Soru Neden EU Beta Rom kullanıyorum

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Değerli Arkadaşlarım,

Beni bilen bilir… Sayın Escobar1945 hocam sayesinde; kullanmış olduğu MİDO cihazında gördüğüm ve hastalığıma iyi gelebileceği düşüncesiyle aşık olduğum MIUI arayüzüne ve dolaysıyla da Xiaomi dünyasına Haziran 2017 yılı itibariyle adım atmış bulunmaktayım…

İlk başlarda Max 2 cihazımda mevcut tüm romları teker teker yükleyip test etmek suretiyle romların engin sularında kulaç atmaya başladım. Ancak tüm AOSP Romlarda bulunan Bug’lar beni sırf MIUI bazlı mükemmel rom arayışına itti. Tabi bu geçen süre zarfında MİUİ-Am, Mi Globe vb. romlarla forum ahalisini bilgilendirdikten sonra; önce Sayın Escobar1945 hocamın EPİC Romu, daha sonra ise Belaruslu geliştirici arkadaşımız Greeshan romları ile tanıştık ve artık başka rom arayışlarına bir son verdik.

Kulakları çınlasın çok saygı değer Hocam ve üstadım Sayın Codered ’ in bana taa o zamanlar “ EU dan başka rom tanımam “ demesini nedendir bilinmez hep kulak ardı etmiştim. Fakat sebebini artık çok iyi biliyorum.

Max 3 sonrası denediğim MIUI Bazlı bütün romlarda sanki hep bir eksiklik vardı. Nihayetinde gördüm ki en problemsiz ve belki de mükemmele yakın olan tek rom EU Beta romdu. Üstelik her hafta düzenli şekilde güncelleme vermesi suretiyle, hastalığıma çok iyi gelen haftalık dozajımı almama da sebep oluyordu. Ve artık Eu-Beta rom benim vazgeçilmezim oldu.

Muhakkak ki sizlerin de Eu Beta rom kullanıcıları olarak bu romla alakalı olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirleriniz vardır. Başka romlarda olup ta Eu beta roma geçmeyi düşünüp benim gibi mükemmeliyete ulaşmayı isteyen arkadaşlara iyi bir rehber olması için neler söylemek istersiniz?

Neden EU Beta kullanıyorsunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Son düzenleme:

astsel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rom"
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
14
Band 20 nin romla bi alakası yok bildiğim kadarıyla, Software ile ilgili.. Ama bu konuyu biz en iyisi Sayın Zenex hocama soralım, o ne derse, odur

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Skorpi Zenex hocam 3 sorum var di birini anlamadık ama cevep verdiniz demek istediniz orta kalem bu işleri bilen bir kişi olarak hiiiç anlamadım b20 yazilimsalmi donanimsalmi forum alt üstüne getirdim net birşey bulamadım
Diyer soruma net olarak yazayım EU rom yapan adamlar Türk deyil müslüman hiç deyil sadece çeviri kismida %2 payi var rom da niye bedava? romları, için Ne var bukadar tavsiye ettiğiniz bu rom içini açıp tüm kodlara bakdinizmi ? Xioami firması cihaz satıyor yazılımı içinde geliyor, bir şey varsa için bilen biliyor bilmeyenin hiç işi olmuyor bir başka kişi nasıl guvenip de işletim sistemimizi emanet edeceğiz bukadar övdüyunuz yarım sayfa yazılar yazdınız bu sorularında cevapi sizde olması lazım

Oyla:

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Skorpi Zenex hocam 3 sorum var di birini anlamadık ama cevep verdiniz demek istediniz orta kalem bu işleri bilen bir kişi olarak hiiiç anlamadım b20 yazilimsalmi donanimsalmi forum alt üstüne getirdim net birşey bulamadım
Diyer soruma net olarak yazayım EU rom yapan adamlar Türk deyil müslüman hiç deyil sadece çeviri kismida %2 payi var rom da niye bedava? romları, için Ne var bukadar tavsiye ettiğiniz bu rom içini açıp tüm kodlara bakdinizmi ? Xioami firması cihaz satıyor yazılımı içinde geliyor, bir şey varsa için bilen biliyor bilmeyenin hiç işi olmuyor bir başka kişi nasıl guvenip de işletim sistemimizi emanet edeceğiz bukadar övdüyunuz yarım sayfa yazılar yazdınız bu sorularında cevapi sizde olması lazım

Bir şey bedava veriliyorsa karşıdakinin bundan mutlaka bir çıkarı vardır.En masum hali roma reklam gömülüdür (keşke böyle olsa) bunun dışında xiaomi'nin romu miui xiaomi'ye sürekli telemetry aracılığı ile bilgi gönderir.Blokada kurup bildirimlerde bağlantılara bakabilirsiniz.Çinli şirketlerin hepsinde bu olay vardır.Amerikalılarda dünden var tabiki.Devir bilgi depolayıp satma devri.

Şimdi gelelim eu rom'a bu rom bedavaya babalarının hayrına dağıtılmıyor tabi, kodlara bakılsa iki ihtimal var ya reklam gösteriliyordur yada bilgi satarak belli kar elde ediyorlardır.Hiç bir insanın bedavadan onlarca telefona rom geliştirip internette hayrına sunacağını sanmıyorum.İnsanoğlundan bahsediyoruz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konuya dönecek olursak betayı bilmem ama stabil'de 11 sürüm olmuş halen whatsapp bildirim sorunu var uygulama uykuya mı geçiyor nedir adam yarım saat önce mesaj yazmış whatsapp'ı açıp bakmasam haberim olmayacak.

Beta ile uğraşmamamın sebebi ise, şu magisk'i her seferinde kurmak zulum oluyor.Buna bir çare varsa sadece rom kurulunca iş bitiyorsa belki deneyebilirim.

Oyla:

teekin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Semih
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Tekstil
Konular
2

güvenlik konusunda kimse garanti veremez bu benim şahsi görüşümdür. ingilizce ama bir fikir verebilir size çok bilği sahibi olmayanların cihazı olduğu gibi kullanması en mantıklı yol şimdilik

edit: rusların yazdığı romlar bence daha tehlikeli.

Oyla:

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Eu stabil miui 10 da şarj nedense su gibi gidiyor

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Oyla:

emir1272

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus
Cihazım
xiaomi
Konular
0
Merhabalar

Bir süredir Mi 9 Lite modeli üzerinde çeşitli romlar denedim. Mi room ve Eu rom arasında gidip geliyorum. Sanırım Eu rom daha akıcı ve ayarlar arayüzü daha şık.
Fakat Mi room ve masic rom'da olan, kilit ekranında "açılmamış bildirimleri her zaman göster" seçeneğinin olmaması benim için ciddi bir eksiklik...

Oyla:
Üst Alt