Soru Miu12 den sonra kamera çekimlerinin bozulması...

kizilok35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
2
Herkese merhaba. Bir fotoğrafçı gözüyle miu12 den sonra özellikle kamera telefonu ilk aldığım zamanki kalitede fotoğraf çekmiyor. Telefonu ilk aldığım zaman android 9 ve miu11 kullanırken gayet başarılı fotoğraf çeken cihaz güncellemelerden sonra eski başarısından çok uzak. Dolayısıyla android 9 miu 11 yazılımına geri döneceğim. Cihaz TR garantili. Bl kilidinin açık olması şartmı. Eski sürüme dönmenin BL açık olmadan yolu yomu. Birde Android 9 miu11 olarak en stabil hangi yazılımı önerirsiniz.

Çözüldü : Kesinlikle endonezya V11.1.1.0.QFDIDXM_20200511 room unu öneririm

Son düzenleme:

mirdem

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Yazılımcı
Konular
3
BL Açmadan dönemezsiniz hocam.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Herkese merhaba. Bir fotoğrafçı gözüyle miu12 den sonra özellikle kamera telefonu ilk aldığım zamanki kalitede fotoğraf çekmiyor. Telefonu ilk aldığım zaman android 9 ve miu11 kullanırken gayet başarılı fotoğraf çeken cihaz güncellemelerden sonra eski başarısından çok uzak. Dolayısıyla android 9 miu 11 yazılımına geri döneceğim. Cihaz TR garantili. Bl kilidinin açık olması şartmı. Eski sürüme dönmenin BL açık olmadan yolu yomu. Birde Android 9 miu11 olarak en stabil hangi yazılımı önerirsiniz
Malesef bende aynı şeyi düşünüyorum. güncelleme ile kamera kalitesi düştü.

mirdem

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Yazılımcı
Konular
3
MIUI 12 Güncellemesi ile bir çok şeyin kalitesi düştü maalesef. :(

kizilok35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
2
mui12 den sonra Gerek 108mp kamera olsun gerek diğer kameralar olsun , gündüz veya gece çekimlerinde telefon ekranından bakarken bile hissediyorsunuz kalitenin düştüğünü
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İnsanlar zaten bu telefonu kamerası ve şarj performansı için aldı. Sen miu12 ile resmen içine ettin telefonun. Telefon aldığında stabilse güncelleme yapmayacaksın. Güncellemelerin hepsi telefonu ileri zamanda elden çıkarmak üzerine sanki

Son düzenleme:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
mui12 den sonra Gerek 108mp kamera olsun gerek diğer kameralar olsun , gündüz veya gece çekimlerinde telefon ekranından bakarken bile hissediyorsunuz kalitenin düştüğünü
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İnsanlar zaten bu telefonu kamerası ve şarj performansı için aldı. Sen miu12 ile resmen içine ettin telefonun. Telefon aldığında stabilse güncelleme yapmayacaksın. Güncellemelerin hepsi telefonu ileri zamanda elden çıkarmak üzerine sanki
Arkadaşlar ben bu konuları çok araştırırım. Güncelleme ne getirdi ne götürdü vs. Zaten mi note 10'u kamerası için almıştım güncelleme ile içine edeceklerini biliyordum ama zaten miui 11de de stabil değildi arayüz o yüzden miui 12ye güncelledim. Şimdi gelelim Kamera olayına. Mi Note 10 özelinde söylüyorum gece çekimlerindeki kalitede ve zoomda bariz bir kalite kaybı var. 108 mp modda eskisi gibi keskin net resimler çekmiyor. Mi note 10 için Miui 11 ve Miui 12 kameralarını karşılaştıran bir youtuber vardı onuda buraya atarım. Ayrıca sensör boyutu büyük olduğu için kamerada bir noktayı netleyip diğer alanları blurlu çekme problemide var Mi note 10da. Bu olayıda açtığım konularda görebilirsiniz.

Edit: miui 11 miui 12 kamera kıyaslaması. Mİ NOTE 10

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

kizilok35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
2
Arkadaşlar ben bu konuları çok araştırırım. Güncelleme ne getirdi ne götürdü vs. Zaten mi note 10'u kamerası için almıştım güncelleme ile içine edeceklerini biliyordum ama zaten miui 11de de stabil değildi arayüz o yüzden miui 12ye güncelledim. Şimdi gelelim Kamera olayına. Mi Note 10 özelinde söylüyorum gece çekimlerindeki kalitede ve zoomda bariz bir kalite kaybı var. 108 mp modda eskisi gibi keskin net resimler çekmiyor. Mi note 10 için Miui 11 ve Miui 12 kameralarını karşılaştıran bir youtuber vardı onuda buraya atarım. Ayrıca sensör boyutu büyük olduğu için kamerada bir noktayı netleyip diğer alanları blurlu çekme problemide var Mi note 10da. Bu olayıda açtığım konularda görebilirsiniz.

Edit: miui 11 miui 12 kamera kıyaslaması. Mİ NOTE 10

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
108 mp kamera olmus siradan kamera. Miu11 de telefonla bile cekilen fotografi zoomladiginda cok tatminkar bir noktaya kadar kalite kaybi yasamazken simdi 12 mp kameradan farki yok. Bl klidinin acilmasini bekliuorum . Ben bu telefonu kametasi icin aldim. Zaten islemci vs vasat. Kamerada boyle olursa bi albenisi kalmiyor

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
108 mp kamera olmus siradan kamera. Miu11 de telefonla bile cekilen fotografi zoomladiginda cok tatminkar bir noktaya kadar kalite kaybi yasamazken simdi 12 mp kameradan farki yok. Bl klidinin acilmasini bekliuorum . Ben bu telefonu kametasi icin aldim. Zaten islemci vs vasat. Kamerada boyle olursa bi albenisi kalmiyor
Malesef öyle. Pil ve kamera açısından en iyi sürüm 11.0.8 sürümüydü

Üst Alt