Soru Mido (redmi Note 4/4x) İçin en iyi rom hangisi?

CritiCal

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Redmi note 4
Konular
15
Evet Arkadaşlar 1 Yıl kadar Miui Kullandı Nedeni bilinmez Arayüzden Sıkıldım Kişiselleştirmesi Miui da daha fazla olsada arayüz aynı, Aosp Romları denemeye Başladım Pixel Experince rom Son güncellemesinde Ekran geç uyanma sorunları vardı devamıda lineageos hem 15.1 yani 8.1.0 Android kullanıyordu hem 16 değil yani 9.0 Hemde Pixel hasreti kaldı birde hergün güncelleme gelmesi Garipti Suan Aex Rom kullaniyorum Birşeyin tadi eksik gibi geliyor bu 3 rom dada İstediğimi alamadım

Yani Varmı Aosp Tabablı sade oyun performansı iyi kamera iyi olsun ayrıca Gcam yükleyebileyim :)

Rom önerebilir misiniz ?

sonadanalı3535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta düzey
Cihazım
Erdal
Konular
1
Konu ile biraz bağlı bir sorum var mido ustadlarina??
Batarya performansı Android sürümü ilemi yoksa rom ilemi bağlı ? Yani Android sürümü düşük olunca daha uzun süreler almak mümkün mü?
Romun akıcı olması ile alakalı

Oyla:

zaferkaya1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zafer kaya
Cihazım
redmi note 4
Konular
0
Bir çok ROM denedim. En iyi ekran süresi lineageos 16. 13 saat üzeri ekran süresi veriyor. Hiç kasma yok. Benim gördüğüm en önemli hatası bazen güç tuşuna basınca kamera açılıyor.

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Hafif günlük kullanım için en hatasız rom hangisi? Ek özellik falan aramam, miui takıntım yok, bataryası iyi gitsin ve bug olmasın yeter. Ne önerirsiniz? Sadece magisk ile dolby kurarım onun dışında bir müdahelede bulunmam. Rom+kernel olarak da öneri yapabilirsiniz ama genelde kerneller performansı artırmak üzerine kuruluyor o yüzden ihtiyaç duymadım bugüne kadar, benim performansa ihtiyacım yok, oyun oynamam.

Oyla:

sonadanalı3535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta düzey
Cihazım
Erdal
Konular
1
Hafif günlük kullanım için en hatasız rom hangisi? Ek özellik falan aramam, miui takıntım yok, bataryası iyi gitsin ve bug olmasın yeter. Ne önerirsiniz? Sadece magisk ile dolby kurarım onun dışında bir müdahelede bulunmam. Rom+kernel olarak da öneri yapabilirsiniz ama genelde kerneller performansı artırmak üzerine kuruluyor o yüzden ihtiyaç duymadım bugüne kadar, benim performansa ihtiyacım yok, oyun oynamam.
epic rom aroma 8.4.19

Oyla:

sonadanalı3535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta düzey
Cihazım
Erdal
Konular
1
Hocam güncel olması tercihimdir ama buna da bakayım bi. Telefon ekran değişimi için telefoncuda, alınca denerim. GCam kurulabiliyor değil mi bu roma?
Evet kuruluyor. Kamera 2 api yi etkin yap tamam. Hatta G. Cam kurulu geliyor ama çalışmıyor. Etkin yapman lazım api yi

Oyla:

Eyup27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyyüp
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Rom - Mido için Eu Beta 20.3.19 Mi Note 3 den Port buradaki rom da begeniliyor. Ben de denemeyi düşünüyorum.

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Rom - Mido için Eu Beta 20.3.19 Mi Note 3 den Port buradaki rom da begeniliyor. Ben de denemeyi düşünüyorum.
Telegram Note 4 gruplarında olan geliştirici olduğunu düşündüğüm Zhou Sien Bu rom un devamını yayınlamayı sürdürüyor. Şu anda MiUi12 Beta yı yayınladı. Her cuma yeni bir eu beta çıkıyor. Portları halen Mi Note 3 den yapıyor. Ancak ben henüz MiUi 12 sürümüne geçmedim. Geçme taraftarı da değilim. Global olarak MiUi 12 stabil sürüm Note 3 e verildiğinde o zamanki Eu beta sürümü geçiş için düşünülebilir.
Telegramdan sizde takip edebilirsiniz.

Oyla:

Eyup27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyyüp
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Telegram Note 4 gruplarında olan geliştirici olduğunu düşündüğüm Zhou Sien Bu rom un devamını yayınlamayı sürdürüyor. Şu anda MiUi12 Beta yı yayınladı. Her cuma yeni bir eu beta çıkıyor. Portları halen Mi Note 3 den yapıyor. Ancak ben henüz MiUi 12 sürümüne geçmedim. Geçme taraftarı da değilim. Global olarak MiUi 12 stabil sürüm Note 3 e verildiğinde o zamanki Eu beta sürümü geçiş için düşünülebilir.
Telegramdan sizde takip edebilirsiniz.
Teşekkürler hocam. Bahsettiginiz gurup bu deil mi. Dediginiz gibi mi note 3 e stabil geldiginde geçmek daha mantıklı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-23-04-55-47-056_org.telegram.messenger.png
    Screenshot_2020-05-23-04-55-47-056_org.telegram.messenger.png
    406,8 KB · Görüntüleme: 17
Oyla:

xcosby

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
Redmi note 10 p
Meslek
Kamu çalışanı
Konular
10
Bir çok ROM denedim. En iyi ekran süresi lineageos 16. 13 saat üzeri ekran süresi veriyor. Hiç kasma yok. Benim gördüğüm en önemli hatası bazen güç tuşuna basınca kamera açılıyor.
Ayarlar/sistem/hareketler buradan kapatabilirsin kameranın açılmasını
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şu an için hâlâ güvenlik güncellemelerini almaya devam eden mokee 9 kullanabilirsiniz.oldukça oturmuş kusursuz bir romdur.sade ve akıcı.

Oyla:
Üst Alt