Sohbet nedir bu xiaomi?

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Su an bölge olarak Gürcistan seçili ve kamerası fena değil. Benim derdim kötü oluşu değil bakın tekrar söylüyorum. İyi olan bi telefonun kötü gibi davranması.
İşte sizin bahsettiginiz olay yazılıma giriyor

Xiaomi ekibi yazılım konusunda kullanıcılardan geçerli notu alamayan bir firma
Özellikle miui 8 den sonra böyle, daha öncesinde eski amiral gemilerinin islemcilerinin iki çekirdeğini kapatip yavaşlatan bir firma xiaomi.

"peki sen neden alıyorsun" dersen donaninimi icin.
Donanım satin aldigimi dusunup, yazılımıni yok sayıyoruz sonrada kendimizi xda gibi sitelere atip, cihazın potansiyeline ulasmasina cabaliyoruz

Misal bendeki note 5(whyred) cihazinin kamerasi berbattir.

Almadan arastirdim, yazılım ile cihazın potansiyelini açığa çıkaracağıma ikna oldum

Şimdi ise kamerasıyla sahane karaler yakaliyorum.

Bu işlere bulasmak istemeyen kimseye xiaomi öneriyorum

Akay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
İşte sizin bahsettiginiz olay yazılıma giriyor

Xiaomi ekibi yazılım konusunda kullanıcılardan geçerli notu alamayan bir firma
Özellikle miui 8 den sonra böyle, daha öncesinde eski amiral gemilerinin islemcilerinin iki çekirdeğini kapatip yavaşlatan bir firma xiaomi.

"peki sen neden alıyorsun" dersen donaninimi icin.
Donanım satin aldigimi dusunup, yazılımıni yok sayıyoruz sonrada kendimizi xda gibi sitelere atip, cihazın potansiyeline ulasmasina cabaliyoruz

Misal bendeki note 5(whyred) cihazinin kamerasi berbattir.

Almadan arastirdim, yazılım ile cihazın potansiyelini açığa çıkaracağıma ikna oldum

Şimdi ise kamerasıyla sahane karaler yakaliyorum.

Bu işlere bulasmak istemeyen kimseye xiaomi öneriyorum
Bakalım bu root rom islerine biz de giriş yapcaz gibi gözüküyor o zaman :D Benden çekeceğiniz var sık sık soru sorup başınızı ağrıtabilirim :D

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bakalım bu root rom islerine biz de giriş yapcaz gibi gözüküyor o zaman :D Benden çekeceğiniz var sık sık soru sorup başınızı ağrıtabilirim :D
Forumlar bu gibi baş ağrıları ve ağrı kesiciler için var... :)

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
O kadar laf ettiniz bismillah diyip ilk adımı attım, çökertirsem telefonu size kargoyla yollarım haberiniz olsun :):):)
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
O kadar laf ettiniz bismillah diyip ilk adımı attım, çökertirsem telefonu size kargoyla yollarım haberiniz olsun :):):)
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben de en kısa zamanda girişicem :D

Akay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Öğrenci
Konular
2

Hakan Ali Hasan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
15
Ekrani yan tutup kullanılan uygulamalarda ekranın kenarlarında kalan butonların yarısı falan ekranın dışında kalıyor yani gözükmüyor. Bazı uygulamalarda navigasyon tuşlarını açarak girince sorun olmuyor, bazılarında navigasyon tuşları kendiliğinden kaybolduğu için yine aynı durum oluyor. Yani telefonu yan tuttuğumda oyun, uygulama falan kullanamıyorum.
Bende mi8 lite kullanıyorum 10.2.2.0 son sürümü dediğiniz sorunlar bende yok pubg mobile,fifa mobile,asphalt 8,9 oynuyorum tam ekran modunda hiç bir sorun yaşamadım,reklam konusunda tavsiyeleri kapadım hiç bir uygulamada birtane bile reklam yok 2 ay oldu telefonu alalı çok memnunum

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Değerli arkadaşlarım, Konuyu açan Sayın Akay ...konuyu, açıldığından bu yana ilgi ile takip ediyorum ve sadece alakasız 2 yorumda bulundum...
Xiaomi ile ilgili her söylenene katılıyorum...
Ben şahsen normal kullanıcı hiç bir kimseye Xiaomi önermem...dikkat ediniz normal kullanıcı diyorum....ben tavsiye ederim, sonra sorunlar baş gösterir vs....

Ama az da olsa, Android bilgisi olan, root vs işlere vakıf veya öğrenmeye müsait kimselere şiddetle tavsiye edeceğim tek bir marka ise Xiaomi olur...

Xiaomi sahiplerinin tüm problemleri, Global kararlı romda olmalarından kaynaklanmakta...maalesef bu kararlı romlarda Xiaomi sınıfta kalmaktadır....Cihazın BL kilidini açıp, TWRP yükledikten sonra, karşınızda sonsuz bir Okyanus var...Cihazı en üst düzey performansına çıkarma imkanı sonsuz....
Ben Xiaomiden bu nedenle oldukça memnunum...MIUI bazlı Costom romlar çoğu zaman kararlı global romlardan daha stabil olmaktadırlar....örneğin EU Beta, ki her hafta güncelleme almaktadır....

Bilinçli bir kullanıcı iseniz ve Xiaomi cihazınız varsa ve Global kararlı romda iseniz, oturup şikayet etmeyeceksiniz...

Tabiki bu benim şahsi görüşüm ve her türlü farklı düşünceye de saygım sonsuz....

MIUI Can'dır, Mi ise Canan

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Mi8'de bu kadar çok yazılımsal ufak tefek sıkıntılar varken, Poco'da olmamasının nedeni acaba Mi8'de NFC olması olabilir mi? NFC acaba cihazdaki diğer yazılımları olumsuz mu etkiliyor?

Üst Alt