MIUI 12.5 OneOS Android 11 MIUI 12.5 [9T Pro | K20 Pro] 15.11.2021

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
şuan bu romumu kullanıyorsunuz son vsyi yumledim safety geçemiyorum
Şu an bu romdayım. 21.10.3 sürümü üzerine 21.11.3 sürümünü yükledim bende herhangi bir problem yok. Problem yok derken şunu belirtmek isterim rom zaten sertifikalı geldiği için ve ben Magisk üzerinden cihaza herhangi bir şey yüklemediğimden dolayı Magisk'i kurup denemedim. O yüzden rom zaten safetynet geçmiş oluyor. Magisk üzerinden herhangi bir şey yüklemiyorsanız Magisk kurmanıza gerek yok. Bankacılık uygulamaları vb. sorun çıkmıyor.

EKLEME 1:
UnlnViTeD hocamın dediği gibi romda değişiklikle ilgili bilgi vermediler. Zaten rom çıkardıkları tüm cihazlar için güncellemeyi haftalık sürümden stabil sürüme aldılar. Yani eğer güncelleme gelirse ayda bir gelecek. Benim değişiklik olarak gözüme çarpan 2 nokta var: Birincisi Dosyaların içerisine girdiğinizde klasörlerin görseli değişmiş. İkincisi galeri uygulamasına girdiğinizde önceden çöp seçeneği varken şimdi temizleme, çöp kutusu, çöp şeklinde bir seçenek eklenmiş onun dışında bir değişiklik görmedim.

EKLEME 2: Romun Telegram grubunda F2FS desteği yok deniyor hatta bunu diyen romu geliştiren kişi. ( UnlnViTeD hocamın paylaştığı görseldeki kişi.) Ama ben yine de bir deneme yapıp sonucu buraya yazarım. :D (Evet, F2FS şeklinde denediğimde açılış ekranında takılı kalıyor.)

Eğer F2FS desteği olan bir rom olsun diyorsanız AbhiX ROG Edition V12.5.6.0 Stable | Miui 12 sürümü var. 21 Kasım'da geldi yeni sürümü.

Son düzenleme:

hajkhanx33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
şuan yok
Konular
13
Teşekkürler ben denedim hide ile geçiyor rom gayet akıcı ve guzel kullanacağım bakalım

b3k1rr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bekir
Cihazım
Mi 9t pro mi 6
Konular
5
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gayet güzel bence yılların eskitemediği telefon

madcyler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cihat
Cihazım
MI6
Konular
0
Şu an bu romdayım. 21.10.3 sürümü üzerine 21.11.3 sürümünü yükledim bende herhangi bir problem yok. Problem yok derken şunu belirtmek isterim rom zaten sertifikalı geldiği için ve ben Magisk üzerinden cihaza herhangi bir şey yüklemediğimden dolayı Magisk'i kurup denemedim. O yüzden rom zaten safetynet geçmiş oluyor. Magisk üzerinden herhangi bir şey yüklemiyorsanız Magisk kurmanıza gerek yok. Bankacılık uygulamaları vb. sorun çıkmıyor.

EKLEME 1:
UnlnViTeD hocamın dediği gibi romda değişiklikle ilgili bilgi vermediler. Zaten rom çıkardıkları tüm cihazlar için güncellemeyi haftalık sürümden stabil sürüme aldılar. Yani eğer güncelleme gelirse ayda bir gelecek. Benim değişiklik olarak gözüme çarpan 2 nokta var: Birincisi Dosyaların içerisine girdiğinizde klasörlerin görseli değişmiş. İkincisi galeri uygulamasına girdiğinizde önceden çöp seçeneği varken şimdi temizleme, çöp kutusu, çöp şeklinde bir seçenek eklenmiş onun dışında bir değişiklik görmedim.

EKLEME 2: Romun Telegram grubunda F2FS desteği yok deniyor hatta bunu diyen romu geliştiren kişi. ( UnlnViTeD hocamın paylaştığı görseldeki kişi.) Ama ben yine de bir deneme yapıp sonucu buraya yazarım. :D

Eğer F2FS desteği olan bir rom olsun diyorsanız AbhiX ROG Edition V12.5.6.0 Stable | Miui 12 sürümü var. 21 Kasım'da geldi yeni sürümü.
Abhix ROG Edition Rom da NFC çalışmıyor. Deneyecek hocalarımın dikkatine!

madcyler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cihat
Cihazım
MI6
Konular
0

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
UnlnViTeD, hocam bu one iş gelistiricisi BadWolf'un olayı nedir bilginiz var mı? Benim anlayamadigim bir sebepten rom grubunu ingilizce olanını kapatmis. İspanyol grubuna gireni banlarim vs yazmış. Birşeylere sinirlenmisler ama sebebini anlayamadım.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
UnlnViTeD, hocam bu one iş gelistiricisi BadWolf'un olayı nedir bilginiz var mı? Benim anlayamadigim bir sebepten rom grubunu ingilizce olanını kapatmis. İspanyol grubuna gireni banlarim vs yazmış. Birşeylere sinirlenmisler ama sebebini anlayamadım.
Hocam adam karma karışık bir durumun mu desem yoksa ruh halinin içinde mi desem bilemedim. Biri saçma soru sorsa çok büyük tepkiler gösteriyor, bir istek veya konu uzayınca rom geliştirmekten vazgeçiyor. Kendince haklı olabilir, sonuçta adamın yapısı öyle ve çoğu kişi bunu bilmesine rağmen üzerine gidiyor, çok değişik sorular yöneltiliyor kendisine ve bunlar yetmezmiş gibi birde aynı soruların döngüleri oluyor.

Gördüğüm kadarıyla şu an AOSP rom çalışmaları var.

En son yazdığınında çevirisi şöyle:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

"Ne miui 13 ne de miui altındaki android 12 benden destek almayacak.
bir daha tekrarlamayacağım"

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
UnlnViTeD, teşekkürler üstad, adam ilginç bir karakter belli ki. Sonuçta geliştirici tercihlerine saygi duymak gerek ama şahsen projelerini kullanıcı istek/geri dönüşlere göre gelistirenlere daha çok saygı duyuyorum.

İlginize teşekkürler.bu arada İspanyol grubuna dahil olmanın bir yolu var mı?

Üst Alt