Sohbet nedir bu xiaomi?

Akay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Arkadaşlar selam, sıkı bir Samsung kullanıcısı olarak kısa bir süre önce uzun araştırmalar sonucu Xiaomi Mi8 aldım. Forumlarda, videolarda öve öve bitiremiyorlar. Malum Samsung'daki muadilinin fiyatı can yakıyor. Ben telefondan çok anlayan bir insan değilim tek amacım işlerimi görsün, güzel fotoğraf çeksin, kasma donma yapmasın falan yani. İşin yazılım boyutunu pek bilmem. Araştırmalarım sonucu bu işleri en uygun fiyata görebilecek telefonun mi8 olduğuna karar verdim ve aldım. Fakat şu an neredeyse satma raddesine geldim. Yani karşılaştığım sorunlar bir değil iki değil. Neyse bir tarafından başlayayım;

-İlk gözüme çarpan şey, müzik çalardaki reklamlar oldu. Yıllardır farklı farklı marka telefonlar kullandım, böyle birşey görmedim.

-Yüz tanıma özelliği olmaması garibime gitti ve biraz araştırdıktan sonra bölgeyi Hindistan yapınca özelliğin geldiğini söylediler. Ne??? Evet özellik açılıyor fakat bölgeyi neden Hindistan yapmak isteyeyim ki?? Türkiye'de neden kullanamıyorum abi??!?!?!?

-Video izledikten sonra da dizi film reklamları görmekten sıkıldım, yani herhangi bir uygulama da değil, xiaominin video oynatıcısı. Neyse.

-İnternette yere göğe sığdıramadıkları kamerası, portre modunda insan yüzlerine öyle bir makyaj uyguluyor ki kendimi tanıyamadım. Nedenini araştırınca yine bölgeyi değiştirmem gerektiğini öğrendim. NE??!!?!?? Evet bölge değiştirince kamera farkedilir şekilde iyileşiyor fakat neden değiştireyim nedenn??!?!?

-Bir kaç uygulama kurdum, telefonu yan tutarak kullanmam gereken uygulamalar. Fakat telefonu yan tutunca en köşelerdeki butonlar maalesef ekranın dışında kaıyor ve görüntü enine doğru uzuyor. Yani uygulamayı kullanamıyorum. Navigasyon tuşlarını açıp uygulamayı açınca tuşlar kendiliğinden gizleniyor ve yine aynı şey oluyor. Bunu da araştırdım ve adam akıllı bir çözüm bulamadım. Ve şu dikkatimi çekti Xiaomi kullanıcıları aylardır bunların düzelmesi için bir güncelleme bekliyor. Ve bu güncelleme kesinlikle gelmiyor.

-Son güncellemeyle çentik gizleme özelliği de ortadan kayboldu. Ve bunun çözümü de nedense o herkesin dört gözle beklediği güncellemeye bağlanmış. Bu ve bunun gibi şeyler işte.

Yani telefonu daha 1 haftadır kullanıyorum ve bu kadar çok sorunla karşılaşmam nedense normal gelmiyor bana. İster istemez ''Acaba daha nelerle karşılaşacağım?'' diye soruyorum kendime.

Sadede gelicek olursak arkadaşlar, bunları yaşayan ben miyim, yoksa tüm Xiaomi kullanıcıları bunları yaşıyor fakat görmezden mi geliyor? Yani ben mi çok kafama takıyorum, yoksa kimse bunları önemsemiyor mu? Ve sizden ricam, eğer bu sorunların çözümlerini biliyorsanız yardımcı olur musunuz? Yok çözülemeyen şeylerse tez zamanda satıp tekrar Samsung'a dönücem. Şimdiden teşekkürler...

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Bölgeyi birleşik krallık yapın bahsettiğiniz hiçbir sorun ortaya çıkmıycak Çinli kafası Avrupalı gibi düşünemiyor onların mantığı farklı bize uymuyor

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Evet maalesef reklam olayi her köşesinde var cihazlarının. Bende ilkkez xiaomi lerde görmüştüm şaşırmıştım. Bi takim eksiklerde var yazılımla alakali hatalar cok bol. Faceid bildim kadarıyla son guncellemeyle turkiye ye de geldi. Bölge olarak Türkiye seçip kontrol edin tekrar. Eğer yoksa hindistan yerine azerbaycan secmeniz daha mantikli hem reklam daha az hemde faceid var. Arkadaş birleşik krallik seçin demiş deneyebilirsiniz

Akay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Bölgeyi birleşik krallık yapın bahsettiğiniz hiçbir sorun ortaya çıkmıycak Çinli kafası Avrupalı gibi düşünemiyor onların mantığı farklı bize uymuyor
Yaptım fakat mantığım almıyor neden bölgelere göre farklı özellikler var? Yatay kullandığım uygulamalar yine aynı şekilde, düzelmedi. Ve geçen temasını değiştirmek istedim koyu bir renk denedim fakat bu sefer de bildirim perdesindeki bildirimler okunmuyor. Bu ve bunun gibi çok fazla stabilite sorunu var. İnsan cidden soğuyor. Yani donanım olarak çok sıkı bir telefon fakat böyle hatalar yakışmıyor.

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Yaptım fakat mantığım almıyor neden bölgelere göre farklı özellikler var? Yatay kullandığım uygulamalar yine aynı şekilde, düzelmedi. Ve geçen temasını değiştirmek istedim koyu bir renk denedim fakat bu sefer de bildirim perdesindeki bildirimler okunmuyor. Bu ve bunun gibi çok fazla stabilite sorunu var. İnsan cidden soğuyor. Yani donanım olarak çok sıkı bir telefon fakat böyle hatalar yakışmıyor.
Aynen bu hatalar tamamen yazilimsal. Donanimla alakali değil ve bir türlü tam oturtamiyorlar. Aslinda Türkçe destek ekipleri yetersiz sanirim bu çinlilerin. Hatalarin tespiti onlara aktarilmasi duzeltmeleri epey kopuk işleyen süreçler bu aşikar. Mi 8 cihazim olmadığı için bu hatalari goremiyor ve biseyde diyemiyorum. Fakat bu bahsettiğiniz durumlardan herkes şikayetçi

Akay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Evet maalesef reklam olayi her köşesinde var cihazlarının. Bende ilkkez xiaomi lerde görmüştüm şaşırmıştım. Bi takim eksiklerde var yazılımla alakali hatalar cok bol. Faceid bildim kadarıyla son guncellemeyle turkiye ye de geldi. Bölge olarak Türkiye seçip kontrol edin tekrar. Eğer yoksa hindistan yerine azerbaycan secmeniz daha mantikli hem reklam daha az hemde faceid var. Arkadaş birleşik krallik seçin demiş deneyebilirsiniz
Ya bu reklam olayı cidden çok büyük saçmalık ya başka hiç bir telefonda görmedim böyle birşey. Yani telefonun çok çok iyi olduğundan hiç şüphem yok. Fakat böyle saçma sapan şeyler yüzünden ciddi anlamda soğudum. Bu zamana kadar çözülmediyse bu zamandan sonra da çözüleceğini sanmıyorum açıkçası. Ben en kısa zamanda Samsung'a dönüş yapıcam gibi gözüküyor.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam adaway yükle hiçbir yerde tek reklam görme canın sıkılmasın.cihazın ayarlar menüsüne girip "reklam" yada "tavsiye" diye aratırsan bi iki sonuç çıkar ve çıkan o seçenekleri kapatırsan uygulamalarda reklam görmezsin.evet adamlar herşeye reklam koymuş ama çözümünü de oraya bırakmışlar biraz kurcalayıp bul diye :)

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Ya bu reklam olayı cidden çok büyük saçmalık ya başka hiç bir telefonda görmedim böyle birşey. Yani telefonun çok çok iyi olduğundan hiç şüphem yok. Fakat böyle saçma sapan şeyler yüzünden ciddi anlamda soğudum. Bu zamana kadar çözülmediyse bu zamandan sonra da çözüleceğini sanmıyorum açıkçası. Ben en kısa zamanda Samsung'a dönüş yapıcam gibi gözüküyor.
Bence çabuk karar vermeyin evet bahsettiniz hatalar mevcut fakat zamanla duzeltilecektir. Cihaziniz cok sağlam harika bir amiral gemisi katili cihaz. Bi süre ayak uydurmayi deneyin derim :) guncellemeler geliyor hatalar duzeltilecektir. Uygulama kurarak reklamlari engellemek mumkun fakat neden araci kullanayim işide var tabi :)

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Ucuzluğuna ve donanımına diyecek kelime yok ancak yazılım konusunda hakikaten insanın canını sıkıyor. Custom rom seçenekleride var ancak insan düzgün bir stock rom istiyor maalesef. Xiaomi'nin yazılım ekibini değiştirmesi ve MIUI 11'de bu saçmalıkları bize unutturması gerekiyor.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Ucuzluğuna ve donanımına diyecek kelime yok ancak yazılım konusunda hakikaten insanın canını sıkıyor. Custom rom seçenekleride var ancak insan düzgün bir stock rom istiyor maalesef. Xiaomi'nin yazılım ekibini değiştirmesi ve MIUI 11'de bu saçmalıkları bize unutturması gerekiyor.
Olmayacak Dua'ya Amin diyelim yani?

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Üst Alt