmedim. Tasarım ise kimine göre önem arzetmez kimine göre elzemdir. ( Kaldı ki biz güzele bakmak sevaptır diyen bir milletiz.) Ben Mi 6 dan sonra gelen amiral gemileri dedim. SD 625 işlemcili bir cihazın amiral gemisi olduğunu bilmiyordum.
Güzel bakmak sevaptır hocam. İroniyi anlamamış ve dikkat etmeden okumuş olabilirim kusura bakmayın. Ki telefonların fiyatlarını belirleyen tasarımlar oldu maalesef (xiaomi için değil elma için geçerlidir.)

Y2AJ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Bil. Mühendisliği
Konular
2
Böyle bir ihtiyaç, zaten konu genelinde tasnif dışı... :)

Tasnif içerisinde olan soru, bir üstte tekrar edilmiş;

Aslında verdiğim cevap konuya uyuyor diyebiliriz. Sonuçta bir telefondan daha fazlasını istiyorsanız üst segment bir cihaz tercih ediyorsunuz. Ama özellikleri size yeterli görünüyorsa (sadece ekranın büyük olmasını istiyorsanız mesela) orta segment cihaz sizi mutlu ediyor zaten.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Arkadaşlar, tartışacaksanız, birbirinize cevap yazacaksanız, konuyu kapatacağım....
lütfen, tekrar rica ediyorum...sadece soruma odaklanın lütfen....

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Üst Alt