Sohbet Mi Note 10/CC9 Pro Kullanıcı Yorumları

Ulutan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulutan
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
CAD-CAM Prog.
Konular
9
Herkese selam bende deneyimlerimi paylaşmak istiyorum 30 aralıkta aldım cihazı. 6 ocakta elime geldi bugün itibariyle yaklaşık 25 gündür kullanıyorum. Beni tatmin eden noktalar ve hayal kırıklığına uğradığım noktaları yazmak istiyorum.

1- Ekran: Gerçekten ekran deneyimi Harika diyebilirim renk doygunluğu keskinlik çok çok tatmin edici ne de olsa amoled. Ekrana kimse kusur bulamaz gerçekten.
2- Batarya: İçindeki miui 11den midir bilinmez pil bekleme modunda hızlı tükeniyor. 5260 mah'lık pili duyunca insanın aklına orta güçte bir powerbank geliyor, Ama malesef iş pratikte öyle değil. Bekleme modunda pil hızlı tüketiyor. ama şöyle söyleyeyim mesela youtubeden film izleyin veya bir kitap okuyun tüketim o zaman normal seviyede ilerliyor. Cihazdan aldığım maksimum ekran süresi 9.30 saat oldu beklemede de 1 gün 12 saat oldu. Bu pil gücünden daha yüksek değerler beklemek hakkımız diye düşünüyorum. Yazılım ile düzeltilir diye umuyorum.
3- Tasarım: Çoğu kişi cihazın kalın olduğunu söylüyor, fakat ben tasarımı malzeme kalitesini, çok beğendim. çok premium duruyor.
3- Kamera: Bu konu biraz göreceli bir konudur. bir kaç küçük sıkıntısı var mesela kamera ilk açılışta bir iki takılma yapıyor sonra toparlıyor. birde fotoğrafı işleme konusunda bi 3/5 saniye bekliyor. mi note 10dan önce Huaweı P30 pro kullanıyordum yurt dışı cihazıydı kayıt ettiremedim satmak zorunda kaldım kamerasını onunla karşılaştırınca şunu söyleyebilirim. mi note 10da 108 mp ne ise P30 proda 40 mp aynı. mi note 10'da Sensör olarak çok büyük bir sensör var ama yazılım ile geliştirilmesi gerekiyor. iki cihazıda kullanmış birisi olarak söylüyorum. Ama fotoğraf kalitesi, renk doğruluğu olarak mi note 10 iki adım önde. bahsettiğim husus çekilen fotoğrafların yakınlaşıtırlmasındaki bozulmalar.

Sonuç olarak; Yıllardır bir çok marka ve model kullanmış birisi olarak cihazı gerçekten çok beğendim. Yazılım ile geliştirildiği taktirde bir çok kişiyi tatmin ve mutlu edecek bir cihazdır. angel~~
2. Sürekli açık ekranı ve ekrana dokununca parmak izi göstergesini kapatınca pil normalleşiyor.
Onlarında kapatınca zevk düşüyor.

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
2. Sürekli açık ekranı ve ekrana dokununca parmak izi göstergesini kapatınca pil normalleşiyor.
Onlarında kapatınca zevk düşüyor.
Miroom stabil yükle şahinden inip bmw,ye binmiş gibi olacak telefon resmen uçuyor

ultraa8181

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
3
Telefonu bir haftadan beri kullanıyorum şahane bir telefon ekran, batarya ve tasarım mükemmel olmuş. Bir özelliği bulamadım sadece ekranı iki kez dokununca açıyor kilidi açmadan iki kez dokunuca kapatıyor ekranda boş yere iki kez dokunuca kapatmıyor. Ama kısayol olarak geri tuşuna uzun basınca ekranı kapatabiliyorum. Boş yere 2 kez dokunuca kapatma özelliği gelir mi yada ben mi bulamadım.

Mİ NOTE 10 PRO

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-02-02-13-15-51-332_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-02-02-13-15-51-332_com.android.settings.jpg
    186,5 KB · Görüntüleme: 42

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
71
Miroom stabil yükle şahinden inip bmw,ye binmiş gibi olacak telefon resmen uçuyor

Hocam merhaba, bu miroomu yüklemek için cihazın rootlumu olması gerek? benim cihaz Türkiye garantili cihazı garanti dışı bırakır mı? TWRP'den mi yükleniyor?

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
Hocam merhaba, bu miroomu yüklemek için cihazın rootlumu olması gerek? benim cihaz Türkiye garantili cihazı garanti dışı bırakır mı? TWRP'den mi yükleniyor?
Merhaba öncelikle bootloader kilidinin açık olması gerekiyor kilidi açmadan hiç bir işlem yapılmaz zaten kilidi açtıktan sonra garantiden çıkıyor bildiğim kadarıyla miroom yüklemek için twrp kurmanız gerekiyor incelerseniz mi note 10 bölümünde tüm detaylar mevcut

dark_guest

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi note 10 Pro
Meslek
Bilgisayar Prog.
Konular
24
[/QUOTE
Merhaba bence cihazınızın bootloader kilidini açmayın garanti kapsamına sokmazlar bir arıza olduğunda nacizane bir tavsiye.

figo83alex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
merhabalar

Bu telefonlarda benim anladığım kadarıyla imei sorunumuz olmayacak sanırım. Devlet bu yıla özel 1 yıl içinde tüm imesi klonlanmış telefonları 200 tl karşılığında kayıtlı yapacakmış. youtube da Mesut Çevik in "yeni yasa ile klon imei kaydı mümkün olacak" videosunda var.

Üst Alt