Sohbet Mi Note 10/CC9 Pro Kullanıcı Yorumları

baba_yaga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İlker YÜKSEL
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Merhaba Bende Almanyadan aldım. Orada Mate30prola ve p30pro ile mukayese ettim. Açıkçası bizim Note10un iyi resim alması için uğraş vermek lazım. Huaweilerin 5çekimden 3ü güzel iken note10da 5de1i güzel.

ayrıca Normal çekimde cisime yakın olunca Profesyonel kamera efekti yapıyor. Bokeh gibi yakın cisime 108mpxde veya normal çekimde odaklamak imkansız gibi yarısı bulanıyor. Makro ise detay veriyor ama kalite olarak hiç alakası yok.

yine 2x kamera modu çok iyi iken. kapalı alanda 5x optik modu çok kötü. hiçbir detay yok gibi. grenli hatta.

yine 108mpx saf çekimlerde ister PCde ister telde yakınlaştırın. 12Mpxden 2 kat daha çözünürlüklü demek imkansız. bir tık daha ancak yakınlaşılıyor. acaba bende mi öyle dedim. ip11pro ile makeyese videosunda da aynı sonuçlar var.

Netice olarak; Xiaomiler içinde kamera olarak en iyisi olabilir. ama Pserisi-Mate serisi ile yarışıcak durumu yok bence.

Fakat fiyat/Performans olarak çok iyi yinede. gidip mate30a o parayı vericeğime Note10+DSLR giriş seviye kamera+lens alırım.

Hocam haklısın ve yapılan testlerde onu söylüyor.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sensör işinde Sony üstüne yoktur. Bu bir kez daha ortaya çıktı.

Son düzenleme:

HarunErdinç

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun072
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Elektronik
Konular
12
Mi Note 10 Android 10 yakında..

| MIUI 20. 1. .15 Dahili beta geliştirme sürümünü güncelleme talimatları Merhaba, herkese merhaba! Çin Yeni Yılı yaklaştıkça, beta sürümü gelecek hafta askıya alınacak ve 3 Şubat 2020'de devam edecek. 10 Ocak 2020'de, aşağıdaki modeller geliştirme sürümünün beta testini durduracaktır: Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6pro, Xiaomi oyunu, Xiaomi 4 tablet, Xiaomi 4plus tablet. Daha fazla bilgi için, bkz: S: MIU sistemi geliştirme sürümü stratejisini ayarlama Redmi Note7 Pro ve Xiaomi CC9 Pro, Android 10'a uyum sağladığı için sürümün bu hafta duraklatıldığı açıklandı.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

baba_yaga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İlker YÜKSEL
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Fiyatı 4900 kadar indi. Çok kısa sürede oldu. Resmen serbest düşüş durumu.

figo83alex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
1
Bugün xioami mi note pro almaya kara vermiştim. Alıcıya ulaştığımda elinde telefonun olduğunu fakat bügün itibariyle oracle veri tabanı ile kilitliolduğunu ve imei kayıt da sorun olduğunu söyledi. miui inin eski sürümününde sorun olmadığını ama 11 versiyonunda sorun olduğunu söyledi. Bende beklemeye karar verdim. İlerideki sürümlerindede aynı sorunlar olurmu acaba.

aktan1453

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
15
Dunyanin en iyi kamerasina sahip iki cihaz var. Birisi 9.000-10.000 tl arasinda mate 30 pro. Bizimki de 6000.
Bence fiyat uygun. Ha 1 ay sonr 5000e indirimle dusecektir.
Ama arkadaşlar bu telefon dunyanin en iyi akıllı telefon kamerasina sahip bunu atlamayalim. Kameraya önem vermeyen birisi gelip pahali olmus demesin yani :)
Sese hocam siz mi 9 dan mı geçiş yaptınız yaptıysanız bende geçmeyi düşünüyorum bende de mi9 128/6 var fakat hiç memnun değilim 2 defa repair işlemi yapmama rağmen hala şebeke sorunu MI li olan romda pil performansı sorunu var eu da 6-6.5 arası alıyordum dün yine Imei repairi baştan attılar global romla en fazla 4.5 saat ekran süresi verdi nasıl bu telefona güzel diyorlar vallahi anlayamıyorum

scarface06

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
0
Dunyanin en iyi kamerasina sahip iki cihaz var. Birisi 9.000-10.000 tl arasinda mate 30 pro. Bizimki de 6000.
Bence fiyat uygun. Ha 1 ay sonr 5000e indirimle dusecektir.
Ama arkadaşlar bu telefon dunyanin en iyi akıllı telefon kamerasina sahip bunu atlamayalim. Kameraya önem vermeyen birisi gelip pahali olmus demesin yani :)
İyide enfazla 5 ay sonra 3500 TL olacak bir cihaza şimdi bu paraları vermek hiç akıl işi değil bu paralara ne cihazlar alınır

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18

gokmenm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gokmen
Cihazım
note10
Konular
10
bu fiyata daha iyi kamera olmadığı gibi,
piyasadaki 10 bin liralık samsung note 10, iphone vb cihazlardan kat üstün bir kameraya ve batarya süresine sahip.
Konuyu kapatacak cümle budur.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Herkese selam bende deneyimlerimi paylaşmak istiyorum 30 aralıkta aldım cihazı. 6 ocakta elime geldi bugün itibariyle yaklaşık 25 gündür kullanıyorum. Beni tatmin eden noktalar ve hayal kırıklığına uğradığım noktaları yazmak istiyorum.

1- Ekran: Gerçekten ekran deneyimi Harika diyebilirim renk doygunluğu keskinlik çok çok tatmin edici ne de olsa amoled. Ekrana kimse kusur bulamaz gerçekten.
2- Batarya: İçindeki miui 11den midir bilinmez pil bekleme modunda hızlı tükeniyor. 5260 mah'lık pili duyunca insanın aklına orta güçte bir powerbank geliyor, Ama malesef iş pratikte öyle değil. Bekleme modunda pil hızlı tüketiyor. ama şöyle söyleyeyim mesela youtubeden film izleyin veya bir kitap okuyun tüketim o zaman normal seviyede ilerliyor. Cihazdan aldığım maksimum ekran süresi 9.30 saat oldu beklemede de 1 gün 12 saat oldu. Bu pil gücünden daha yüksek değerler beklemek hakkımız diye düşünüyorum. Yazılım ile düzeltilir diye umuyorum.
3- Tasarım: Çoğu kişi cihazın kalın olduğunu söylüyor, fakat ben tasarımı malzeme kalitesini, çok beğendim. çok premium duruyor.
3- Kamera: Bu konu biraz göreceli bir konudur. bir kaç küçük sıkıntısı var mesela kamera ilk açılışta bir iki takılma yapıyor sonra toparlıyor. birde fotoğrafı işleme konusunda bi 3/5 saniye bekliyor. mi note 10dan önce Huaweı P30 pro kullanıyordum yurt dışı cihazıydı kayıt ettiremedim satmak zorunda kaldım kamerasını onunla karşılaştırınca şunu söyleyebilirim. mi note 10da 108 mp ne ise P30 proda 40 mp aynı. mi note 10'da Sensör olarak çok büyük bir sensör var ama yazılım ile geliştirilmesi gerekiyor. iki cihazıda kullanmış birisi olarak söylüyorum. Ama fotoğraf kalitesi, renk doğruluğu olarak mi note 10 iki adım önde. bahsettiğim husus çekilen fotoğrafların yakınlaşıtırlmasındaki bozulmalar.

Sonuç olarak; Yıllardır bir çok marka ve model kullanmış birisi olarak cihazı gerçekten çok beğendim. Yazılım ile geliştirildiği taktirde bir çok kişiyi tatmin ve mutlu edecek bir cihazdır. angel~~

Üst Alt