Soru Miu12 den sonra kamera çekimlerinin bozulması...

aevrenm

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
42
Sizde Gcam neden öyle çekti bilmiyorum ama bende gayet cam gibi çekiyor :) size gece ve gündüz manzarası örneği atıyorum Bu sürüm ile çekilen g cam :) sizin romdan kaynaklı sanırım
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gerci kendi kamerasıda güzel çekiyor buda stok kamerası ile çektiğim tripod kullanmadım bilginize

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gerci kendi kamerasıda güzel çekiyor buda stok kamerası ile çektiğim tripod kullanmadım bilginize
Apk sini paylasir misiniz rica etsem

BTGRFK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mİ NOTE 10 PRO
Meslek
Grafik tasarım
Konular
12
stok kamera miu 12

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Orijinal kamera açık ara daha güzel çekmiş. Gcam gece çekimlerinde daha fazla ışık alacağım diye gereksiz pozlama yapıyor ve bu da işleme süresi ile renklerde bariz bir fark ortaya çıkartıyor. Gece çekilmiş resimlerde sokak lambası ışığını baz alarak çekim yaptığı için renkler daha sarı yapıyor. Stock kamerada ise ortamdaki tüm ışıkları baz aldığı için daha net ve daha gerçekçi resimler ortaya çıkartıyor. Şahsen ben Gcam'ı sadece astroloji modu için kullanıyorum. Böyle bir telefon kullanan arkadaşlara önerim şu olabilir, pro modu kullanmayı öğrenin. Neler yapacağınıza siz bile inanamazsınız. Örnek resimler ekledim,sarı olan gcam ile çekildi ve hiçbir editleme yapılmadı. Aynı açı aynı ışık.

Son düzenleme:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377

Son düzenleme:

sqook

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert
Cihazım
mi5
Konular
1
uzun zamandır xiaomi - oneplus kullanıcısı olarak memnun olarak kullandığım tek rom magis p :) bir de çin rom o da miui12 de bozdu miui 11 de çok daha iyiydi. oneos denemedim güncellini ama deneyen edindiğim bilgilere göre.. 9-11 saat arası ekran süresi alan bir arkadaşım var.. kamera olarak da mod yükledi sorunsuz kullanıyor. magis p gerçekten akıcı ve hızlı kamera performans eu ya göre ışıklı alanda %20-25 arası gözle görülür bir fark var ışıksız ortamlarda magis p ai ile hdr si %10-15 arası bence daha iyi bir performans veriyor. En güzel tarafı eu gibi çok sıkıntı cıkarmıyor eu çökme riski daha fazla akıcı değil performans berbat uygulama pil kullanımları çok sıkıntılı whatsapp %30 diyor %100 lük bir sarj ve bitiminde oda sadece gruplardan gelen bildirim.. 2-3 dk yazı yazmıyorum whatsappdan.. kim nederse desin hem performans hemde kamera magis p miui12 de şuan modlu falan yaparsanız o ayrı bir durum.. :)

Üst Alt