Rehber Miui Romlara jbart ile Türkçe dil ekleme

yükselmetin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
yüksel
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
4
Cvp: Miui Romlara jbart ile Türkçe dil ekleme

arkadaşlar iyi günler ilk mesajım size , mi3  kullanmaya başlayacağım  ama, öğrenmek istediğim konu jbart kullanarak  türkçe dil yüklemek , anlamadığım bölüm ise telefon ile gelen orjinal rom u değiştirmeden nasıl türkçeleştirebiliriz illada bilgisayara  internetten bir tane rom indirip onumu türkçeleştirmek gerekiyor .  sizce telefonunu  türkçe kullanmak isteyen birisi için en mantıklısı nedir , şimdiden tesekkürler

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

yükselmetin pid=9344 dateline=1410782719' Alıntı:
arkadaşlar iyi günler ilk mesajım size , mi3  kullanmaya başlayacağım  ama, öğrenmek istediğim konu jbart kullanarak  türkçe dil yüklemek , anlamadığım bölüm ise telefon ile gelen orjinal rom u değiştirmeden nasıl türkçeleştirebiliriz illada bilgisayara  internetten bir tane rom indirip onumu türkçeleştirmek gerekiyor .  sizce telefonunu  türkçe kullanmak isteyen birisi için en mantıklısı nedir , şimdiden tesekkürler

Jbart ile yapılan işlem roma sadece dil dosyalarını eklemetir.
Son haftalık sürümler v6 olduğu için şimdilik Türkçe desteği yok, Xiaomi yapılan çevirileri henüz roma eklemiyor.  

Mi3 ile şu an kullanabileceğiniz sadece karalı sürüm v5 var ama github'da yer alan v5 çevirileri sorun çıkarıyormuş arkadaşların söylediğine göre. 
Burada anlatıldığı gibi v5 kararlı sürüme dil ekleyebilirsiniz http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-Miui-V5-Turkce-Dil-Ekleme-HG-Anlatim.html

Eski haftalık sürüm tercih ederseniz multilang rom yükleyebilirsiniz.

yükselmetin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
yüksel
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
4
Ben acemiyim biraz .yapmamiz gereken internetten ingilizce  rom indirmek sonrada bunu türkçeleştirmek  mi . Telefonun kendi rom u kullanilamazmi bi sekilde

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

yükselmetin pid=9364 dateline=1410794000' Alıntı:
Ben acemiyim biraz .yapmamiz gereken internetten ingilizce  rom indirmek sonrada bunu türkçeleştirmek  mi . Telefonun kendi rom u kullanilamazmi bi sekilde

Miui v5 dışında diğer romlar için github üzerinde Türkçe'ye çevrilmiş dosya bulunmuyor bu yüzden olmaz.

xcopy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
0

arkadaşlar merhaba. xiaomi mi4 telefona  türkçe dil eklemeye çalıştım fakat başarısız oldum. morelocale programını da user privilige hatası yüzünden kullanamadım. jbart programında da
Error: wrong number of LANG folders (must have only one) hatası veriyor. alakalı olabilir mi bilemiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
RE:

Jbart klasöründeki ''jbart2a.log'' ve ''repositories'' dosyalarını silip tekrar dene ...

xcopy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
0

sanırım jbart programının farklı versiyonu yüzünden olmuş. şimdi resimdeki versiyon ile yapıyorum. olacak gibi gözüküyor. teşekkürler

A.Skywalker

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Anakin
Cihazım
Galaxy S 2
Konular
4
Evet hocam sürüm farkı olunca sorun çıkabiliyor.

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
RE:

versiyonla alakası yok . bende de oldu aynı problem . ben sürekli güncellerim programı ve şu anda en son versiyonu kullanıyorum . Dediğim dosyaları silersen sorunsuz çalışır .... ( Programın yeni versiyonunu indirip eski sürümün üzerine çıkarttığında yada uzun zaman aynı dosyaları kullandığında sorun çıkabiliyor . Dediğim dosyaları silmek bu problemi çözüyor )

xcopy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
0

türkçeleştirme işini hallettim. fakat şimdi yazı yazmak için klavye çıkmıyor. çince ve ingilizcede normal. nasıl düzeltebilirim.

Üst Alt