MIUI 12.5 OneOS Android 11 MIUI 12.5 [9T Pro | K20 Pro] 15.11.2021

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Arkadaşlar galerideki videoları izlediğimde videolar ağır çekimdeymiş gibi oluyor ses takılıyor bunu nasıl cozebilirim galeri uygulamasını guncelliyorum falan bir değişiklik olmuyor. Video oynatıcısını da bulamadım galeriye entegre mi bu oynatıcı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-12-31-14-24-27-399_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-12-31-14-24-27-399_com.miui.gallery.jpg
    865,2 KB · Görüntüleme: 20

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Arkadaşlar galerideki videoları izlediğimde videolar ağır çekimdeymiş gibi oluyor ses takılıyor bunu nasıl cozebilirim galeri uygulamasını guncelliyorum falan bir değişiklik olmuyor. Video oynatıcısını da bulamadım galeriye entegre mi bu oynatıcı
Bende herhangi bir takılma durumu olmuyor. İsterseniz galeri simgesi üzerine uzun basın. Uygulama bilgisi yazısına tıklayın. Önbelleği temizleyin. Tabii bu işlemi yaparken tüm görselleri, videoları bir yere aktarın sonra silinip gitmesinler. angel~~

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Bende herhangi bir takılma durumu olmuyor. İsterseniz galeri simgesi üzerine uzun basın. Uygulama bilgisi yazısına tıklayın. Önbelleği temizleyin. Tabii bu işlemi yaparken tüm görselleri, videoları bir yere aktarın sonra silinip gitmesinler. angel~~
Hocam ben bir çözüm bulamadım cihazı da sıfırladım uygulamayı kaldırıp farklı versiyon da yükledim o sorun çözülmedi 4k 60fps videolar öyle takılıyor

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam ben bir çözüm bulamadım cihazı da sıfırladım uygulamayı kaldırıp farklı versiyon da yükledim o sorun çözülmedi 4k 60fps videolar öyle takılıyor
Hocam VLC ile denediniz mi? Galerinin oynatıcısı codec çözmede yetersiz olabilir.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Çok video çeken birisi olmadığım için belki de hatayı ben görememiş olabilirim. UnlnViTeD hocamın belirttiği yöntemi test ederek sonucu buraya yazabilirsiniz.

Bu arada sanırım OneOS, MIUI için rom çıkarmayı kalıcı olarak bıraktı. Yakın zamanda AOSP Rom çıkaracağız tarzında bir açıklama yaptı Telegram sayfasından.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
OneOs romunu kullanan varsa 21.11.3 versiyonunda arada ekteki görseldeki gibi sistem güncelleme durmaya devam ediyor şeklinde hata veriyor mu?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
LionKing17, hocam selamlar. Aynen ben de bu hatadan bıktığım için memnun olduğum romu değiştirmek durumunda kaldım.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
LionKing17, hocam selamlar. Aynen ben de bu hatadan bıktığım için memnun olduğum romu değiştirmek durumunda kaldım.
Selamlar süvari2019 hocam.

Acaba dedim bir önceki sürümünün üzerine bu sürümünü yüklemiştim ondan mı oldu diye düşündüm. Sonra temiz kurulumda yaptım fakat başka romlar denemek için bu romun data yedeğini alıp diğer romları denedikten sonra tekrar data yedeğini yükledim, ondan mı oldu acaba diye düşünüyordum.

Şimdi aklıma bir yöntem geldi: Uygulamalar-Uygulamaları yönet-Tüm uygulamaları göster-Sistem güncelleme-Bildirimler-Bildirimleri göstermeyi kapattım. Bakalım yine yapacak mı? Sonucu yine paylaşırım.

Birde sanırım OneOs artık MIUI geliştirmeyecek, AOSP roma yönelecek. MIUI 13 için ya EU Rom ya da Abhix Rog getirirse oraya yönelmek gerecek.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
LionKing17, süvari2019 hocalarım,

Bu tür hatalara sebep olan uygulamaları devre dışı bırakırmayı denediniz mi? Ben zamanında MIUI-11 kullanırken sistemin işleyişine engel olmayan bütün uygulamaları ya kaldırırdım (termux ile) ya da devre dışı bırakırdım. Rom daha kararlı hale gelir, pil verimliliği de artardı.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
LionKing17, süvari2019 hocalarım,

Bu tür hatalara sebep olan uygulamaları devre dışı bırakırmayı denediniz mi? Ben zamanında MIUI-11 kullanırken sistemin işleyişine engel olmayan bütün uygulamaları ya kaldırırdım (termux ile) ya da devre dışı bırakırdım. Rom daha kararlı hale gelir, pil verimliliği de artardı.
UnlnViTeD hocam bildirimleri kapatırken, devre dışı bırak seçeneği de vardı o da aklıma geldi ama ona tıkladığımda sistem düzgün çalışmayabilir uyarısı veriyordu bende o yüzden sadece bildirimleri kapattım, bakalım faydalı olacak mı bekleyip göreceğim. angel~~
Daha öncede romlara güncellemeler gelince bu devre dışı bırakılan uygulamalar tekrar aktif olduğu için o yöntemle uğraşmıyordum ama zaten OneOs sanırım geliştirmesini tamamladığı için başka düzgün bir rom çıkarsa oraya doğru yolculuk yapmaya başlayacağım. angel~~

Üst Alt