Soru Neden EU Beta Rom kullanıyorum

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Değerli Arkadaşlarım,

Beni bilen bilir… Sayın Escobar1945 hocam sayesinde; kullanmış olduğu MİDO cihazında gördüğüm ve hastalığıma iyi gelebileceği düşüncesiyle aşık olduğum MIUI arayüzüne ve dolaysıyla da Xiaomi dünyasına Haziran 2017 yılı itibariyle adım atmış bulunmaktayım…

İlk başlarda Max 2 cihazımda mevcut tüm romları teker teker yükleyip test etmek suretiyle romların engin sularında kulaç atmaya başladım. Ancak tüm AOSP Romlarda bulunan Bug’lar beni sırf MIUI bazlı mükemmel rom arayışına itti. Tabi bu geçen süre zarfında MİUİ-Am, Mi Globe vb. romlarla forum ahalisini bilgilendirdikten sonra; önce Sayın Escobar1945 hocamın EPİC Romu, daha sonra ise Belaruslu geliştirici arkadaşımız Greeshan romları ile tanıştık ve artık başka rom arayışlarına bir son verdik.

Kulakları çınlasın çok saygı değer Hocam ve üstadım Sayın Codered ’ in bana taa o zamanlar “ EU dan başka rom tanımam “ demesini nedendir bilinmez hep kulak ardı etmiştim. Fakat sebebini artık çok iyi biliyorum.

Max 3 sonrası denediğim MIUI Bazlı bütün romlarda sanki hep bir eksiklik vardı. Nihayetinde gördüm ki en problemsiz ve belki de mükemmele yakın olan tek rom EU Beta romdu. Üstelik her hafta düzenli şekilde güncelleme vermesi suretiyle, hastalığıma çok iyi gelen haftalık dozajımı almama da sebep oluyordu. Ve artık Eu-Beta rom benim vazgeçilmezim oldu.

Muhakkak ki sizlerin de Eu Beta rom kullanıcıları olarak bu romla alakalı olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirleriniz vardır. Başka romlarda olup ta Eu beta roma geçmeyi düşünüp benim gibi mükemmeliyete ulaşmayı isteyen arkadaşlara iyi bir rehber olması için neler söylemek istersiniz?

Neden EU Beta kullanıyorsunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Son düzenleme:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Miui tabanlı olsun aosp tabanlı olsun bir cok romu denemıs birisiyim hem modullü hem modülsüz..eu beta rom hakkında bi kaç şey söylemek isterim bende..
Bir süre bende burdaki bir cok kişinin övmesi nedeniyle denedim ve kullandım..özelleştirme cok yok..sanki romdan gereksiz system dosyalarını silmişlerde o sekilde stabiliteyi yakalamıslar gibi..system dosyalarına baktım cunku.. Herkesin dedıgı stabiliteyi ve batarya performansını ben bu romda göremedim..temiz kurulumları filan saymıyorum.. Tabı kullanıcı kaynaklıda bi durum...bence bi rom diğer romlardan farklı olmalı farkı olucaksa..bildirim cubugundaki parlaklık seviyesi seklı bile hala cok büyük durumda.. Ve baska uygulamadayken bildirimden mesajı yazıcakken yazdıgın mesaj gözükmüyor klavye gözüküyor sadece..yani demem o ki system yapısına müdahele edilmiş tamam ama arayüze ve systemui ye müdahele edilmeli bence..benım tek kullanmıcam rom eu betadır..eu beta yerine stock rom kullanmak en iyisi..
Miui tabanlı custom rom kullanmak istersem
1.miuipro
2.ros rom
3.mi room dur..

Miuipro baya yol katetti önceden tek problemi şarjdı..ama artık o sorunda yok..
Ben miuipro kullanıyorum.modullerle birlikte..hem system dosyaları tam hemde cok özelleştirme var..ve de batarya ve performans dengeli..
Güzel bir inceleme.
Keşke telefon karşılaştırması oldugu gibi Romların da olsa.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Oyla:

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Mi Room'u seçmekle kendime bir iyilik yaptığıma daha fazla inanmaya başladım gerçekten muhteşem ama diğerlerinide denemek lazım bunda birkaç ay duracağım kendime yeminim var kurcalama bi rahat bırak cihazı diye :D :)
EU dan ne farkı var ki acaba

Oyla:

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
EU dan ne farkı var ki acaba

Bilmem, ilişkimiz kendisi ile çok fazla sürmeyecektir zaten başka denizlere yelken açabilirim Global de dokunup uyandırma dokunup kapatma olmayınca bunda gördüğüm içim olabilir hep AOSP romlarda gezindiğim için zamanında bu garip geliyor tabi :D :D

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Valla k20 pro sahibi olarak ben de neden eu rom'da kaldığımı şöyle açıklayayım...

Kullandığım romlarda , mobile legends oyununda , telefon hafif isindiginda ve savaşın en can alıcı yerinde , telefon çok az da olsa takılmaya başlıyordu ...

Benbl birden fazla romda aynı sorunu görünce, sorunun telefonun donanımı ya da oyunun optimizasyonu olduğunu düşündüm ...

fakat eu betaya geçince bu sorun ortadan kalktı ...

kisacasi hiçbir dayanagim yok ama sanki eu betalar işlemciyi daha verimli kullanıyor

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Valla k20 pro sahibi olarak ben de neden eu rom'da kaldığımı şöyle açıklayayım...

Kullandığım romlarda , mobile legends oyununda , telefon hafif isindiginda ve savaşın en can alıcı yerinde , telefon çok az da olsa takılmaya başlıyordu ...

Benbl birden fazla romda aynı sorunu görünce, sorunun telefonun donanımı ya da oyunun optimizasyonu olduğunu düşündüm ...

fakat eu betaya geçince bu sorun ortadan kalktı ...

kisacasi hiçbir dayanagim yok ama sanki eu betalar işlemciyi daha verimli kullanıyor
EU çıkışlı romlarda diğerlerinde olduğu gibi sistemin lüzumlu/lüzumsuz yüklediği uygulamalar olmuyor.
Kişi isterse yüklüyor.
Rahatlık ve stabilite O yüzden de olabilir.

Oyla:

Veyis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veyis
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
CNC Makine
Konular
26
Hep stabil rom kullandım sorun yaşamadım diye stabil eu yada stabil mi room ikisi arasında fark göremedim.

Beta da sorun olacak da yolda bırakacak gibi geliyor şuan mi9t global 10.3.11 deyim

Oyla:

izzetunver

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
izzet
Cihazım
gm5 plus d
Konular
6
Arkadaşlar kolay gelsin. Mi 9 se eu beta 9.10.17 yüklü ve 9.10.31 e geçmek istiyorum. telefonumda magisk ve twrp yüklü. Yeni olduğum için bu konuda bilgi sahibi değilim. Nasıl yapabilirim ?
Yardımlarınız için teşekkürler...

Oyla:
Üst Alt