Soru Neden EU Beta Rom kullanıyorum

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Değerli Arkadaşlarım,

Beni bilen bilir… Sayın Escobar1945 hocam sayesinde; kullanmış olduğu MİDO cihazında gördüğüm ve hastalığıma iyi gelebileceği düşüncesiyle aşık olduğum MIUI arayüzüne ve dolaysıyla da Xiaomi dünyasına Haziran 2017 yılı itibariyle adım atmış bulunmaktayım…

İlk başlarda Max 2 cihazımda mevcut tüm romları teker teker yükleyip test etmek suretiyle romların engin sularında kulaç atmaya başladım. Ancak tüm AOSP Romlarda bulunan Bug’lar beni sırf MIUI bazlı mükemmel rom arayışına itti. Tabi bu geçen süre zarfında MİUİ-Am, Mi Globe vb. romlarla forum ahalisini bilgilendirdikten sonra; önce Sayın Escobar1945 hocamın EPİC Romu, daha sonra ise Belaruslu geliştirici arkadaşımız Greeshan romları ile tanıştık ve artık başka rom arayışlarına bir son verdik.

Kulakları çınlasın çok saygı değer Hocam ve üstadım Sayın Codered ’ in bana taa o zamanlar “ EU dan başka rom tanımam “ demesini nedendir bilinmez hep kulak ardı etmiştim. Fakat sebebini artık çok iyi biliyorum.

Max 3 sonrası denediğim MIUI Bazlı bütün romlarda sanki hep bir eksiklik vardı. Nihayetinde gördüm ki en problemsiz ve belki de mükemmele yakın olan tek rom EU Beta romdu. Üstelik her hafta düzenli şekilde güncelleme vermesi suretiyle, hastalığıma çok iyi gelen haftalık dozajımı almama da sebep oluyordu. Ve artık Eu-Beta rom benim vazgeçilmezim oldu.

Muhakkak ki sizlerin de Eu Beta rom kullanıcıları olarak bu romla alakalı olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirleriniz vardır. Başka romlarda olup ta Eu beta roma geçmeyi düşünüp benim gibi mükemmeliyete ulaşmayı isteyen arkadaşlara iyi bir rehber olması için neler söylemek istersiniz?

Neden EU Beta kullanıyorsunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Son düzenleme:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
astsel hocam haber vermek istediğiniz üye adının başına @ işareti koyun, doğru yaparsanız haber vermek istediğiniz kişinin adı mavi renk olur aksi halde yazdıklarınızdan haberi olmaz.
Forumda yöneticiler her mesajı okuyorlar... Sanırım Skorpi de okuyor

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Forumda yöneticiler her mesajı okuyorlar... Sanırım Skorpi de okuyor

Haber vermek istediği kişi forum yöneticisi olmayabilir değil mi hocam ;)

Oyla:

alisarlayan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi Max 2
Konular
0
Varmı hala EU Beta romu denememiş veya başka romlardan tekrar EU ya dönmüş olanlar?8=)Idea~~

Ben geçen seneden beri , sizlerin tavsiye ettiği Greshan rom kullanıyorum,
Cihazım mi Max 2 ,eu betaya mi geçeyim

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Haber vermek istediği kişi forum yöneticisi olmayabilir değil mi hocam ;)
Haklısınız ama söz konusu Skorpi olduğu için öyle dedim, sayenizde arkadaşımız da bir şey öğrenmiş oldu, teşekkürler

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Skorpi hocam global olan cihazlarda b20 var yani Avrupa ve Türkiye de en çok kullanılan bant diye biliyorum şimdi eu beta romda çin rom'undan düzenleme yapılıyor ,çin rom'unda b20 kullanılmıyor en azindan k20 pro ile mi 9 pro arasındaki fark öyle şimdi çin beta rom,unda b20 driver yada dosyası olmaması lazım çin,liler kendi şebekelerine göre yapıyorlar ve beta romda buna benzer değişik bir kaç donanım ve yazılım değişikleri vardır bu eksikleri yada fazlaliklari global rom daki gibi tastamam yapiyorlarmi bir çok custom romlarda gördüğün eksiklikler gormusdum MIUI firması nekadarda açık kaynaklı rom kodlarını versede hep bir eksik olacağını düşünüyorum ? bu en çok merak ettiğim durum bide ücretsiz yapmaları eu 6 yıldır yada daha fazla bu işi yapıyor bu adamların başka geçim kaynağı varmı bu isden kazanç elde ediyorlarmi
Band 20 nin romla bi alakası yok bildiğim kadarıyla, Software ile ilgili.. Ama bu konuyu biz en iyisi Sayın Zenex hocama soralım, o ne derse, odur

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Cihaz bandı ayarları xiaomi de romdan roma fark etmiyor. Pek çok eu rom kullanan var, bu arkadaşlarımız şimdiye forumu alt üst etmişti :D
Teşekkürler hocam

Oyla:

zaf3r

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
zafer
Cihazım
mi 8 lite
Konular
4
eu beta rom ailesine bende az önce katılmış bulunmaktayım. Bugün yaklaşık 6-7 saat forumda equuleus ve CraweL onların sayesinde sora sora onlarda sıkılmadan cevaplayarak çözdüm. Birden fazla konu açtım konu kirliliğide yarattım ama buradan sormak istedim. Eu beta rom kullanıcılar olarak ses konusu nasıl? özellikle xiaomi en kötü yanı kulaklıkla konuşurken dış sesleri alıp karşıda konuştuğum kişiye fazla gitmesi ve o kişinin beni anlamaması. Bu sorun tekrar yaşanır mı? yarın iş yerine gittiğimde deniyor olacağım fakat sizlerin tecrübeleri nedir? Bu sorun eu beta devam ediyor şöyle yaparsan düzelir öneriniz var mı? Şimdiden teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

eu beta rom ailesine bende az önce katılmış bulunmaktayım. Bugün yaklaşık 6-7 saat forumda equuleus ve CraweL onların sayesinde sora sora onlarda sıkılmadan cevaplayarak çözdüm. Birden fazla konu açtım konu kirliliğide yarattım ama buradan sormak istedim. Eu beta rom kullanıcılar olarak ses konusu nasıl? özellikle xiaomi en kötü yanı kulaklıkla konuşurken dış sesleri alıp karşıda konuştuğum kişiye fazla gitmesi ve o kişinin beni anlamaması. Bu sorun tekrar yaşanır mı? yarın iş yerine gittiğimde deniyor olacağım fakat sizlerin tecrübeleri nedir? Bu sorun eu beta devam ediyor şöyle yaparsan düzelir öneriniz var mı? Şimdiden teşekkürler.
bu arada not olarak belirttiğim yazılım kurulduğu anda telefon hızlandı :) geçişleri ve o hızlanma hissıyati çok iyi.

Oyla:

fahrinalbant

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu arada not olarak belirttiğim yazılım kurulduğu anda telefon hızlandı :) geçişleri ve o hızlanma hissıyati çok iyi.
Cihaz nedir dostum

Oyla:
Üst Alt