Yardım mi5 kapandı açılmıyor

hamakamaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
7
Telefonu bügün şarjı yüzde 50 civarlarındayken şarjdan çektim cebime koyup evden çıktım evden çıkınca telefona baktım ekran tamamen gitmişti ve cihaz fazla ısınıyodu açmaya çalıştım açamadım cihazı. bi süre sonra ısınması geçti ama ne şarj oluyor ne pc ye bağlanıyo ne fastboot moda giriyo cihaza ne oldu bilgi verebilir misiniz ve nasıl düzelir bu durum

isq

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İSMAİL
Cihazım
MİA 5
Konular
0
Bilgisayara taktığınızda tepki oluyor mu hocam bağlantı sesi falan geliyor mu? Geliyorsa aygıt yöneticisinde ne olarak görüyor cihaz ona bir bakın.
merhaba;

dün akşam aygıtı algılıyordu şu an tepki yok
[doublepost=1510212561,1510210456][/doublepost]
merhaba;

dün akşam aygıtı algılıyordu şu an tepki yok
Tekrar merhaba
şu an açma tusu ve ses tusuna bastığımda aygıt sürücü yükleniyor çıkıyor ancak sürücü yüklenemiyor.

Ne yapmam gerekir yönlendirebilirmisiniz.

Oyla:

ekremtekeli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
Merhaba arkadaşlar, konuyla alakalı olduğu için konu içeriğine yazıyorum. Mi 5 kullanmaktayım. Telefon %45 şarjdayken gitti kendiliğinden. Tuşların hiçbiri tepki vermiyor,şarja bağladığımda ışık yanmıyor sadece bilgisayara bağladığımda 9008 portu olarak aygıt yöneticisinde gözüküyordu 1 gündür.Sanıyorum edl mod deniyor veya hard brick olmuş. Cihaza ne yazılım güncellemesi yapıp yarıda kestim ne de deep flash kablosu bağladım.Kendiliğinden olan bir durum. Cihaz 1 gün boyunca 9008 de gözüktü kendiliğinden ve çıkmadı da. 1 gündür tuşlara basıp basıp oynuyorum,arada bilgisayara bağlıyorum vs bir değişiklik var mı kendiliğinden düzelir mi acaba diye. İnternette cihazın şarjı bittikten sonra şarja takın düzelir gibi bir şeye denk geldim, ona takıldım. Yaklaşık 1 günü geçkin bir süre içinde şu an farklı bir tepkime oldu. Cihazın ses açma,ses kapama ve güç tuşlarına aynı anda daha önce birçok kez bastım tüm tuş kombinasyonlarını denedim fakat bu sefer 3 tuşa aynı anda basmamda cihazın kırmızı ışığı sönük bir şekilde yanmaya başladı, sonra 3-5 kez yanıp söndü gibi, sonra gitti. Bu olaydan sonra cihazı bilgisayara bağladığımda ve bootloader menüse girmek için bastığımız tuş kombinasyonu ile aygıt yöneticisinde ilk önce android phone başlığı altında sonra sürücü yüklemesi bittikten sonra Kedacom USB Device başlığı altında android bootloader interface olarak gözükmeye başladı.9008 gözükmüyor artık. bu işlemler olurken cihazın ekranına hiçbir şey gelmiyor hala ve ışık da yanmıyor yine.
Cihazımın bootloader kilidi açık değil ama açmak için onay almıştım. Cihazı servise göndermeye korkuyorum çünkü Delta'dan çok fazla şikayet geliyor, sağlam cihazı bozup gönderiyorlar. Garanti dışılık bir durum olmayan cihaza garanti dışı deyip ücret çıkartıyorlar vs. Eğer kendi imkanlarımla yazılımsal olarak çözme imkanım olursa ben çözeyim diyorum. Cihazım tertemiz cihaz çünkü, cihazı yapmadıkları gibi hasar verip gönderdiklerini çok okudum.
Bu konuda yapılabilecek bir şey var mıdır? Merak ettiğim bir konu da cihazın içindeki veriler silinmeden rom atılabilir mi? Daha da merak ettiğim konu BL kilidi açılmamış ve bu şekilde kalmış bir cihaza rom atılabilir mi? Mümkünse içindeki verileri kaybetmeden cihazı kurtarayım istiyorum.
Fikir ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Dediğiniz gibi ilk anlattığınız olayda cihaz edl moduna girmiş ama sonrasında cihazi Fastboot moda almışsınız. Fastboot modda olmasına rağmen telefonun ekranında bişey yok demeniz aklıma cihazın ekran çipinde arıza olabileceğini getiriyor. Cihaz bilgisayara bağlıyken güç tuşuna uzun basamayi dener misiniz. Bu esnada bilgisayardan yeni bir bağlantı sesi gelecek mi ve taşınabilir aygıtlar kısmında Mi5 veya mtp aygıtı yazan birsey çıkacak mı? Bu konuda tecrübeli olan ustadlarımız konuya el atana kadar bunu deneyelim biz.

Oyla:

ekremtekeli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
Forumdaki yazıları okuyunca ben de görüntü çipinin yanmış olabileceğine kanaat getirdim. Bugün yarın servise göndereceğim. Bütün tuş kombinasyonlarını uzun kısa şeklinde denedim bir tepkime olmuyor telefonda. Bilgisayarda ise sadece android bootloader interface olarak gözüküyor.
Görüntü çipinin neden yanmış olabileceğine dair bir fikriniz var mı? Telefonu çok severek kullanıyorum fakat durduk yere görüntü çipinin yanmış olabilmesi ve ileride tekrar karşılaşma ihtimali canımı sıktı.

Oyla:

bkamber

Oneplus + xiaomi brands pro owner :)
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilgehan
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
FS Mobile App.Dev.
Konular
0
Merhaba arkadaşlar, konuyla alakalı olduğu için konu içeriğine yazıyorum. Mi 5 kullanmaktayım. Telefon %45 şarjdayken gitti kendiliğinden. Tuşların hiçbiri tepki vermiyor,şarja bağladığımda ışık yanmıyor sadece bilgisayara bağladığımda 9008 portu olarak aygıt yöneticisinde gözüküyordu 1 gündür.Sanıyorum edl mod deniyor veya hard brick olmuş. Cihaza ne yazılım güncellemesi yapıp yarıda kestim ne de deep flash kablosu bağladım.Kendiliğinden olan bir durum. Cihaz 1 gün boyunca 9008 de gözüktü kendiliğinden ve çıkmadı da. 1 gündür tuşlara basıp basıp oynuyorum,arada bilgisayara bağlıyorum vs bir değişiklik var mı kendiliğinden düzelir mi acaba diye. İnternette cihazın şarjı bittikten sonra şarja takın düzelir gibi bir şeye denk geldim, ona takıldım. Yaklaşık 1 günü geçkin bir süre içinde şu an farklı bir tepkime oldu. Cihazın ses açma,ses kapama ve güç tuşlarına aynı anda daha önce birçok kez bastım tüm tuş kombinasyonlarını denedim fakat bu sefer 3 tuşa aynı anda basmamda cihazın kırmızı ışığı sönük bir şekilde yanmaya başladı, sonra 3-5 kez yanıp söndü gibi, sonra gitti. Bu olaydan sonra cihazı bilgisayara bağladığımda ve bootloader menüse girmek için bastığımız tuş kombinasyonu ile aygıt yöneticisinde ilk önce android phone başlığı altında sonra sürücü yüklemesi bittikten sonra Kedacom USB Device başlığı altında android bootloader interface olarak gözükmeye başladı.9008 gözükmüyor artık. bu işlemler olurken cihazın ekranına hiçbir şey gelmiyor hala ve ışık da yanmıyor yine.
Cihazımın bootloader kilidi açık değil ama açmak için onay almıştım. Cihazı servise göndermeye korkuyorum çünkü Delta'dan çok fazla şikayet geliyor, sağlam cihazı bozup gönderiyorlar. Garanti dışılık bir durum olmayan cihaza garanti dışı deyip ücret çıkartıyorlar vs. Eğer kendi imkanlarımla yazılımsal olarak çözme imkanım olursa ben çözeyim diyorum. Cihazım tertemiz cihaz çünkü, cihazı yapmadıkları gibi hasar verip gönderdiklerini çok okudum.
Bu konuda yapılabilecek bir şey var mıdır? Merak ettiğim bir konu da cihazın içindeki veriler silinmeden rom atılabilir mi? Daha da merak ettiğim konu BL kilidi açılmamış ve bu şekilde kalmış bir cihaza rom atılabilir mi? Mümkünse içindeki verileri kaybetmeden cihazı kurtarayım istiyorum.
Fikir ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
geçmiş olsun bendeki mi5 de aynı olmuş, yukarda yada başka konularda yazmıştım. delta yapmadan geri gönderdi diye, thh ye verdim o gün 2.ye deltaya gönderecektim. bilirkişi baktıktan sonra telefon %25 şarjlıydı aldığımda eve geldiğimde şarja takar takmaz deşarj oldu bitti(olan şarjı da bitirdi). Eğer sorun birebir aynıysa ki nette bu çok fazla kronik sorun gibi .Sorun Qualcomm SMB1351 ic chipten veya şarj soketinden de olabilir. Görüntüyle alası yok bu sorunun. Ama istersen birkez olsun deltaya gönderebilirsin benim gibi sorun olursa thh ye bildirebilmek için. Cihazdaki rom dan veriler kurtarılabilir fiziksel yada recovery le. bootloader ı da bypass yöntemleri var ama en sağlıklısı normal yolları denemek. forumdaki teknikservise de sor istersen

Oyla:

ekremtekeli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
Teşekkürler bkamber,
Bugün kargoya verdim bakalım delta ya göndermek için. Cihazım sıfırdan farksız bir cihaz. Aldığım günden beri kılıf ve camla kullanıyorum. Cihazıma güveniyorum ama Delta'ya güvenemiyorum. Umarım Delta sorun çıkarmadan güzel bir şekilde çözer sorunumu. Yoksa mecburen thh..
Kronik bir sorun gibi olması da ayrı bir sorun |( bu zamana kadar kullandığım telefonlar arasında en memnun kaldığım telefonda böyle bir sorunun oluşabilecek olması ihtimali üzücü gerçekten.

Oyla:

bkamber

Oneplus + xiaomi brands pro owner :)
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilgehan
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
FS Mobile App.Dev.
Konular
0
Teşekkürler bkamber,
Bugün kargoya verdim bakalım delta ya göndermek için. Cihazım sıfırdan farksız bir cihaz. Aldığım günden beri kılıf ve camla kullanıyorum. Cihazıma güveniyorum ama Delta'ya güvenemiyorum. Umarım Delta sorun çıkarmadan güzel bir şekilde çözer sorunumu. Yoksa mecburen thh..
Kronik bir sorun gibi olması da ayrı bir sorun |( bu zamana kadar kullandığım telefonlar arasında en memnun kaldığım telefonda böyle bir sorunun oluşabilecek olması ihtimali üzücü gerçekten.
rica ederim iyi yapmışsınız . ben kardeşime lg g3 almıştım onda garanti sorunu yaşayınca telefonsuz kalmasın diye mi5 aldım. mi5te sorun çıkma ihtimali daha az diye düşündüm.(elektronik şans işi :/ ) bi sene oldu aynı anlattığınız şekilde kapanmış. garanti olduğu için hemen deltaya gönderdim iki hafta boş bekledi, telefon yapıldı mı diye sormama rağmen bişey yapmadan geri yollamışlar. Genel bakımdan başka bişey söyleyin deyince batarya şoklanmıştır diye geçiştirdiler. Umarım sizin sorunu çözerler

Oyla:

musti_oz2002

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
musti
Cihazım
mi5s
Konular
12
Mi5s de aynı kapanma sorunları yaşanıyor mu

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

DarkDays55

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
0
Mi5 Prime kullanıyorum akşam yatmadan önce telefonum %60 şarjda falan iken kapatıp yatmıştım. Şimdi telefonum açılmıyor. Bilgisayara taktığımda aygıt yöneticisinde gözükmüyor ve ses de gelmiyor. Güç tuşu+Ses tuşuna basıyorum yine olmuyor. 1 dakika falan güç tuşuna basılı tuttum olmadı. Telefon daha 1 aylık. Garantisi var ama servise falan da göndermek istemiyorum.Yardımcı olur musunuz?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Mi5 Prime kullanıyorum akşam yatmadan önce telefonum %60 şarjda falan iken kapatıp yatmıştım. Şimdi telefonum açılmıyor. Bilgisayara taktığımda aygıt yöneticisinde gözükmüyor ve ses de gelmiyor. Güç tuşu+Ses tuşuna basıyorum yine olmuyor. 1 dakika falan güç tuşuna basılı tuttum olmadı. Telefon daha 1 aylık. Garantisi var ama servise falan da göndermek istemiyorum.Yardımcı olur musunuz?
Cihazı 1-2 saat şarjda bekletip açmayı deneyin. Isınma ne durumda kontrol edin şarjdayken. Açılmazsa pc ye bağlandığınızda aygıt bağlama sesi geliyormu bakın.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt