Soru Neden EU Beta Rom kullanıyorum

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Değerli Arkadaşlarım,

Beni bilen bilir… Sayın Escobar1945 hocam sayesinde; kullanmış olduğu MİDO cihazında gördüğüm ve hastalığıma iyi gelebileceği düşüncesiyle aşık olduğum MIUI arayüzüne ve dolaysıyla da Xiaomi dünyasına Haziran 2017 yılı itibariyle adım atmış bulunmaktayım…

İlk başlarda Max 2 cihazımda mevcut tüm romları teker teker yükleyip test etmek suretiyle romların engin sularında kulaç atmaya başladım. Ancak tüm AOSP Romlarda bulunan Bug’lar beni sırf MIUI bazlı mükemmel rom arayışına itti. Tabi bu geçen süre zarfında MİUİ-Am, Mi Globe vb. romlarla forum ahalisini bilgilendirdikten sonra; önce Sayın Escobar1945 hocamın EPİC Romu, daha sonra ise Belaruslu geliştirici arkadaşımız Greeshan romları ile tanıştık ve artık başka rom arayışlarına bir son verdik.

Kulakları çınlasın çok saygı değer Hocam ve üstadım Sayın Codered ’ in bana taa o zamanlar “ EU dan başka rom tanımam “ demesini nedendir bilinmez hep kulak ardı etmiştim. Fakat sebebini artık çok iyi biliyorum.

Max 3 sonrası denediğim MIUI Bazlı bütün romlarda sanki hep bir eksiklik vardı. Nihayetinde gördüm ki en problemsiz ve belki de mükemmele yakın olan tek rom EU Beta romdu. Üstelik her hafta düzenli şekilde güncelleme vermesi suretiyle, hastalığıma çok iyi gelen haftalık dozajımı almama da sebep oluyordu. Ve artık Eu-Beta rom benim vazgeçilmezim oldu.

Muhakkak ki sizlerin de Eu Beta rom kullanıcıları olarak bu romla alakalı olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirleriniz vardır. Başka romlarda olup ta Eu beta roma geçmeyi düşünüp benim gibi mükemmeliyete ulaşmayı isteyen arkadaşlara iyi bir rehber olması için neler söylemek istersiniz?

Neden EU Beta kullanıyorsunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Son düzenleme:

Meduni12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mix3
Konular
17
eu romlar miuipro rom a nispeten daha kısıtlı. eu rom da gelen yükkü uygulamaları kaldıramıyorken sadece devredışı bırak seçeneği varken miuipro da kaldırılabilir oluyorlar. yükşenen apklardan bahsetmiyorum. mesela google uyhulamaları vs gibi. bir de nispeten daha çok özelleştirilebilir oluyor miuipro rom.
nedense bende ne eu rom ne de miromm vs gibi custom romları kullanmaktan keyif alamıyorum

Oyla:

HüseyinErkam

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyinerkam
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
10
eu romlar miuipro rom a nispeten daha kısıtlı. eu rom da gelen yükkü uygulamaları kaldıramıyorken sadece devredışı bırak seçeneği varken miuipro da kaldırılabilir oluyorlar. yükşenen apklardan bahsetmiyorum. mesela google uyhulamaları vs gibi. bir de nispeten daha çok özelleştirilebilir oluyor miuipro rom.
nedense bende ne eu rom ne de miromm vs gibi custom romları kullanmaktan keyif alamıyorum
Customiuizer modülü ile miui prodaki özellikler dahil bir çok yeni özellikle telefonunuzu kullanabilirsiniz

Oyla:

RapperAsH

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
6
Telefonun kilitinin açılması ve resmi bir rom olmayışından güvenlik açısından tedirgin oldugum bir romdur.Yuleyip sonra tribe girip kiliti kapatıp resmi roma dönüyorum.Birsey olmaz diyip gerekçe sunan gornedim.Belkide o yüzden böyleyim :) Aydınlatın bizi hocam.Alın şu tedirginliğimizi :)

Oyla:

Bülentb

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi note 5
Konular
8

Hocam
Rootsuz Eu beta kullanıyorum sadece Google uygulamasını kaldıramadim, onunda devre dışı bıraktım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-11-01-23-56-45-567_com.android.vending.jpg
    Screenshot_2019-11-01-23-56-45-567_com.android.vending.jpg
    243,7 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_2019-11-01-23-58-18-695_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2019-11-01-23-58-18-695_com.miui.securitycenter.jpg
    54,4 KB · Görüntüleme: 57
Oyla:

Meduni12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mix3
Konular
17
mix 3 cihazımda miuipro rom kullanıyordum çok beğendim. bi süre eu rom kulkandım ama memnun kalmadım. sonra mi9t pro eu rom kuruluydu yine beğenmedim. miuipro daha fazla özrlleştirmeye sahipti. tabi en nihayetinde aymı altyapıyı kullanıyorlar. biri ötekine nazaran biraz daha fazla özelleştirme seçeneği eklemiş

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Telefonun kilitinin açılması ve resmi bir rom olmayışından güvenlik açısından tedirgin oldugum bir romdur.Yuleyip sonra tribe girip kiliti kapatıp resmi roma dönüyorum.Birsey olmaz diyip gerekçe sunan gornedim.Belkide o yüzden böyleyim :) Aydınlatın bizi hocam.Alın şu tedirginliğimizi :)
Ben bir yılı aşkın zamandır eu beta romda rootlu bir cihaz sahibiyim ve aktif olarak iki bankanın uygulamasını kullanıyorum. Ve şu ana kadar da banka hesabımın boşaltıldığına şahit olmadım.
Buyrun size gerekçe...

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ahmgler

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi9 Se
Konular
0
Değerli Arkadaşlarım,

Beni bilen bilir… Sayın Escobar1945 hocam sayesinde; kullanmış olduğu MİDO cihazında gördüğüm ve hastalığıma iyi gelebileceği düşüncesiyle aşık olduğum MIUI arayüzüne ve dolaysıyla da Xiaomi dünyasına Haziran 2017 yılı itibariyle adım atmış bulunmaktayım…

İlk başlarda Max 2 cihazımda mevcut tüm romları teker teker yükleyip test etmek suretiyle romların engin sularında kulaç atmaya başladım. Ancak tüm AOSP Romlarda bulunan Bug’lar beni sırf MIUI bazlı mükemmel rom arayışına itti. Tabi bu geçen süre zarfında MİUİ-Am, Mi Globe vb. romlarla forum ahalisini bilgilendirdikten sonra; önce Sayın Escobar1945 hocamın EPİC Romu, daha sonra ise Belaruslu geliştirici arkadaşımız Greeshan romları ile tanıştık ve artık başka rom arayışlarına bir son verdik.

Kulakları çınlasın çok saygı değer Hocam ve üstadım Sayın Codered ’ in bana taa o zamanlar “ EU dan başka rom tanımam “ demesini nedendir bilinmez hep kulak ardı etmiştim. Fakat sebebini artık çok iyi biliyorum.

Max 3 sonrası denediğim MIUI Bazlı bütün romlarda sanki hep bir eksiklik vardı. Nihayetinde gördüm ki en problemsiz ve belki de mükemmele yakın olan tek rom EU Beta romdu. Üstelik her hafta düzenli şekilde güncelleme vermesi suretiyle, hastalığıma çok iyi gelen haftalık dozajımı almama da sebep oluyordu. Ve artık Eu-Beta rom benim vazgeçilmezim oldu.

Muhakkak ki sizlerin de Eu Beta rom kullanıcıları olarak bu romla alakalı olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirleriniz vardır. Başka romlarda olup ta Eu beta roma geçmeyi düşünüp benim gibi mükemmeliyete ulaşmayı isteyen arkadaşlara iyi bir rehber olması için neler söylemek istersiniz?

Neden EU Beta kullanıyorsunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
S.aleykum hocam ben mi9 se kullanıyorum bende beta ya geçmek istiyorum yardımcı olurmusunuz nasıl indiririm nasıl kurarım kullanmış olduğum rom bu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-11-01-23-47-37-573_com.android.settings.png
    Screenshot_2019-11-01-23-47-37-573_com.android.settings.png
    172,2 KB · Görüntüleme: 52
Oyla:
Üst Alt