Sohbet Orta segment ile Amiral gemisi cihazlar arasındaki bariz fark nelerdir?

Metin

(:
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Huawei Mate 7...Mi Max 2....Mi Max 3....ben eğer Mi9T Pro alırsam, sizde alırsınız diye düşünüyorum
Ekran ha 6.9, ha 6.4...Max 2 de zaten 6.4 dü...alışırık be ya...dandik ÇİN malı demekten bıktım...üst işlemcili bir cihaz şart oldu artık...bazıları eskimiş ve antika olmuş Mi6 ya hala Efsane diyorlar yahu...neymiş...bir zamanların amiral gemisiymiş8=)haha--haha--

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Hocam o nasıl bir taş atmaktır resmen hocamızın kafası yarıldı haha--haha--haha--haha--haha--haha--giggle~~giggle~~giggle~~

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Hocam o nasıl bir taş atmaktır resmen hocamızın kafası yarıldı haha--haha--haha--haha--haha--haha--giggle~~giggle~~giggle~~

Hadi ya, kimin kafasına isabet etti ki acaba? ama taş ufaktı valla, elimden kaçtı diyebilirim yazarken;(8-|

Metin

(:
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Hadi ya, kimin kafasına isabet etti ki acaba? ama taş ufaktı valla, elimden kaçtı diyebilirim yazarken;(8-|

Ben isim vermek istemiyorum hocam
Önemli olan taşın boyutu değil, kimin attığıdır hocam

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40

Kafam sapasağlam yerinde duruyor hocam. Çünkü hiç üstüme alınmadım. Evet eski, evet antika ama evet hala efsane. Ve evet 2017 yılının amiral gemisi...
Tabii amiral gemisinin ne demek olduğunu bilmek için de bir amiral gemisinin dümenine geçmek şart.
Mi9t pro bu açıdan bakıldığında bence de güzel bir tecrübe olabilir. 2 sene evvel benim yaşadığım hazzı 2 yıl gecikmeli de olsa kullanana yaşatabilir.
Yaşamak ta lazım bence.... 8=)giggle~~haha--

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
7
Merhabalar Skorpi hocam ve tüm MiuiTürkiye ailesi, liseyi il dışında okuduğum için ilk telefonum liseye başlarken alındı.

2007 yılı 207 tl idi nokia 6070, 4 yıl lise boyunca o cihazı kullandım, üniversiteye geçtim yazın çalışarak kendi birikimimle nokia c3-00 aldım 2011 eylülde 330 tl, üniversite boyunca o cihazı kullandım, hala da durur çalışıyor sağlam şekilde.

Üniversite bitti, bir arkadaşım lg g3 telefonunu verdi, cihazda kronik restart sorunu vardı, anakartı folyolara sarıp 1.5 yıl kadar kullandım. İlk android telefonumdu, güzel bir telefondu ama şarj ve kapanma problemi kullanımı gerçekten zorlaştırıyordu.

2018 yaz sezonunda Pekin'deydim, g3 hakkın rahmetine kavuştu, doların pik yaptığı vakitte telefon değiştirmek zorunda kaldım, 2600 tl ye mi8 6/64 aldım. Ordaki arkadaşlara sordum ne alayım diye birkaç seçenek sundular bende mi8 seçtim, öyle almış bulundum, telefonda yaptığım ekstrem bir iş yok, mail alma gönderme, pdf düzenleme, müzik-film, en çok vakit alan şeyler, bir de çiçek buldukça fotoğraflama :)

Kimya ile ilgili bir program var belki o biraz performans istiyordur, onda da bir problem yaşamadım. Babama da mi 6x getirdim 4/64, 1400 tl, muhtemelen aynı şeyleri o telefonda da rahatlıkla yapabilirim.

Telefondan tek beklentim uzun ömürlü olması.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Hocam sanırım bariz fark olarak kabaca şunları sıralayabiliriz:
+ Kamera
+ Hız ( Aslında her alanda bari bir fark değil )
+ Tasarım

Sebepler ise kimilerine göre ihtiyaçtan veya zevklerden ötürü iken kimisi için ise sadece bir 'Hastalık' ve 'Gösteriş Objesi' olduğunu düşünüyorum facepalm~~
Yazanlara + olarak bırde ekranın görüntü kalıtesı olabilir. Orta ust ve ust segment genelde daha güzel ekran kullanıyor

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Cortlayana kadar Mi5s :)
Oyun oynayan biri değilim. İhtiyacımı fazlasıyla görüyor.
Sırf amiral gemisi veya sırf kağıt üstü verileri iyi diye telefon almak pek mantıklı gelmiyor.

Telefonu kullanım tarzın nasıl ise ona göre tercih yapmak gerekir.

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Oneplus one telefonum bozuldu gecenlerde. Mi 9t pro / poco f2 (artik ismi her ne halt olacaksa :) ) piyasaya cikmis olsaydi alacaktim. Sonra yakin zamanda cikar diye kayin pederin samsung a9 ile idare edeyim dedim. Adamin yepyeni telefonunu pert ettim (bel mesafesinden yere dustu, ekrani kirildi. Uzerinde temperli cam ve kilif vardi. Temperli cam kirilmadi :S emanet malin cani tatli olur iste... ) Simdi oneplusa one a pil siparis ettim. yarin elimde olur. Ariza giderilmis olursa oneplus one ile yola devam. Bir de 6t alma ihtimalim de var (biraz ucuza alma ihtimalim var ama a9 u tamir ettirmem gerekiyor. Bu da butcemden yiyor). Kismet artik.
xiaominin zirt pirt telefon cikarip da bu telefonu çine sunup (redmi) diger yerlere sunmamasina da gicik oldum acikcasi.
Bu arada soruya cevap vermeyi unuttum. Nasil dolduysam artik :D hocam bence 9t pro cok iyi bir telefon ama klasik cevap olarak gunluk kullanimda pek de bir numarasi olmaz. Rom isleri ile de ilgilenmiyorsaniz orta seviye telefonlar yeterli gelir (amiral gemilerine uzun sure rom (ozellikle custom rom) destegi var. Mesela oneplus one da android 9 yuklu. Lineageos ile gunluk guncelleme aliyor hala) Sekli şemali onemli ise ona dikkat edersiniz. Cikinca elinize alip inceleyin. Telefonla fotograf cektirin yakisip yakismadiginin yorumunu yapalim :D

Son düzenleme:
Üst Alt