MIUI 12.5 OneOS Android 11 MIUI 12.5 [9T Pro | K20 Pro] 15.11.2021

Buhara15

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ersin Yeşil
Cihazım
Note 2
Konular
8
Reis nasıl çözdün yardımcı olur musun. Biz de çözelim 😁
Titanium backup yüklü bende oradan galeri yaz yedek al galerinin sonra veri temizle ve galeriye gir sorun ortadan kalkıyor biraz uğraşınca bu şekilde sorunu çözdüm

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
LionKing17 Bu sürümü bir ara denemenizi öneririm ancak bazı arkadaşlarımızın ifade ettiği üzere son sürümlerde hata(galeri) yaşayanlar olmuş. İsterseniz birkaç hafta önce yayınlanan sürümü deneyiniz.
Ben son sürümü indirmiştim artık galeride hata olsa da bir şekilde çözümünü buluruz. angel~~ Olmadı telegram grubundan çözüm ararız. :D

buzkupu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
DK
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
1
Titanium backup yüklü bende oradan galeri yaz yedek al galerinin sonra veri temizle ve galeriye gir sorun ortadan kalkıyor biraz uğraşınca bu şekilde sorunu çözdüm
Yok çözemedim ben bir türlü, yapamazsam farklı bir roma geçeceğim ki OneOs dan çok memnunum

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
Ben Android'in çıktığı yeni zamanlardan beri rom robot kernel işleriyle uğraşırdım. Benim fikrim sık güncelleme demek , o rom iyidir demek anlamına gelmez çünkü dediğiniz gibi, mutlaka bir yerinden bozulma oluyor rom'un.

Mesela bir adet stable rom ve ona yapılan Minor güncellemeler ile iyi hale getirilebilir . Örneğin Arrow Os çok iyi halldeydi 3_4 günde bir güncelleme geliyordu sonra şarj hızlı bitmeye başladı.

Ben normal stable MIUI romda kullandım ama Miui12 ye asla ısınamadım ve hala sorunlu ve sıkıntılı rom olduğunu düşünüyorum.

Şuan lineage Os' kullanıyorum. Ölü pille 1 gün çıkarıyorum. Rom'da gereksiz bütün app'ler temizlenmiş. Aosp candır :)
Hocam lineos güzel romdur fakat lineos 18 mi 9 t pro için resmi yayınlanmadı diye biliyorum yeni bir konu açmıştım bence bu rom harika lineos ve popüler romlarla tonlanmiş ve özelleştirilmiş tavsiye ederim Rom - Evolution X [09/26/2021]

Son düzenleme:

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
OneOS_HMK20ProMI9TPro_21.10.3_V125-11: Uzun süre AOSP Rom kullandıktan sonra MIUI Romlar nasıl diye bu sürümü indirip denemek istedim.

1.Öncelikle galeride problem olduğu söyleniyordu fakat bende herhangi bir problem olmadı.

2.AOSP Romlara göre tabii ki biraz yavaş ve anladığım kadarıyla bu yavaşlığı meydana getiren sebeplerden birisi animasyon geçişleri gibi.

3.Volte ve vowifi için ayrı simgesi olması güzel fakat volteyi iptal etseniz bile durum çubuğunda simgesi duruyor. Bu da insanın içine volte aktif mi değil mi diye kurt düşürüyor.

4.Son Kullanılanlar Bölüm Düzeni-Animasyon Style: IOS Style seçili olduğunda arka planda bir uygulamayı kaldırdığınızda diğer uygulamalarda hafif bir titreme oluyor sanki kasıyormuş gibi.

5.Sistemde gezinme-Düğmeler değil hareketler seçiliyken ekranın sol ya da sağını kullanarak uygulama ya da sayfalarda ileri/geri gitmemizi sağlayan kısmın hassasiyeti düşük. AOSP Romlarda bu ayarlanabilirken bu romda bu hassasiyeti ayarlamak için diye bir uygulama indiriyorsunuz.-Uygulamayı açıp arama kısmına ''Gesture Settings'' yazıyorsunuz ve buradan sağ/sol hareket ayarlarının hassasiyetini değiştiriyorsunuz.

6.Telefonumun pili kendi ilk pili değil. AOSP Romlarda 3108 mah olarak gösteriyor. İlk şarjda: 24 saat tam kullanım/ 8 saat 15 dakika ise açık ekran ikinci şarjda 42 saat tam kullanım/ 4 saat açık ekran üçüncü şarjda 24 saat 45 dakika tam kullanım / 6 saat 41 dakika ise açık ekran kullanımı verdi. (Değerler %100 ile %10 arasıdır.)

NOT: Telefonu ikinci kez şarj ettikten sonra pil kısmında %100'den %92'ye kırmızı yazı ile olan pil boşaltımı vardı. Ne sebep oldu bulamadım.

7.Telefonu uyutmak için ana ekrana çift tıkladığımızda bazen algılamıyor. Bazen de ana ekranda alt sıraya eklediğimiz uygulamaları açmak istediğimizde algılamıyor.

8.Diyelim ki telefonumuzun ekranı kapalı ve saati kontrol etmek için ekrana bir kez tıklıyoruz yani her zaman açık ekranı uyandırıyoruz. Burada saat 1-1,5 saniye kadar geç açılıyor.

9.Parmak izi animasyonu 4 tane ile sınırlandırılmış daha çok olmasını beklerdim.

10.Bahsedeceğim özelliği ya ben bulamadım ya da bu özellik sadece AOSP romlarda var: Hızlı ayarlar menüsünü aşağıya çektiğimizde burada güç menüsü tuşu yok. Yani telefonu kapatmak istiyorsak güç tuşuna uzun basıp - kapat demek zorundayız. Recovery menüsüne girmek için ise Ayarlar-Cihazım-MIUI Sürümü-Sağ üstteki 3 noktaya tıklıyoruz-Kurtarma modunda yeniden başlatın seçeneğini seçiyoruz.

11.Google Play Store sertifikalı. Bankacılık vb. uygulamalar için magisk kurmak zorunda değilsiniz hiçbir sıkıntı çıkarmıyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
6.Telefonumun pili kendi ilk pili değil. AOSP Romlarda 3108 mah olarak gösteriyor. İlk şarjda: 24 saat tam kullanım/ 8 saat 15 dakika ise açık ekran ikinci şarjda 42 saat tam kullanım/ 4 saat açık ekran üçüncü şarjda 24 saat 45 dakika tam kullanım / 6 saat 41 dakika ise açık ekran kullanımı verdi. (Değerler %100 ile %10 arasıdır.)

NOT: Telefonu ikinci kez şarj ettikten sonra pil kısmında %100'den %92'ye kırmızı yazı ile olan pil boşaltımı vardı. Ne sebep oldu bulamadım.
Nereden pil değişimi yaptınız? Memnun musunuz yeni pilden

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Nereden pil değişimi yaptınız? Memnun musunuz yeni pilden
Telefoncu bir arkadaşım vardı ona değiştirtmiştim. Hayır memnun değilim çünkü 8-9 ay kadar pil değişimi yapılalı olmuştur ve pil 3108 mah seviyelerine düştü. Telegram gruplarında daha fazla şarj döngüsü yapan kişilerde ki bunların içinde oyun oynayanı da var, onlarda gördüğüm 3400 - 3600 mah arasında değişiyor ki pil filan değiştirmemişler.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
OneOS_HMK20ProMI9TPro_21.10.3_V125-11: Uzun süre AOSP Rom kullandıktan sonra MIUI Romlar nasıl diye bu sürümü indirip denemek istedim.

1.Öncelikle galeride problem olduğu söyleniyordu fakat bende herhangi bir problem olmadı.

2.AOSP Romlara göre tabii ki biraz yavaş ve anladığım kadarıyla bu yavaşlığı meydana getiren sebeplerden birisi animasyon geçişleri gibi.

3.Volte ve vowifi için ayrı simgesi olması güzel fakat volteyi iptal etseniz bile durum çubuğunda simgesi duruyor. Bu da insanın içine volte aktif mi değil mi diye kurt düşürüyor.

4.Son Kullanılanlar Bölüm Düzeni-Animasyon Style: IOS Style seçili olduğunda arka planda bir uygulamayı kaldırdığınızda diğer uygulamalarda hafif bir titreme oluyor sanki kasıyormuş gibi.

5.Sistemde gezinme-Düğmeler değil hareketler seçiliyken ekranın sol ya da sağını kullanarak uygulama ya da sayfalarda ileri/geri gitmemizi sağlayan kısmın hassasiyeti düşük. AOSP Romlarda bu ayarlanabilirken bu romda bu hassasiyeti ayarlamak için diye bir uygulama indiriyorsunuz.-Uygulamayı açıp arama kısmına ''Gesture Settings'' yazıyorsunuz ve buradan sağ/sol hareket ayarlarının hassasiyetini değiştiriyorsunuz.

7.Telefonu uyutmak için ana ekrana çift tıkladığımızda bazen algılamıyor. Bazen de ana ekranda alt sıraya eklediğimiz uygulamaları açmak istediğimizde algılamıyor.

8.Diyelim ki telefonumuzun ekranı kapalı ve saati kontrol etmek için ekrana bir kez tıklıyoruz yani her zaman açık ekranı uyandırıyoruz. Burada saat 1-1,5 saniye kadar geç açılıyor.

9.Parmak izi animasyonu 4 tane ile sınırlandırılmış daha çok olmasını beklerdim.

10.Bahsedeceğim özelliği ya ben bulamadım ya da bu özellik sadece AOSP romlarda var: Hızlı ayarlar menüsünü aşağıya çektiğimizde burada güç menüsü tuşu yok. Yani telefonu kapatmak istiyorsak güç tuşuna uzun basıp - kapat demek zorundayız. Recovery menüsüne girmek için ise Ayarlar-Cihazım-MIUI Sürümü-Sağ üstteki 3 noktaya tıklıyoruz-Kurtarma modunda yeniden başlatın seçeneğini seçiyoruz.

11.Google Play Store sertifikalı. Bankacılık vb. uygulamalar için magisk kurmak zorunda değilsiniz hiçbir sıkıntı çıkarmıyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

LionKing17,

Hocam detaylı incelemeniz için çok teşekkürler. 4 numaradaki titreme bende de.varmis siz söyleyince denedim. İlk ios modunu seçtiğinde görünümünü begenmedigimden kullanmamıştım. Ama dediğiniz titreme mevcut.

5 numara için aşağıdaki ekran görüntüsünde ki ayari kontrol edebilir misiniz? Ekran hassasiyetiyle ilgili bir sorun olmadı bende.

7 numaralı olay da bende mevcut değil.Hem kilit ekranında hem ana ekranda defalarca denedim.acaba ekran koruyucu varsa ondan olabilir mi diye aklıma geldi.

8-bende yarım saniye gibi bir bekleme var sanırım o da süper wallpaper animasyonu dan kaynaklaniyor

Ekli dosyalar

• IMG_20211022_235740.jpg
    IMG_20211022_235740.jpg
    283,4 KB · Görüntüleme: 19

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
LionKing17,

5 numara için aşağıdaki ekran görüntüsünde ki ayari kontrol edebilir misiniz? Ekran hassasiyetiyle ilgili bir sorun olmadı bende.
Dediğiniz ayar bende aktifmiş, kapattım. Şimdi sanki daha iyi tepki veriyor gibi geldi. Gerçi o ayarda oyun, video vb. durumda diyor ama işe yaradı gibi. Teşekkür ederim.
7 numaralı olay da bende mevcut değil.Hem kilit ekranında hem ana ekranda defalarca denedim.acaba ekran koruyucu varsa ondan olabilir mi diye aklıma geldi.
Sürekli yapmıyor ama arada hissettiriyor kendini. Bende mesela üst üste deniyorum bir problem olmuyor ama arada yapıyor. Özelliklede parmağınızı tam dik konumda değil de hafif yan konumda dokundurunca oluyor.
8-bende yarım saniye gibi bir bekleme var sanırım o da süper wallpaper animasyonu dan kaynaklaniyor
Evet animasyondan kaynaklı bir durum gibi duruyor çünkü açılış ve kapanışında bir animasyon var.
Ayarlar-Cihazım-Tüm özellikler-MIUI Sürümü üzerine geliştirici olana kadar tıklayın.
Ardından Ayarlar-Ek Ayarlar-Geliştirici Seçeneklerine girin.
Animasyon hızı sekmesini bulun ve animasyon kapalı seçeneğini işaretleyin. Kesinlikle cihazda fark yaratıyor.

Hocam peki şu ayar nerede biliyor musunuz? Telefonu kaldırdığımızda her zaman açık ekranı uyandırma. Kilit ekranı ayarlarında ''Uyandırmak için cihazı kaldır'' seçeneği var ama onu aktif hale getirince kilit ekranı geliyor.

Ek olarak Whatsapp görüntülü arama geldiğinde üstten bildirim şeklinde gözükürse ön kamera açılmıyor fakat bildirimin üzerine tıklarsak aramayı açmasa da ön kamerayı açıyor. Bu durum hala düzelmemiş MIUI Romlarda.

Son düzenleme:

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Hocam kusura bakmayın mesajınızı yeniden okuyunca aynen dediğiniz gibi bir gecikme mevcut,ben ilkinde yanlış anlamışım.

Hocam peki şu ayar nerede biliyor musunuz? Telefonu kaldırdığımızda her zaman açık ekranı uyandırma. Kilit ekranı ayarlarında ''Uyandırmak için cihazı kaldır'' seçeneği var ama onu aktif hale getirince kilit ekranı geliyor.
Üstad herzaman açık ekranı pek kullanmıyorum,dediğiniz ayarı(varsa) bulursam yazarım buradan.

Ek olarak Whatsapp görüntülü arama geldiğinde üstten bildirim şeklinde gözükürse ön kamera açılmıyor fakat bildirimin üzerine tıklarsak aramayı açmasa da ön kamerayı açıyor. Bu durum hala düzelmemiş MIUI Romlarda.
Hocam sanırım her zaman açık ekranı 10 saniye ayarıyla kullanıyorsunuz. Zaman kısıtı koymadan denediğimde veya her zaman açık ekran kapalıyken ön kamera açılmıyor. Cepteyken açılması sinir bozucu tabi.

Üst Alt