Son Hareket:
23 Şubat 2018 08:50
Konular:
2
Alınan Beğeniler:
596
Ödül Puanları:
128
Doğumgünü:
15 Ağustos 1985 (Yaş: 32)

Bu Sayfayı Paylaş

halilmetekirikkale

halilmetekirikkale

Destek Ekibi, Erkek, 32, Şehir: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Site Yetkilisi Destek Ekibi Forum Uzmanı MIUI Sever SMS Onaylı
halilmetekirikkale üyesinin son etkinliği:
Forum listesine bakıyor, 23 Şubat 2018 08:50
    1. Yavuzkuchan1907
      Yavuzkuchan1907
      İyi günler Xiaomi mi note 3 cihazım var ekim ayında en son güncelleme verilmiş versiyon hala miui 9.1.4 hala güncelleme alamıyorum global versiyondan redmi note 4 bile en son güncellemeleri hemen alırken mi note 3 gibi snapdragon 660 işlemci ve mi 6 gibi özellikler barındıran bir cihazın bu kadar geç güncelleme alması saçma değilmi sizce
      1. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Güncelleme ihtiyaç duyulduğunda ve hata düzeltmeleri olduğunda yapılan bir uygulamadır. Eğer günceleme almak sizi mutlu edecekse beta roma geçip her hafta güncelleme alabilirsiniz.
        22 Şubat 2018 11:32
    2. necatigoksoy
      necatigoksoy
      Yeni mı 6 telefonum şarj olduktan sonra şarj süresi 16:00 saat yazıyor. şarjı bitirip tekrar taktım.% 100 şarj oldu görünüyor.altında şarj için 13:00 saat kaldı diyor.Normalde 2 saat de şarj oluyor.
      1. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Normal bir durum hocam tüm Xiaomi'lerde öyle şarj % 100 olduktan sonra öyle yazar.
        19 Şubat 2018 15:01
    3. ekremymk
      ekremymk
      merhaba hocam kolay gelsin birşey sorucaktım appledan xiaomiye geçtim genel anlamda memnunum ancak güncelleme konusunda sorum olucaktı miui sürüm 9.1.4.0 kararlı diyor yeni sürüm gelmiyormu vidiolarını izliyorum internetten bir çok özellik eklenmiş ama ben bu sürümde kullanamıyorum yardımcı olursanız sevinirim ?
      1. Önceki yorumları görüntüle...
      2. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Cihazınızda zaten son sürüm yüklü hocam.
        19 Şubat 2018 07:57
        ekremymk bunu beğendi.
      3. ekremymk
        ekremymk
        MİLLET 9.2 FELAN DİYO AMA ONDAN SORMAK İSTEDİM
        19 Şubat 2018 21:20
      4. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        20 Şubat 2018 05:56
        ekremymk bunu beğendi.
    4. erdal5480
    5. erdal5480
      erdal5480
      mrhb kolay gelsin bisey sorucaktım yeni mi6 kullanıcısıyım en son gelen güncellemeyi indirdim ama kasıyo gibi çihaz eski performansı gitti
      1. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Hocam bir sonraki güncellemeyi bekleyin yakında yayınlanacaktır.
        18 Şubat 2018 19:19
    6. idrisozcann
      idrisozcann
      merhabalar kolay gelsin xiaomi redmi note 4 kullanıyorum kulaklukla muzık dinlerken müzik çalardaki sarkıyı kaydetmiyor.
      dısardakı sesi kaydediyor müzigi kaydetmem için ne yapmam gerekiyor artı olarak kamera kalıtesinde çok düşük konu hakkında yardımlarınızı önemle arz rica ederim saygılarımla.
    7. thomas76
      thomas76
      1 yıldır xiaomi red mi note 3 kullanıyorum fakat vodafone geçtiğimden beri hat kesiliyor ve sim kart etkinleştirme hatası veriyor. nasıl yapılacağını kime sorduysam bilen olmadı. ne yapmam gerekir yardımcı olabilirseniz sevinirim nereye göndereyim düzeltebilecek bir servis var mı veya...bu arada şuanda hat kesik telefonu 15 gündür kullanamıyorum ...
      2. thomas76
        thomas76
        yalnız dün başkasına ait türk telekom hattını ve evdeki diğer vodafone hattını taktım ama malesef onlarda da hat gelmedi. vodafone daki bir çalışana sordum ilk atılan emei neyse telefon ona göre kayıt olur başka hatta geçince sorun çıkabilir demişti. bir de buradaki özel bir servise sorduğumda çin den direkt gelen telefonlar Türkiye ye uyumsuz oluyor ama tam bilmiyorum dedi.
        7 Şubat 2018
      3. thomas76
        thomas76
        kısacası sorunu halledebilecek birisini bulamadım. en son dediğin gibi yeni kart talep edeceğim...
        7 Şubat 2018
      4. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Çin'den gelen telefonlar burası ile uyumlu değil diye bir şey yok hocam.Çin için üretilen versiyonlarda 800 bandı olmuyor genelde ve bizim ülkemizde sadece Vadafone o bandı kulanıyor. Zaten siz de Vadafona geçtikten sonra sorun yaşadığınızı belirtmişsiniz.Eğer üzerindeki imeiler orjinal değil ise tekrar imei atmayı deneyebilirsiniz.
        9 Şubat 2018
        thomas76 bunu beğendi.
    8. genc71
      genc71
      Kırıkkale de mi6 ya imei attırmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz
    9. santem
      santem
      merhaba . mi6 satın aldım. gelen aramaları cevaplamada sıkıntı yaşıyorum. yeşil ikonu yukarı kaydırmak dışında bir seçenek bulamadım. özellikle eldiven kullanırken çıkarmak gerekiyor. ana ekrana çift tık veya bir başka yol var mı? önceki telefonda (galaxy alpha) home tuşuna basıp aramaları cevaplayabiliyordum. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    10. erdemokan
      erdemokan
      5- klavyede hem ''i'' hem ''ı'' harflerini görüntülemek istiyorum bu Mİ ne kadar karışık bir dünya imiş.
    11. erdemokan
      erdemokan
      3-whatsapp hızlı cevap seçeneği yok .
      4-kulaklıkla müzik dinlerken mesaj sesini kıssam da müziğin sesini kısıp tekrar açıyor . kafayı yemek üzereyim bunun düzgün bir yazılımı varsa yükleyeyim arastırıp hiç bir şey anlamadım. yardımlarınız için çok sağolun
    12. erdemokan
      erdemokan
      Halil Abi merhaba. Cihazımda mi9.0 global kararlı yüklü ayarlarda öyle yazıyor rom nedir falan bilmem ilk defa kullanıyorum . cihazım mi 6.
      1-cihazın güncelleyicisine girdiğimde güncelleme yok diyor fakat güncellemeyi indir seçeneğine bastıgımda r indiriyor acaba hep aynı şey mi çünkü özete baktıgımda aynısı.
      2-Bildirimlerde ufak sorunlar yaşıyorum forumlarda yazanları yaptıgımda da çift görünmeye başladı.
    13. Okeanostitan
      Okeanostitan
      Merhaba. Mi 6 telefonumun kapanıp açılması sonrasında doğru girdiğim şifreye rağmen telefon belli süreliğine kilitleniyor. Bu süre bazen 5 dk bazen 31 dk ve bazende 120 dk yı bulabiliyor.

Sonrasında girdiğim şifre de telefon açılıyor ama neden ilk girdiğim şifre de kendini kilitlediğini çözemedim.
      1. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Girdiğiniz şifrelerin tamamını iptal edip tekrar şifre oluşturmayı denediniz mi?
        10 Ocak 2018
    14. fenci40
      fenci40
      merhaba cihazı bugün aldım mi6 ilk açılış için nasıl bir yol izlemeliyim
      1. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Cihazınız hayırlı olsun.İlk yapmanız gereken mi hesabı oluşturmak ve mi hesabınızı telefonunuza ekleyip aktif etmek bu konuda gerekli bilgi forumda detaylı anlatılıyor.İkinci konu ise garanti konusunu göz ardı ederek söylüyorum cihazın bootloader kilidini açın.Kilidin açık olması her zaman bir avantajdır.Ve cihazınıza uygun sağlam bir kılıf ve ekran koruyucu kullanın.
        10 Ocak 2018
    15. Oğuzhan59
      Oğuzhan59
      Mi Max cihazımda ekran kilidini unuttum. Yalnızca telefon açıldığında istenecek şekilde ayarlamışım ondan sonrasında parmak izi kullanıyordum.
      Veri kaybetmeden açmamın bir yolu var mı bilginiz var ise yardımcı olabilir misiniz?
      1. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Cihazın bootloader kilidi açık mı?
        6 Ocak 2018
        Oğuzhan59 bunu beğendi.
      2. Oğuzhan59
        Oğuzhan59
        Bootloader kilidi nedir bilmiyorum. Cihaz türkiyeden sıfı olarak alındı ve dışarıdan hiç müdahale görmedi. Nasıl bakabilirim açık olup olmadığına?
        6 Ocak 2018
      3. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Sanırım forumda konu açmışsınız ve arkadaşlar cevap vermişler size.
        10 Ocak 2018
    16. Kerimdk17
      Kerimdk17
      Mi5s telefonuma 9 güncellemesi hala gelmedi bir bilginiz var mı acaba? Şuan 8.5.4.0 var kararlı yazıyor?
      1. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Mi5s için henüz stabil miui9 yayınlanmadı, kendim de mi5s kullanıyorum. İsterseniz bl kilidini açıp global beta veya eu rom yükleyebilirsiniz. Ama miui9 pil kullanımı yönünden baya kötü bunu belirteyim.
        1 Ocak 2018
    17. akcan_80
      akcan_80
      Merhaba meizu m3 note fly me 5.1.3.6A sürümü türkçeleştirilmiş cihazımı webte önerilen tüm yöntemleri denememe rağmen üst işletim sistemlerine yükseltemiyorum. Yardımcı olumusunuz?
    18. Bahribey
      Bahribey
      Hocam bnde mi 6 alicam sizce almalimiyim ve alicaksam nerden almaliyim italatci garanti olayi varya sizce nasil bi yol izlemeliyim cevabinizi sabirsizlikla bekliyorum iyi günler şimdiden teşekkur ettim
      1. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Mi6 güzel bir telefon inceleme şansım olmadı ama kullananlar memnun.Oyun oynayan biri değilseniz Mi note3 pil konusunda daha verimli kamera olarak Mi6 ile aynı.Forum sitemizin alışveriş bölümünden veya gittigidiyor veya n11.com cepport mağazasından almanızı tavsiye ederim.Garanti konusunda Kvk olanlar biraz fiyat farkı oluyor ama çok sorun etmezseniz kvk garantili tercih edebilirsiniz.
        27 Aralık 2017
    19. temudgin
      temudgin
      İyi günler halil bey. Xiaomi Redmi 4x marka bir telefonum var. Telefonum suan 9.1.1.0 room sürümüne sahip. Benim problemim şarj süresi ile ilgili. Yaklaşık 1 ay önce elime ulaştı telefonum ver hiç bir sıkıntı olmadan ortalama 2.5 3 saat bir şarj süresine sahipdi ancak son 2 3 gündür bu şarj süresi 7 hatta 8 saate kadar sürüyor. Sizden bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum.
      1. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Bu sorun genellikle usb kablo veya adaptör arızası nedeniyle oluşur.Diğer bir ihtimal ise telefonun şarj girişinie pislik girmesi veya arızalanmasıdır. Bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak öncelikle farklı usb kablo ve adaptörle şarj etmeyi deneyebilirsiniz ve telefonun şarj girişini iğne yardımıyla temizleyin fazla yıpratmadan. Bunlar çare olmazsa temiz kurulum ile rom atmayı deneyebilirsiniz.
        25 Aralık 2017
    20. talhag
      talhag
      Telefonu bilgisayara bağlayın ve aygıt yöneticisinde ne olarak görünüyor bakın. Ayrıca başka şarj aleti ve kablo ile şarj etmeyi deneyin.

bu konuşma üzerine: bilgisayar bir tepki vermedi. yada ben anlayamadım. güç tuşuna bastığımda ışık yanıp sönmeye başlıyor. ama bir türlü açılmıyor telefon
    21. kilombolu
      kilombolu
      iyi günler. 2 sorum var.1- Redmi note 4 kullanıyorum. sim kartımı nasıl etkinleştirebilirim? 2- Telefonum bana ulaşılmadığında başka telefona yönlendirme yapıyor. kapatmak istediğimde "operatörünüz arama yönlendirme özelliğini desteklemiyor" yazıyor ve iptal edemiyorum. aveayı aradım bizlik sorun yok yönlendirme kapalı diyorlar. Nasıl iptal ederim.Teşekkür ederim
    22. tayfun58
      tayfun58
      Abi xiaomi mi6 aldım yeni ulaştı elime açıyorum telefonu fastboot yazıyor ve orda kalıyor yardımcı olursan sevinirim.
      2. tayfun58
        tayfun58
        abi öyle yapıyorum zaten fastboot üzerinde bi tavşan andoridi tamir ediyor sonra tekrar kapanıyor telefon
        16 Aralık 2017
      3. tayfun58
        tayfun58
        ses kısma tuşuna da basınca Mİ-Recovery 3.0 diye bi alan açılıyor ama çince
        16 Aralık 2017
      4. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Hocam 1 saat sonra mesaj atarım size şu an işim var
        16 Aralık 2017
        tayfun58 bunu beğendi.
    23. alpkaankrdmn
      alpkaankrdmn
      redmi 4 prime cihazım var miu 9 ve androin 7 güncellemesi hala gelmedi... redmi 4 e gelen miu 9 u telefonuma nasıl kurabilirim
      1. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Cihazınız için resmi miui9 henüz yayınlanmadı,telefonunuzun bootloaar kilidini açmanız gerekir öncelikle sonra twrp yükleyip istediğiniz roma geçiş yapabilirsiniz.
        15 Aralık 2017
    24. idecreeal
      idecreeal
      Merhabalar xiaomi mi5 sahibiyim bugün yeni güncelleme gelmiş ve hemen güncelledim.Önceden whatsapp mesaj bildirimini iki parmakla genişleterek cevaplayabiliyordum whatsappa girmeden ama güncelledikten sonra bunu yapamıyorum neden ?
      1. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Son gelen güncelleme ile bunu kaldırdılar. Yeni gelecek güncellemede tekrar düzenleyip yayinlayabilirler. Yeni güncellemeyi bekleyin.
        13 Aralık 2017
    25. okan0133
      okan0133
      Hocam iyi günler xiaomi mi 5 telefonum var şarj olmuyordu en son subzero 2.1a 9.0w bir şarj aleti şarj etti bunun telefona zararı olurmu satıcı olmaz diyor ben ben kullanmadan önce size danışmak istedim
      2. halilmetekirikkale
        halilmetekirikkale
        Sorun şarj aletinde mi teşhis koydunuz mu?
        13 Aralık 2017
        okan0133 bunu beğendi.
      3. okan0133
        okan0133
        sanırım şarj aletinde telefon açıldı şuan 5.0 v kendi şarj aletiyle şarj ediyorum ama çok ağır şarj oluyor
        13 Aralık 2017
      4. okan0133
        okan0133
        üniversite öğrencisiyim şuan ben memlekete dönünce bu işlerle ilgilenen abim ile tekrar daha detaylı bir bakacağız telefona eğer başka bir sıkıntısı varsa garantiye gönderecez .
        13 Aralık 2017
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...
  • Hakkında

Doğumgünü:
    15 Ağustos 1985 (Yaş: 32)
    Android Bilgisi:
    Orta Düzey
    Adım:
    Hallil
    Cihazım: