Sohbet Orta segment ile Amiral gemisi cihazlar arasındaki bariz fark nelerdir?

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Hepinize teşekkürler Arkadaşlar....her ne kadar sorum çok basit ve açık olsada, soruma cevap alamadım tam olarak....
Sadece 1-2 arkadaşımız Amiral gemisi cihaz sahibi konuya yazmış, onlarda her zaman en iyisi, en üst donanım falan demişler....tabiki herkes zevkine ve bütçesine göre alacak...tasarım olarak bir fark göremiyorum ben (herhalde gözlerimin bozuk olmasından dolayı8=)haha--haha--)
Mesela atıyorum bu yaz Max 4 yine orta segment çıkacak...7 inç civarında ekran büyüklüğü olacak...ama diyelim ki daha sonra Mi10 mesela 7.5 inç ekran ve SD 855 üstü çıkacak, hiç düşünmeden alırım...üst müst falan bakmam..bana ekran büyük olsun, yeterli...
Çoğu kişi de üst segmentlerin kameralarının dah iyi olduğu için demiş...alttaki konuda Max 3 normal kamerası ile ve GCam ile çekilmiş resimler mevcut...gerçekten de GCam bu kadar iyi sonuç veriyorsa, ki bunu ben demiyorum, bu işten anlayan çok değerli bir Dostum ve hocam söyledi, o zaman üst segment şart mı?

Rehber - Mi Max 3 - Google Camera

O nedenle sorumu yineliyorum....

Üst segment grubunda olan Amiral gemisi tabir ettiğimiz cihaz sahipleri, benim yapamadığım/yapamayacağım neleri yapabiliyorsunuz, çok merak ediyorum gerçekten de....veya neden üst segment cihaz alma ihtiyacı hissediyorsunuz?

Lütfen bundan sonra gelecek cevaplar soruma cevap olsun...teşekkürler

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Ne guzel hizimizi almistik :)
Cevabi yukarida vermistim zaten. Su anki amiral gemilerinin yuksek grafik modunda oyun oynamaktan baska bir yarari olmaz pek

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Skorpi hocam cevap çok net açıkçası her zaman yeni olanı isteme ve alma çapasında oluşumuz buda bir hata diyorum.
Her şey olsun istiyoruz kamera olsun ekran olsun.
Aslında her şey yapılıyor üst segmentte de orta segmentte de.
Uygulamalarda olsun oyunlarda olsun.
Her segment maksimum verimi veriyor gerekli yazılımsal yapılar değiştirilince.
Ben şahsen eğer cihaz yenilemek istersem önce bütçeme bakarım o ay içinde almak istediğim cihazı ona göre belirlerim.
Satış politikasıdır her yeni cihaz tanıtımı.
Elinizde ki cihazları canı çıkana kadar kullanın şu zamanlarda diyorum her dostuma.

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Arkadaşlar, tartışacaksanız, birbirinize cevap yazacaksanız, konuyu kapatacağım....
lütfen, tekrar rica ediyorum...sadece soruma odaklanın lütfen....

Hocam sorunuzun cevabını herkes kendine göre yorumlayarak söylüyor ve konuyu biraz abartıyolar. Ben kısacası şöyle diyeceğim. Cihazlar 100 üzerinden puanlanırsa 95 orta segment 100 üst segment olur.
Orta segment+Kamera+Yazılım+Oyun=Üst Segment.

Son düzenleme:

Y2AJ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Bil. Mühendisliği
Konular
2
Arkadaşlar, tartışacaksanız, birbirinize cevap yazacaksanız, konuyu kapatacağım....
lütfen, tekrar rica ediyorum...sadece soruma odaklanın lütfen....

Saygıdeğer hocam bence üst segment cihazın ayrıcalığı şunlardadır:
-Oyunlarda daha yüksek grafiklerde daha iyi performans verebilmesi
-Fotoğraf çekimlerinde detay zenginliklerinin ve çekim modlarının daha gelişmiş olması
-Video çekimlerinde daha sinematik, akıcı, göze daha çok hitap eden sonuçlar verebilmesi
-Performans sorunlarını dert ettirmemesi
-Daha iyi ses ve görüntü deneyeimini yaşatması

Bunlara daha birçok sebep eklenebilir, yani üst segment hep bir tık fazlası demektir kısacası.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Bence herkes kendi fikrini saygı çerçevesinde kavgaya dönüşmeden tartışabilir hocam. Konuyla alakalı olmayan tartışmalara giderse kapatmakta tamamen haklısınız. Burda herkes bir fikir destekliyor ve herkes kendi düşüncesinin arkasını desteklemek ister. Buna göre zıt düşünceleri kendi düşüncesiyle karşılaştırıp kendi düşüncesini desteklemesi tartışmaya sebep olur ve bunda sıkıntı görmüyorum :)
Yazdığınızı lütfen bir kaç kere kendi kendinize okurmusunuz, rica etsem?

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Yazdığınızı lütfen bir kaç kere kendi kendinize okurmusunuz, rica etsem?

Haklısınız hocam biraz gaza gelip saçma konuşmuşum kusura bakmayın. Yorumumu güncelledim :) drunk~~

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
10 Mart 2019 da başlıktaki soruyu sormuş ve beni tatmin edecek bir cevap alamamıştım...yok işte oyunlarda daha verimli vs gibi yanıtlar aldım...
Şimdi ise, Max 3 den oldukça memnun olmama rağmen, bir en üst işlemcili Amiral gemisi alma düşüncem oluştu kafamda, radarımda ise Mi9 T Pro, SD 855 işlemcili cihazı alsam mı diye düşünmeye başladım...
Gözleri bozuk ve büyük ekranlı cihaza alışmış olan bendenize Mi9 T Pro yakışırmı ve kullanabilirmiyim sizce sevgili arkadaşlar?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
10 Mart 2019 da başlıktaki soruyu sormuş ve beni tatmin edecek bir cevap alamamıştım...yok işte oyunlarda daha verimli vs gibi yanıtlar aldım...
Şimdi ise, Max 3 den oldukça memnun olmama rağmen, bir en üst işlemcili Amiral gemisi alma düşüncem oluştu kafamda, radarımda ise Mi9 T Pro, SD 855 işlemcili cihazı alsam mı diye düşünmeye başladım...
Gözleri bozuk ve büyük ekranlı cihaza alışmış olan bendenize Mi9 T Pro yakışırmı ve kullanabilirmiyim sizce sevgili arkadaşlar?

Hocam birkaç gün tecrübe edebileceğiniz bir cihaz bulabilirseniz en iyi kararı vereceğinizi düşünüyorum.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13

smoking~~smoking~~smoking~~smoking~~smoking~~smoking~~

Üst Alt