Soru Mido (redmi Note 4/4x) İçin en iyi rom hangisi?

CritiCal

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Redmi note 4
Konular
15
Evet Arkadaşlar 1 Yıl kadar Miui Kullandı Nedeni bilinmez Arayüzden Sıkıldım Kişiselleştirmesi Miui da daha fazla olsada arayüz aynı, Aosp Romları denemeye Başladım Pixel Experince rom Son güncellemesinde Ekran geç uyanma sorunları vardı devamıda lineageos hem 15.1 yani 8.1.0 Android kullanıyordu hem 16 değil yani 9.0 Hemde Pixel hasreti kaldı birde hergün güncelleme gelmesi Garipti Suan Aex Rom kullaniyorum Birşeyin tadi eksik gibi geliyor bu 3 rom dada İstediğimi alamadım

Yani Varmı Aosp Tabablı sade oyun performansı iyi kamera iyi olsun ayrıca Gcam yükleyebileyim :)

Rom önerebilir misiniz ?

Reyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Hocam daha stabil ve sade bir mido isterim dersen Google pie orijinal en yakin olan pixel experience rom ile başlayabilirsiniz hata sıfıra yakındır macera isterseniz size farkli romlar önerebilirim yalnız bu rom işine bir girdimmi kesmiyor bir tanesi surekli farklı arayışlar oluyor

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dün pie plus yükledim ama ondada sorunlar oldu şuan pie plus romdayim recoverye girdiğimde tüm internal storage 0 MB görünüyor onu halledene kadar sabah oldu tekrar rom atacagim isim olduğu için simdilik kalsın dedim gerçekten çok sıkınti yaşadım bu romda 1 gün kullanmama rağmen

Oyla:

01halil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
halil
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
15
Doğrudur hocam daha evvelki sürümlerini kullanmıştim aosp romlar içinde en stabil olanlardan birisiydi son sürümler hakkında deneyimim olmadi

Oyla:

Reyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Doğrudur hocam daha evvelki sürümlerini kullanmıştim aosp romlar içinde en stabil olanlardan birisiydi son sürümler hakkında deneyimim olmadi

Escobar1945 hocamın rr romunu deneyecem galiba

Oyla:

01halil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
halil
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
15
Olabilir hocamin bir kaç romunu denemiştim sağolsun bayağı uğraşıyor eğer vaktiniz zamaniniz varsa bu şekilde 3,5 tane romu kendiniz deneyimlemeniz daha iyi olur çünkü herkes romun bir tarafını beğenip başka bir ozelligini sevmeyebiliyor.Oneriden ziyade en popüler dediğim gibi bir kaç rom denedikten sonra sizin hoşlandığıniz rom ortaya çıkacaktır kolay gelsin

Oyla:

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
ben dundendir kullanmakdayim ve hic bir problemle karwilawmadim wimdilik ve eksik taraflarini kendi tecrubelerimle ve arawdirmalarimla hall etdim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Reyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Aldığım hatalar şöyleydi hoc
ben dundendir kullanmakdayim ve hic bir problemle karwilawmadim wimdilik ve eksik taraflarini kendi tecrubelerimle ve arawdirmalarimla hall etdim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Aldığım hatalar şöyleydi hocam:
İlk başta temiz kurulum yaptım recoveryden çıkmadan süper su ve lazyflash kurdum daha sonra yedeğimi yükledim yeniden başlattım. Rom sorunsuz açıldı ama Facebook durmaya zorla indirilenler durdurmaya zorla tarzı birden çok hata almaya başladım. Bende tekrardan temiz kurulum yapıp recoveryden romu flaslayim dedim ama recovery telefon hafızasını görmedi PC dende müdahale edilmiyordu data verileri 0mb görünüyordu neyse zar zor hallettim tekrar kurmayı becerdim romu bu seferde root yapayım diye recoverye girdiğimde yine başa döndüm. O nedenle hiç uğraşmadım isim vardı telefon lazım olacaktı. Şuan hala kullanıyorum bir hata görmedim şimdilik recoverydeki cilemden başka ama sanırım degisecegim romu akşama

Oyla:

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Aldığım hatalar şöyleydi hoc

Aldığım hatalar şöyleydi hocam:
İlk başta temiz kurulum yaptım recoveryden çıkmadan süper su ve lazyflash kurdum daha sonra yedeğimi yükledim yeniden başlattım. Rom sorunsuz açıldı ama Facebook durmaya zorla indirilenler durdurmaya zorla tarzı birden çok hata almaya başladım. Bende tekrardan temiz kurulum yapıp recoveryden romu flaslayim dedim ama recovery telefon hafızasını görmedi PC dende müdahale edilmiyordu data verileri 0mb görünüyordu neyse zar zor hallettim tekrar kurmayı becerdim romu bu seferde root yapayım diye recoverye girdiğimde yine başa döndüm. O nedenle hiç uğraşmadım isim vardı telefon lazım olacaktı. Şuan hala kullanıyorum bir hata görmedim şimdilik recoverydeki cilemden başka ama sanırım degisecegim romu akşama
hocam size en bawdan yalniwlar yapmiwsiniz bu romda leyzer ve ya suoer su ihtiyac yoktur yani twrp silinmez normalde ilk once bu romu ogen fox r9 var twrp gibi ama daha geliwmiwidir bunula dahili havizani silmeden data /cash/siystem/vendor/ cash data bunlari silin ve fw 9.6.1.0 kurun ardindan pixel romu kurun en sonda rebot yapmadan data cash yapin rom acilain ve kurulumunu tamamladikdan sonra magisk en son cikan 19.3/4 kurun bukadar basit youtubede kac tane video var isdersen onlarada bir goz at
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

wimdiye kadar aosp tarzi romlarin icinde android 8.1-de aex 5.8 cok stabildir ve android 9.0-da pixel experince plus 2019.09.05 eger miuiden vaz gece bilirseniz dedigim romlari bir deneyin ve he iki romda yokarda resimde gorundugu kerneli kullanirim fde.al 5.5 ile birlikde miui aldigim ekran saati alaiyorum isinma falanda yok

Oyla:

Reyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
hocam size en bawdan yalniwlar yapmiwsiniz bu romda leyzer ve ya suoer su ihtiyac yoktur yani twrp silinmez normalde ilk once bu romu ogen fox r9 var twrp gibi ama daha geliwmiwidir bunula dahili havizani silmeden data /cash/siystem/vendor/ cash data bunlari silin ve fw 9.6.1.0 kurun ardindan pixel romu kurun en sonda rebot yapmadan data cash yapin rom acilain ve kurulumunu tamamladikdan sonra magisk en son cikan 19.3/4 kurun bukadar basit youtubede kac tane video var isdersen onlarada bir goz at
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

wimdiye kadar aosp tarzi romlarin icinde android 8.1-de aex 5.8 cok stabildir ve android 9.0-da pixel experince plus 2019.09.05 eger miuiden vaz gece bilirseniz dedigim romlari bir deneyin ve he iki romda yokarda resimde gorundugu kerneli kullanirim fde.al 5.5 ile birlikde miui aldigim ekran saati alaiyorum isinma falanda yok
Resimli goremiyorum hocam fde.al 5.5 dediğin karnel mi eğer karnel ise indirip flashliyayim onuda ve karneler yapmam gereken ayarlar var ise onuda soylersejiz sevinirim

Oyla:

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Resimli goremiyorum hocam fde.al 5.5 dediğin karnel mi eğer karnel ise indirip flashliyayim onuda ve karneler yapmam gereken ayarlar var ise onuda soylersejiz sevinirim
anladigim kadariyla bu rom root iwlerden fazla bilginiz yok biraz forumfa arawdima yapin heweyi tek tek bulursunuz emin olun resimde mavi weridin icinde yazipan mido icin ozel geliwdirilimiw kernel ismide yaziyor fde bir modul yani magisk telefona kurdukdan sonra uygulamya giriyorsunuz ve onun icinde indir bolumunden fde.al moduku yukle diyorsunuz yukluyor ve yeniden bawlatiyorsunuz vihazinizi ve sizdek8 cihaz da umuyoruk ki redmi note 4x mido-dur

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190914-205937.png
    Screenshot_20190914-205937.png
    370,4 KB · Görüntüleme: 24
Oyla:

Reyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
anladigim kadariyla bu rom root iwlerden fazla bilginiz yok biraz forumfa arawdima yapin heweyi tek tek bulursunuz emin olun resimde mavi weridin icinde yazipan mido icin ozel geliwdirilimiw kernel ismide yaziyor fde bir modul yani magisk telefona kurdukdan sonra uygulamya giriyorsunuz ve onun icinde indir bolumunden fde.al moduku yukle diyorsunuz yukluyor ve yeniden bawlatiyorsunuz vihazinizi ve sizdek8 cihaz da umuyoruk ki redmi note 4x mido-dur
Evet dün başladım ama çabuk ogrenirim nasıl olmuş mu. bu arada ekran kapanınca internet kesiliyor sanırım henuz tam emın olamadım kurcaladıgım ıcın. orjınal romdakı gıbı ekran kılıtlenınce ınternetı kapa ozellıgı varmı bu romda da eger varsa nasıl kapatabılırım raqli001

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190914-201547.jpg
    Screenshot_20190914-201547.jpg
    262,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt