Sohbet Orta segment ile Amiral gemisi cihazlar arasındaki bariz fark nelerdir?

tengrikutlubilge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
Kamera ve ekran bence tabii bir de işlemci , bende max 2 var 15.000tl ye satılan bir cihazın sahibinin yaptığı işlerin daha fazlasını ben bu cihazda yapıyorum lakin konu oyun olunca pupg gibi malesef kıvranmıyor değiliz kötü abii işte bağlantı kalitesi ekran işlemci yetmiyor yani ama oynuyormuyum ? Evet :) işin oyun tarafı pc lerde de malum pahalı yapıcak birşey yok ama uzun lafın kısası bu max 2 ye aşığım ben.

oski_58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9
Konular
7
bu ihtiyaçlar hiyerarşisine girebilecek derinlikte bi konu. şöyle ki lüksün hiç bi şekilde bi sınırı yoktur. hem de hiç bi şekilde. zengin bi insansanız ve hayata bakış açınız bu şekilde ise cidden üzüldüm adınıza. ha yok orta halli vs bi insanım diyorsanız zaten normal olanı yapıyorsunuz. gücünüzün yettiğini alacaksınız. aylık 20-30 bin kazansam neden bi tofaşa bineyim ki? neden lcw den giyineyim ki? neden son model bi telefonum olmasın ki? ne anlamı var o halde paranın. yoksa hepimiz insanız, fizyolojik ihtiyaçlarımız tamamiyle aynı. eninde sonunda sizin de gireceğiniz bi mezar benim de gireceğim bi mezar.

The Sirius

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
51
Hocam sizin yapamayıp onları yaptığı hiçbir şey yok.

Ama sizin yapıp onların çok daha iyi yaptığı şeyler var.

Siz Max 3 ile neler yapıyorsanız çok daha iyilerini yapıyorlar, o kadar :)

XiaoMiraç

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Miraç
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Ben de bunu kendime sormuştum ilk telefon alacağım zaman M4 Aqua almıştım 3 yıl sonra anakartı bozuldu şimdi bunu aldım Amcam da geçen yıl Xperia Z5 almıştı benim telefonum her yönden ondan iyi o 2500'e geçen yıl aldı ben 1600'e bu yıl aldım artık 5 yıl kullanırım İnşallah telefonumu bundan sonra da nasip olursa Xiaomi'nin en düşük fiyatlısını alacağım. Kullanmayı bilirseniz diğer insanların amiral gemisinde yapamadıklarını siz düşük segmentte yapabilirsiniz. ;) :P

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
Arkadaşlar, malumunuz olduğu üzere, bende orta alt segment grubunda bulunan Mi Max 3 mevcut ve tercih nedenim öncellikle ekran büyüklüğü...
Yaşlı bir insanım ve cihazımı siz gençler gibi belki kullanmaktan acizim...oyun vs oynamıyorum...(Genç Max 3 sahipleri de tabiki mevcut)

Benim cihazın fiyatı oldukça uygun, diğer Amiral gemileri tabir ettiğimiz Xiaomi cihazlar, Max 3 e göre hayli daha pahalı...(Donanım özellikleri, kamera vs)

Üst segment grubunda olan Amiral gemisi tabir ettiğimiz cihaz sahipleri, benim yapamadığım/yapamayacağım neleri yapabiliyorsunuz, çok merak ediyorum gerçekten de....veya neden üst segment cihaz alma ihtiyacı hissediyorsunuz?

Haydi, beni aydınlatın Lütfen...teşekkürler

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Forumda açılan onca eften püften konudan sonra içerik olarak kaliteli bir forum konusu acaba ne zaman açılır diye düşünüyordum ki yine her zaman olduğu gibi üstat Skorpi devreye girdi ve hakikaten kaliteli ama bir o kadar da polemiğe açık bir tartışmayı başlatıverdi. Sizi bir kez daha tebrik ediyorum üstadım.

Konuya dahil olmadan önce yapılan yorumları görmek istedim. Yorum yapan arkadaşlar kusura bakmasınlar ama dişe dokunur bir yorum da göremedim. Belki benim yorumum da aynı şekilde dişe dokunur olmayacak. Daha doğrusu sizin konu açmanızın amacına uygun ve altını dolduracak içerikte mesajlar olmayacak. Bu yüzden hiç kusura bakmayın çünkü mantık çerçevesinde bir cevabı yok. Ülkemiz insanının genel bir örneği olarak asgari ücretle çalışıp yemeden içmeden para biriktiren ve üç dört aylık maaşıyla son model bir telefon alan ama kontür parası kalmadığı için arkadaşını ödemeli arayan bir insana bu telefonu ne sebeple aldın diye sormanın hiç bir mantığı yoktur.
Peki sen neden üst segment bir telefon aldın diye sorarsanız 2017 yılının amiral gemisi olan Mi 6 yı almamın birinci sebebi aynı özelliklere sahip olan ve 4.000TL ye satılan tanınmış amiral gemilerinin yarı fiyatına satılmasıydı. Ve asıl önemli olan ise benzersiz dizaynı ve insanı ilk görüşte kendine hayran bırakan şık bir tasarıma sahip olması. Sadece Xiaomi değil diğer firmaların telefonlarına da bir bakın. Mi 6 dan sonra sahip olduğu sıfır kamera çıkıntısı özelliği hangi kamerada var?
Konuyu fazla uzattım belki ama şimdi ki aklım olsa ( bugünlerde satılan fiyatlarını da gördükten sonra ) tercihim yine Xiaomi olsa da asla bir amiral gemisi telefon almam. Galiba almaya gücüm de yetmez...

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Hocam Xiaomi sd400 serilerine girmezse aslında pek farkı yok. Sd 660 ile 855'in sonuçta sürekli oyun oynamıyoruz. Sadece sd855 daha hızlı açar daha yüksek oynatır ama o fiyata değer mi bilemem. Orta veya orta üst segment her zaman idealdir.

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
En önemli fark ekran kalitesi ve kamera bence..
Bu farkı vermeye değer mi? Bence değmez.
Max 3 bile bana gereksiz gelmeye başladı.

ofluily

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ilyas
Cihazım
redmi 10 2022
Konular
1
Onceden amiral gemisi ile orta sinif arasinda performans anlaminda cok fark vardi. Ancaak son 3-4 senedir cikan orta sinif islemciler her turlu yeterli performansi verebiliyor. Oyunlarin en az yuzde 90ini sorunsuz oynatir. Digerlerini de dusuk cozunurlukte sorunsuz oynatirlar. Belki daha fazla isinir sadece ve sarji cabuk biter. (Gerci simdi telefon 40-45 dereceye cikinca panik yapiyor arkadaslar :) ) Kamera konusunda ise ciddi gelismeler var. Bir amator fotografci olarak bezen ben bile gezmeye giderken dslr yi evde birakip esimin mate9 u ile fotograf cekmeyi tercih ediyorum. Zaten fotograflara artik minicik telefon ekranindan baktigimiz icin yeterli kaliteyi sagliyor. Ama benim oneplus one ile cektigim fotograflar ayni kalitede degil ki telefon ekraninda bile bariz belli oluyor. Simdiki orta sinif telefon kameralari ne alemde bilmiyorum acikcasi.
Bunun disinda hava atma araci da oluyor tabi...
Yani orta sinif telefon gunluk isler de fazlasiyla yeterli. Sadece yuksek grafikli oyunlari yuksek kalitede goruntu ile oynayamazsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tabi bir de ust seviye cihazlarin custom rom destegi daha fazla ve daha uzun oluyor ama artik custom roma da pak gerek kalmamaya basladi

hocam tamamen duygusal nedenlerle alınıyor,bence bilinç altına yerleştirilen sürekli tüketim ekonomisi.Bende doğa gezilerine çıktığımda yanıma satmaya kıyamadığım çizik dahi olmayan yadigar lumia 1020 mi alıyorum fotoğraf nedir hatırlatıyor bana.bence daha iyisi yapılamadı yok 4lens 5 lens hikaye hepsi.

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
hocam tamamen duygusal nedenlerle alınıyor,bence bilinç altına yerleştirilen sürekli tüketim ekonomisi.Bende doğa gezilerine çıktığımda yanıma satmaya kıyamadığım çizik dahi olmayan yadigar lumia 1020 mi alıyorum fotoğraf nedir hatırlatıyor bana.bence daha iyisi yapılamadı yok 4lens 5 lens hikaye hepsi.
4-5 lens olayi o minnacik kamerada diyafram ayarlanamadigi icin ve fiziksel olarak telefoto, makro lensi karsilasin diye yapildi ama dslr ile karsilastirilamaz tabi. ana kameralar fena degil. Ben doga veya tarihi yerlere gideceksem dslr yi aliyorum yanima. Onun disinda gezmeye gidince mate9 yetiyor.
Onceden amiral gemileri bile kasa kasa calisiyordu. Her sene telefon degistiriliyordu ama simdi orta sinif yettigi gibi telefon degistime egilimi de azaldi. Yeni bir sey sunmuyor. Hiz dedigimizde bile normal kullanimda facebookta bir fotografi bir kac milisaniye once acmaktan baska bir seye yaramiyor. Akilli telefon kullanıcılarının kaç tanesi pubg gibi agir oyun oynuyor ki. .
Yeniyi alma istegi cok yerlestirildi bize ama ufaktan millet uyaniyor. Yeni olan eskisine gore bana ne sunuyor diye soruyor

Üst Alt