Rehber Miui Romlara jbart ile Türkçe dil ekleme

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
Cvp: Miui Romlara jbart ile Türkçe dil ekleme

Cery pid=7181 dateline=1407502290' Alıntı:
proton252 pid=7178 dateline=1407501729' Alıntı:
Evet, iki sürüme de dil eklenmişse ota creator ile gerçek ota paketi hazırlanabiliyor. Resmi mi2 romunda denedim çalışıyor. 
Hatta resmi (offical) destekli cihazlara ota hazırlamak için planlarım da vardı fakat pratikte çok uzun süreceğinden vazgeçtim.
O zamana N9000Q kullananlar yaşadı. her hafta türkçe ota güncellemeleri benden. hatta bu haftaki 4.8.8 tr ota hazır bile. :D

Elinize sağlık, fakat işin ayrıntısı biraz çetrefilli olabilir. Ota paketyi ile rom paketini beraber upload etmeniz gerekebilir. 
Bildiğiniz gibi C. Madencan github üzerinde çeviri yapıyor ve miui romu çok sık yeni eklemeler veya değişklikler içeriyor (haftalık sürüm özellikle).

Bu değişiklik ve yenilikler sık sık arkdaşımız tarafından çevirisi düzeltiliyor / ekleniyor. 
Çevirilere yapılan her ekleme ilk olarak apk daha sonra rom arşivinin md5 hash değerini değiştirir.
Bu yüzden sizin hazırladığınız ota paketinin bir başka note3 kullanıcısında çalışması ota içindeki install dosyasındaki md5 değerlerinin aynı olmasına bağlıdır. 

Örnek olarak bu gün saat 10:30 da yeni sürümü indirip Türkçe dil eklediniz ardından geçen hafta aynı işlemi yaptığınız romuda kullanarak ota paketi hazırladınız bu yama paketi sizin cihazınızda teorik olarak sorunsuz çalışacaktır.

Bir başka kullanıcı sizden önce veya sonra full roma dil eklemişse ve çevirilerde değişiklik varsa sizin hazırladığınız ota paketi md5 değerleri yüzünden hata verecektir. 
Bu hatayı aşabilimek için ota ile full rom paketini beraber upload etmeniz gerekir.

Epey karışık oldu, umarım doğru düzgün izah edebildim.

Cery

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Cahit
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Konular
13

proton252 pid=7188 dateline=1407503765' Alıntı:
Elinize sağlık, fakat işin ayrıntısı biraz çetrefilli olabilir. Ota paketyi ile rom paketini beraber upload etmeniz gerekebilir. 
Bildiğiniz gibi C. Madencan github üzerinde çeviri yapıyor ve miui romu çok sık yeni eklemeler veya değişklikler içeriyor (haftalık sürüm özellikle).

Bu değişiklik ve yenilikler sık sık arkdaşımız tarafından çevirisi düzeltiliyor / ekleniyor. 
Çevirilere yapılan her ekleme ilk olarak apk daha sonra rom arşivinin md5 hash değerini değiştirir.
Bu yüzden sizin hazırladığınız ota paketinin bir başka note3 kullanıcısında çalışması ota içindeki install dosyasındaki md5 değerlerinin aynı olmasına bağlıdır. 

Örnek olarak bu gün saat 10:30 da yeni sürümü indirip Türkçe dil eklediniz ardından geçen hafta aynı işlemi yaptığınız romuda kullanarak ota paketi hazırladınız bu yama paketi sizin cihazınızda teorik olarak sorunsuz çalışacaktır.

Bir başka kullanıcı sizden önce veya sonra full roma dil eklemişse ve çevirilerde değişiklik varsa sizin hazırladığınız ota paketi md5 değerleri yüzünden hata verecektir. 
Bu hatayı aşabilimek için ota ile full rom paketini beraber upload etmeniz gerekir.

Epey karışık oldu, umarım doğru düzgün izah edebildim.

Gayet açık oldu hocam.
ben üye olduğum günden beri n9000 kullanıcıları için (ilk etapta kendim içindi) rom dosyalarını her hafta indirip türkçeleştirip upload edip burda paylaştım.
ota güncellemesi sorunu yüzünden ben ingilizce kullanmaya döndüm ama burdaki arkadaşlar türkçe kullanmak istiyor olabilirler diye ingilizce kullanmama rağmen türkçe paylaşıma devam ettim.
kısaca benden başka kendi romunu indirip türkçeleştirip kuran başka arkadaş olacağını sanmıyorum. hazırı varken uğraşmaz kimse.

geçen haftaki rom üzerine bu haftakini kullanarak ota dosyasını hazırladım. geçen hafta benim upload ettiğim romu kullanan arkadaşlar kullanabilir. ama hala denemesini yapamadık. gönüllü çıkmazsa akşam eve gidince ya allah ya sabır diyerek geçen haftaki romu kurup üstüne ota ile güncellemeyi çalışacam. çalışırsa burda konusunu açarım. çalışmazsa eski sistem devam edicez

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

@Cery, muhtemelen çalışacaktır. Sizin upload ettiğiniz romu hali hazırda kullanan varsa onlarda da çalışacaktır. Fakat yeni bir note3 kullanıcısı sizin hazırladığınız full rom olmadan ota paketini muhtemelen kullanamaz.

merterl

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0

Xperia ion lt28i kullanıcısıyım bugun v5 yükledim sadece ingilizce var sizin verdiğiniz dosyayı TWRP recovery ile install yaparken 4 5 satır ilerleme olduktan sonra FAİLED hatası veriyor nedenini anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

merterl pid=9009 dateline=1410036357' Alıntı:
Xperia ion lt28i kullanıcısıyım bugun v5 yükledim sadece ingilizce var sizin verdiğiniz dosyayı TWRP recovery ile install yaparken 4 5 satır ilerleme olduktan sonra FAİLED hatası veriyor nedenini anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Bizim verdiğimiz dosya ?

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25

hocam v6 için şunu bi deneye bilirmisiniz? http://translate.miui.com/download/project/miui-v6.zip

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

ihsanhalici pid=9192 dateline=1410359387' Alıntı:
hocam v6 için şunu bi deneye bilirmisiniz? http://translate.miui.com/download/project/miui-v6.zip

Jbart ile kullanabilmek için buna benzer bir link lazım, ayrıca zip dosyasındaki dizin yapısı jbart uyumlu değil.
https://github.com/ingbrzy/MA-XML-5.0-TURKISH

Tmp341

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
iPhone 7
Konular
7

Tüm string.xml dosyalarının çıkarılması lazım o zipten.

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
Ynt: RE: Cvp: Miui Romlara jbart ile Türkçe dil ekleme

cantara' Alıntı:
Bu olur mu arkadaşlar? :huzurlu:

https://github.com/ingbrzy/MA-XML-6.0-TURKISH
Evet hocam uygun görünüyor, eve gidince denerim.

Üst Alt