Soru Neden EU Beta Rom kullanıyorum

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Değerli Arkadaşlarım,

Beni bilen bilir… Sayın Escobar1945 hocam sayesinde; kullanmış olduğu MİDO cihazında gördüğüm ve hastalığıma iyi gelebileceği düşüncesiyle aşık olduğum MIUI arayüzüne ve dolaysıyla da Xiaomi dünyasına Haziran 2017 yılı itibariyle adım atmış bulunmaktayım…

İlk başlarda Max 2 cihazımda mevcut tüm romları teker teker yükleyip test etmek suretiyle romların engin sularında kulaç atmaya başladım. Ancak tüm AOSP Romlarda bulunan Bug’lar beni sırf MIUI bazlı mükemmel rom arayışına itti. Tabi bu geçen süre zarfında MİUİ-Am, Mi Globe vb. romlarla forum ahalisini bilgilendirdikten sonra; önce Sayın Escobar1945 hocamın EPİC Romu, daha sonra ise Belaruslu geliştirici arkadaşımız Greeshan romları ile tanıştık ve artık başka rom arayışlarına bir son verdik.

Kulakları çınlasın çok saygı değer Hocam ve üstadım Sayın Codered ’ in bana taa o zamanlar “ EU dan başka rom tanımam “ demesini nedendir bilinmez hep kulak ardı etmiştim. Fakat sebebini artık çok iyi biliyorum.

Max 3 sonrası denediğim MIUI Bazlı bütün romlarda sanki hep bir eksiklik vardı. Nihayetinde gördüm ki en problemsiz ve belki de mükemmele yakın olan tek rom EU Beta romdu. Üstelik her hafta düzenli şekilde güncelleme vermesi suretiyle, hastalığıma çok iyi gelen haftalık dozajımı almama da sebep oluyordu. Ve artık Eu-Beta rom benim vazgeçilmezim oldu.

Muhakkak ki sizlerin de Eu Beta rom kullanıcıları olarak bu romla alakalı olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirleriniz vardır. Başka romlarda olup ta Eu beta roma geçmeyi düşünüp benim gibi mükemmeliyete ulaşmayı isteyen arkadaşlara iyi bir rehber olması için neler söylemek istersiniz?

Neden EU Beta kullanıyorsunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Son düzenleme:

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Ne eksiği ne de fazlası var. Tam kararında bir rom. Sırf o yüzden kullanıyorum. Mi-Room da güzel ancak MIUI 11 sürümlerinde bir, iki tane hatayla karşılaştığım için EU Beta ile yola devam ediyorum.
Ne zaman aosp rom kursam birkaç saat içinde soluğu EU Beta romda alıyorum.

Oyla:

Osse-Saeros

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
10
Sırf sizin yorumlarınızdan dolayı 5 ay kadar önce geçip 2 ay kullandığım rom.Haftalık güncelleme alması muazzam bir olay, yenilikleri ilk önce sizin kullanmanız vs harika fakat her güncellemede bir sorun hallolurken yeni bir sorunun çıkması can sıkıcı olabiliyor. Pil optimizasyonundan dolayı eu stabile geçiş yapmıştım fakat yeni açtığım konudaki sorularım cevaplanırsa yarın tekrar dönme niyeti aldığım rom. Umarım geçiş yapabilirim.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

OyunClash

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Oyun Clash
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
15
3 sebep:

1. Telefon MI 8 SE olduğu için Türkçe olması gerek.
2. Her özelliği herkesden önce almak için.
3. Her hafta güncelleme aldığı için.

Not: Daha kurmadım. Özellikle portredeki yeşil ekran olayı düzelene kadar kurmam.

Son düzenleme:
Oyla:

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Ben kendi telefonumda kullanmıyorum ama diğer telefonum mi 8 lite ve onda uzun zamandır eu beta kullanıyorum haftalık düzenli güncellemeler dediğiniz gibi hastalığa ilaç gibi ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Ne özelleştirme ararsan var diyebileceğim bir rom olduğu için eu betadayım başka romda kullanmayı düşünmedim düşünmeyeceğim de...

Oyla:

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Eu rom konusunda size tamamen katılıyorum. Gerçektende en problemsiz rom. Özellikle bildirimler konusunda.
7-8 aydır devamlı beta sürümlerini kullanıyorum major bir sorun yaşamadım.
Yalnız geçen hafta RevOS romu kurdum, kurunca gerçekten çok şaşırdım neredeyse eu rom ile birebir aynı hatta geliştiricilerin bu romu eu rom üzerine kurduklarını düşündüm.
Farkları ise, miui nin kendi tarayıcısı ve mail uygulaması bu revos romda gömülü gelmiyor. O uygulamaları kullanmadığım için benim için sorun teşkil etmedi.
Onun yerine Youtube Vanced gömülü olarak geliyor, daha önce kullanmamıştım, reklamsız olması hoşuma gitti.
Bildirimlerde herhangi bir sorun şimdiye kadar yaşamadım. Batarya süresi ise eu ya göre çok iy i(eu kötü anlamda söylemiyorum), ortalama 45 dk. 1 saat gibi daha iyi gidiyor.
Bu rom çok fazla tanınmıyor ama insanlar bunu denedikçe ve geliştiriciler bir saçmalık yapmazsa eu gibi çok popüler olacağına inanıyorum.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Değerli Arkadaşlarım,

Beni bilen bilir… Sayın Escobar1945 hocam sayesinde; kullanmış olduğu MİDO cihazında gördüğüm ve hastalığıma iyi gelebileceği düşüncesiyle aşık olduğum MIUI arayüzüne ve dolaysıyla da Xiaomi dünyasına Haziran 2017 yılı itibariyle adım atmış bulunmaktayım…

İlk başlarda Max 2 cihazımda mevcut tüm romları teker teker yükleyip test etmek suretiyle romların engin sularında kulaç atmaya başladım. Ancak tüm AOSP Romlarda bulunan Bug’lar beni sırf MIUI bazlı mükemmel rom arayışına itti. Tabi bu geçen süre zarfında MİUİ-Am, Mi Globe vb. romlarla forum ahalisini bilgilendirdikten sonra; önce Sayın @Escobar1945 hocamın EPİC Romu, daha sonra ise Belaruslu geliştirici arkadaşımız Greeshan romları ile tanıştık ve artık başka rom arayışlarına bir son verdik.

Kulakları çınlasın çok saygı değer Hocam ve üstadım Sayın Codered ’ in bana taa o zamanlar “ EU dan başka rom tanımam “ demesini nedendir bilinmez hep kulak ardı etmiştim. Fakat sebebini artık çok iyi biliyorum.

Max 3 sonrası denediğim MIUI Bazlı bütün romlarda sanki hep bir eksiklik vardı. Nihayetinde gördüm ki en problemsiz ve belki de mükemmele yakın olan tek rom EU Beta romdu. Üstelik her hafta düzenli şekilde güncelleme vermesi suretiyle, hastalığıma çok iyi gelen haftalık dozajımı almama da sebep oluyordu. Ve artık Eu-Beta rom benim vazgeçilmezim oldu.

Muhakkak ki sizlerin de Eu Beta rom kullanıcıları olarak bu romla alakalı olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirleriniz vardır. Başka romlarda olup ta Eu beta roma geçmeyi düşünüp benim gibi mükemmeliyete ulaşmayı isteyen arkadaşlara iyi bir rehber olması için neler söylemek istersiniz?

Neden EU Beta kullanıyorsunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Sayın hocam,
Bahsettiğiniz o miui hayranlığı benim iki yıl önce mi6 ve dolayısıyla da Xiaomi ile tanışmam ile başladı. Düşünün ki o zamanlar global kararlı rom kullanıcısıydım.
Daha sonra sizin teşvik ve önerileriniz sayesinde eu beta rom ile tanıştım ve global romla geçen zamanıma hayıflandım.
Elbette diğer romları kullanıp memnun olanlar vardır. Lakin gördüğüm kadarıyla eu beta yı bırakıp diğer custom romları tercih edenlerin tek bir dayanak noktası var, o da batarya performansı...
Bir beta kullanıcısı olarak batarya konusuna takılmadığım için hız, stabilite ve hataların en aza indirgendiği tek rom eu beta dır diyorum.
Anlayacağınız iflah olmaz bir eu betacıyım.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro