Soru Neden EU Beta Rom kullanıyorum

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Değerli Arkadaşlarım,

Beni bilen bilir… Sayın Escobar1945 hocam sayesinde; kullanmış olduğu MİDO cihazında gördüğüm ve hastalığıma iyi gelebileceği düşüncesiyle aşık olduğum MIUI arayüzüne ve dolaysıyla da Xiaomi dünyasına Haziran 2017 yılı itibariyle adım atmış bulunmaktayım…

İlk başlarda Max 2 cihazımda mevcut tüm romları teker teker yükleyip test etmek suretiyle romların engin sularında kulaç atmaya başladım. Ancak tüm AOSP Romlarda bulunan Bug’lar beni sırf MIUI bazlı mükemmel rom arayışına itti. Tabi bu geçen süre zarfında MİUİ-Am, Mi Globe vb. romlarla forum ahalisini bilgilendirdikten sonra; önce Sayın Escobar1945 hocamın EPİC Romu, daha sonra ise Belaruslu geliştirici arkadaşımız Greeshan romları ile tanıştık ve artık başka rom arayışlarına bir son verdik.

Kulakları çınlasın çok saygı değer Hocam ve üstadım Sayın Codered ’ in bana taa o zamanlar “ EU dan başka rom tanımam “ demesini nedendir bilinmez hep kulak ardı etmiştim. Fakat sebebini artık çok iyi biliyorum.

Max 3 sonrası denediğim MIUI Bazlı bütün romlarda sanki hep bir eksiklik vardı. Nihayetinde gördüm ki en problemsiz ve belki de mükemmele yakın olan tek rom EU Beta romdu. Üstelik her hafta düzenli şekilde güncelleme vermesi suretiyle, hastalığıma çok iyi gelen haftalık dozajımı almama da sebep oluyordu. Ve artık Eu-Beta rom benim vazgeçilmezim oldu.

Muhakkak ki sizlerin de Eu Beta rom kullanıcıları olarak bu romla alakalı olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirleriniz vardır. Başka romlarda olup ta Eu beta roma geçmeyi düşünüp benim gibi mükemmeliyete ulaşmayı isteyen arkadaşlara iyi bir rehber olması için neler söylemek istersiniz?

Neden EU Beta kullanıyorsunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Son düzenleme:

Furkan Bektaş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T Pr
Konular
10
Hocam bunu size Mi 9 T pro sahipleri söylemeli, ben hala 9.11.14 deyim, hem her cihaz'da farklı sanırım

Sağ olun hocam. MiRoom'dayım ama L1 olmaması kötü oluyor benim için. Sizin yorumları da okuduktan sonra Eu geçeyim dedim :) Kullanan kişilerden bazıları var, bazıları yok diyor L1 için. 9T Pro sahibi olan biri bilgilendirirse sevinirim.

Bu arada bazen ROM değiştirince persist flashlamam gerekiyor. Miui 10 tabanlı Global ROM'un persist dosyasını Miui 11 tabanlı ROM için kullanabilir miyim? Sıkıntı çıkarsa diye soruyorum.

Oyla:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Miui tabanlı olsun aosp tabanlı olsun bir cok romu denemıs birisiyim hem modullü hem modülsüz..eu beta rom hakkında bi kaç şey söylemek isterim bende..
Bir süre bende burdaki bir cok kişinin övmesi nedeniyle denedim ve kullandım..özelleştirme cok yok..sanki romdan gereksiz system dosyalarını silmişlerde o sekilde stabiliteyi yakalamıslar gibi..system dosyalarına baktım cunku.. Herkesin dedıgı stabiliteyi ve batarya performansını ben bu romda göremedim..temiz kurulumları filan saymıyorum.. Tabı kullanıcı kaynaklıda bi durum...bence bi rom diğer romlardan farklı olmalı farkı olucaksa..bildirim cubugundaki parlaklık seviyesi seklı bile hala cok büyük durumda.. Ve baska uygulamadayken bildirimden mesajı yazıcakken yazdıgın mesaj gözükmüyor klavye gözüküyor sadece..yani demem o ki system yapısına müdahele edilmiş tamam ama arayüze ve systemui ye müdahele edilmeli bence..benım tek kullanmıcam rom eu betadır..eu beta yerine stock rom kullanmak en iyisi..
Miui tabanlı custom rom kullanmak istersem
1.miuipro
2.ros rom
3.mi room dur..

Miuipro baya yol katetti önceden tek problemi şarjdı..ama artık o sorunda yok..
Ben miuipro kullanıyorum.modullerle birlikte..hem system dosyaları tam hemde cok özelleştirme var..ve de batarya ve performans dengeli..
MIUI proya kaç TL ödediniz

Oyla:

Hakanbkrc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan bkrc
Cihazım
Hakan
Konular
12
Hocam bunu size Mi 9 T pro sahipleri söylemeli, ben hala 9.11.14 deyim, hem her cihaz'da farklı sanırım

Hocam halem 9.11.14 de oldugunuzu söylediniz halen bundamısınız neden bundasınız birde telefon çürüyene kadar bunda kalmak şart mı güncelleme şart mı ?

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Hocam halem 9.11.14 de oldugunuzu söylediniz halen bundamısınız neden bundasınız birde telefon çürüyene kadar bunda kalmak şart mı güncelleme şart mı ?
Ben bu mesajı 30 Kasımda yazmışım, 9.11.14 den sonra 9.12.5 Android 10 ile geldi ve her hafta yeni güncellemeyi yüklüyorum...
şu an 9.12.26 var, bugün veya yarın sabah 20.1.2 yi yüklemiş olacağım

Oyla:

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Çünkü bu ROM'a geçince VoLTE açabildim.
Değiştirmeyi de düşünmüyorum ROM'u. :D

Oyla:

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Ben bu mesajı 30 Kasımda yazmışım, 9.11.14 den sonra 9.12.5 Android 10 ile geldi ve her hafta yeni güncellemeyi yüklüyorum...
şu an 9.12.26 var, bugün veya yarın sabah 20.1.2 yi yüklemiş olacağım

Eu Beta Android 10 için yeni bir modem dosyasi hazırlansa tadından yenmez. Diğer türlü sensör sorunu beni en çok uzak tutan problem.

Oyla:

kadirbaykal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
iPhone 7
Konular
16
Siz siz olun asla Beta kullanmayın. Adı üstünde Beta. Hatalarla dolu. Her hususda ilk yenilikleri deneyimliyeceginiz gibi, hatalarıda yaşayacaksınız. Bundan dolayı kaygısı olmayan varsa kullanabilir.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Siz siz olun asla Beta kullanmayın. Adı üstünde Beta. Hatalarla dolu. Her hususda ilk yenilikleri deneyimliyeceginiz gibi, hatalarıda yaşayacaksınız. Bundan dolayı kaygısı olmayan varsa kullanabilir.
Ben yıllardır Beta kullanıyorum ve öyle aman aman hata hiç olmadı, hatta çoğu zaman Stabil den çok daha stabil olduğunu söyleyebilirim

Oyla:

Acr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
31
Konuyu açan arkadaşa hürmetlerimi iletmekle birlikte bir sorumu da yanıtlamasını ya da sizlerin yanıtlamasını rica edeceğim. Şuan eea kurulu son sürümü fakat eu stabile o kadar alışmışım ki çoğu özellik ne eea da ne de globalde bulunmuyor. Halbuki eea daha stabil diye geçmiştim. Şimdi eu stabile dönmeyi düşünüyorum fakat sorum şu. Eu betaya geçsem güncellemeler her hafta ayarlar sistem güncelleme üzerinden mi düşüyor yoksa twrp ya da dosya indirme falan bunlarla mı uğraşıyoruz. Ve bana güzel birkaç tane eu stabilde olmayıp da eu betada olan şeylerden bahsedin ki sizler gibi betaya geçeyim. :D

Oyla:
Üst Alt