Sohbet Mi Note 10/CC9 Pro Kullanıcı Yorumları

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Evet tabiki 120hz'nin farkı var ama miui 12 güncellemesi sonrası mi note 10'un ekranının hemen hemen 90 hz tazeleme hızına kavuşacağı haberleri vardı ama bırak 90 hz'yi uygulama açılış hızı olsun geçişler olsun çok hantal. miui 12.5i bekliyoruz artık umudumuz ondan

Hevesinizi kırmak istemem ama Note 10 hiç bir zaman o akıcılıkta olmayacak. 12.5 gelse de 13 bile gelse olmayacak. Bu cihazda doğru gitmeyen bir şeyler hep olacak. Neredeyse 5500 lük batarya var üzerinde, ekran amoled, işlemci iyi gel gelelim 1 gün ancak yetiyor. Ben değiştiğim telefonları satmayan bir yapıdayım, mi mix 4500 bataryayla 2 gün gidiyor halen, mi max 4500 batarya ile 3 güne vuruyor neredeyse. Note 8 Pro var 2 gün çıkartıyor, ben sabah çıkarttığım şarjı akşam geri takıyordum Note 10' da. Şu anda kullandığım cihaz 144 hz yenileme hızı ile, ips ekran ile 2 gün şarj görmüyor. Bu cihazı geri çekip, sorunun ne olduğunu anlamaya çalışmadıkları sürece çok değişen olacak telefonunu. Bu Miui arayüzü değişmekle olacak iş değil ne yazık ki.

Bu arada bir ekleme yapmak istedim, bizim gibi cihazın altını üstüne getirmeyen kullanıcılar için bu dediklerim geçerli olmayabilir. Aldığı günkü yazılım ile root recovery ile uğraşmayan arkadaşlar bu söylediklerimden etkilenmez elbette ki. Sevgiler.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Hevesinizi kırmak istemem ama Note 10 hiç bir zaman o akıcılıkta olmayacak. 12.5 gelse de 13 bile gelse olmayacak. Bu cihazda doğru gitmeyen bir şeyler hep olacak. Neredeyse 5500 lük batarya var üzerinde, ekran amoled, işlemci iyi gel gelelim 1 gün ancak yetiyor. Ben değiştiğim telefonları satmayan bir yapıdayım, mi mix 4500 bataryayla 2 gün gidiyor halen, mi max 4500 batarya ile 3 güne vuruyor neredeyse. Note 8 Pro var 2 gün çıkartıyor, ben sabah çıkarttığım şarjı akşam geri takıyordum Note 10' da. Şu anda kullandığım cihaz 144 hz yenileme hızı ile, ips ekran ile 2 gün şarj görmüyor. Bu cihazı geri çekip, sorunun ne olduğunu anlamaya çalışmadıkları sürece çok değişen olacak telefonunu. Bu Miui arayüzü değişmekle olacak iş değil ne yazık ki.

Bu arada bir ekleme yapmak istedim, bizim gibi cihazın altını üstüne getirmeyen kullanıcılar için bu dediklerim geçerli olmayabilir. Aldığı günkü yazılım ile root recovery ile uğraşmayan arkadaşlar bu söylediklerimden etkilenmez elbette ki. Sevgiler.
Vallahi hocam bir zamanlar sen de çok memnun telefondan benim cihaz TR garantili henüz root Rom işlerine girmedim garantisi bittikten sonra belki denerim dediğim gibi aksayan tek yönleri arayüz biraz daha hızlı olabilir pil dediğin gibi daha iyi olursa ve kameradaki eski netlik geri gelirse bir sıkıntısı kalmıyor Bu haliyle de çok şikayetçi değilim yıllardır Samsung kullandım. Onun da 4000 mah'lık pil gücüne sahip cihazları da bir günü ancak görüyordu. Şu an 14-16 bin TL'ye sattıkları cihazlarda bir günü ancak görüyor pil açısından en kötü marka bence Samsung yalnız orta segmentteki 6000-7000 mah'lık m31 m51'lerden bahsetmiyorum onların pil kapasitesi çok büyük. Xiaomi bana daha iyi gibi geldi pil konusunda. Kısa bir dönem Huawei p30pro da kullandım pil tüketimi konusunda en iyi cihaz oydu diyebilirim son zamanlarda kullandıklarım arasında. umarım mi note 10'u çabuk harcamaz xiaomi öyle donanım açısından dolu dolu bir cihazın bir çırpıda köşeye atılmasını istemem.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28

batarya konusu biraz abartı olabilir yada doğru rom bulamamış olabilirsiniz. ilk aldığımda bende hiç memnun kalmadım ama şuan fena değil. üzerindeki bataryanın hakkını veriyor mu derseniz kesinlikle hayır :D ama 1.5 günü , fazla kullanmazsamda 2 günü rahat çıkarıyor

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
batarya konusu biraz abartı olabilir yada doğru rom bulamamış olabilirsiniz. ilk aldığımda bende hiç memnun kalmadım ama şuan fena değil. üzerindeki bataryanın hakkını veriyor mu derseniz kesinlikle hayır :D ama 1.5 günü , fazla kullanmazsamda 2 günü rahat çıkarıyor

Doğru rom bulamamış olabilir miyim :) Bu cihaz için yapılan tüm romları yüklemiş ve detaylı olarak incelemiş biri olarak bu dediğinize katılmam doğru olmaz açıkçası. Abartı konusuna gelince abartmayı sevmem, benim cihazımda olan neyse onu yazdım, sizin cihazınızda bu farklı olabilir. Lütfen aklınıza şu gelmesin, cihazı sevmiyorum da kötülemeye çalışıyorum, ben bu cihazı çok severek aldım ve vazgeçmem de kolay olmadı. O yüzdendir ki kernel arayışım, doğru romu bulabilmek için hemen her romu deneme çabam. Vazgeçmemek için harcadığım çabam. Fazla kullanma konusuna gelince, bu telefonda 5500 e yakın bir batarya var neden var sizce. Telefonu yoğun kullanmazsanız elbette ki 2 günü çıkartır, ben 3 gün şarj etmediğimi hatırlarım. Kısaca söylemem gerekirse, kişisel fikrim bu cihazda bir şeylerin yanlış olduğu. Umarım en kısa sürede iyi şeyler yapılır ve kullanıcılar memnun olmaya başlar. Şu sıralarda stabil eu son sürüm yüklü cihazda, iyi bir adım atmışlar, umarım gelecek güncellemeler daha iyi hale getirir. Sevgiler

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Doğru rom bulamamış olabilir miyim :) Bu cihaz için yapılan tüm romları yüklemiş ve detaylı olarak incelemiş biri olarak bu dediğinize katılmam doğru olmaz açıkçası. Abartı konusuna gelince abartmayı sevmem, benim cihazımda olan neyse onu yazdım, sizin cihazınızda bu farklı olabilir. Lütfen aklınıza şu gelmesin, cihazı sevmiyorum da kötülemeye çalışıyorum, ben bu cihazı çok severek aldım ve vazgeçmem de kolay olmadı. O yüzdendir ki kernel arayışım, doğru romu bulabilmek için hemen her romu deneme çabam. Vazgeçmemek için harcadığım çabam. Fazla kullanma konusuna gelince, bu telefonda 5500 e yakın bir batarya var neden var sizce. Telefonu yoğun kullanmazsanız elbette ki 2 günü çıkartır, ben 3 gün şarj etmediğimi hatırlarım. Kısaca söylemem gerekirse, kişisel fikrim bu cihazda bir şeylerin yanlış olduğu. Umarım en kısa sürede iyi şeyler yapılır ve kullanıcılar memnun olmaya başlar. Şu sıralarda stabil eu son sürüm yüklü cihazda, iyi bir adım atmışlar, umarım gelecek güncellemeler daha iyi hale getirir. Sevgiler
Mustafa hocam 2 gün önce andorid 11 tabanlı miui 12.1.2.0 güncellemesi geldi 2.8 gb'lik bir güncelleme ama ne değişti diye soracak olursan kaybolan VoWİFİ geri gelmiş gelen bildirimler daha keskin hatlara sahip olmuş ve galeride bir kaç yenilik eklenmiş onun dışında tüm ayarları ve herşeye baktım bir fark göremedim pil bir önceki sürüm ile hala aynı dediğin gibi bende 5260 mah'lık pilin hakkını vermediğini düşünüyorum. Tek umudum miui 12.5 güncellemesi inşallah birşeyler düzelir. Kamera eski performansına kavuşur ve pil biraz stabil giderse kusursuz olur bizim için :)

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Mustafa hocam 2 gün önce andorid 11 tabanlı miui 12.1.2.0 güncellemesi geldi 2.8 gb'lik bir güncelleme ama ne değişti diye soracak olursan kaybolan VoWİFİ geri gelmiş gelen bildirimler daha keskin hatlara sahip olmuş ve galeride bir kaç yenilik eklenmiş onun dışında tüm ayarları ve herşeye baktım bir fark göremedim pil bir önceki sürüm ile hala aynı dediğin gibi bende 5260 mah'lık pilin hakkını vermediğini düşünüyorum. Tek umudum miui 12.5 güncellemesi inşallah birşeyler düzelir. Kamera eski performansına kavuşur ve pil biraz stabil giderse kusursuz olur bizim için :)

Gerçekten yürekten istiyorum şu cihazın hakkını vermelerini. İnşallah kullanıcıları memnun edecek gelişmeler yaşanır da insanlar yeni cihaz arayışına girmezler.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Gerçekten yürekten istiyorum şu cihazın hakkını vermelerini. İnşallah kullanıcıları memnun edecek gelişmeler yaşanır da insanlar yeni cihaz arayışına girmezler.
Eyvallah hocam güzel dileklerin için. İnşallah yaparlar bi güzellik bekliyoruz bakalım

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Ben suana kadar kullanmis oldugum 50ye yakin cihaz arasindan en iyi batarya performansı olan cihaz diyebilirim note10 icin. Tabi en yüksek bataryaya sahip de cihaz :)
Ben eksiklik olarak bu kadar güzel kamerası olan telefonun kamera modlarının cok az olmasi. Pro mod da yetersiz. Eskillden kullanan bilir Sony'nin kamera modlarinda cok cesit vardı. Ancak islemcinin orta segment olması bu modlarin konulmasına da engel olabilir bilmiyorrum. Kisaca kamerasi guclu ama kullanamıyorum :)

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Ben suana kadar kullanmis oldugum 50ye yakin cihaz arasindan en iyi batarya performansı olan cihaz diyebilirim note10 icin. Tabi en yüksek bataryaya sahip de cihaz :)
Ben eksiklik olarak bu kadar güzel kamerası olan telefonun kamera modlarının cok az olmasi. Pro mod da yetersiz. Eskillden kullanan bilir Sony'nin kamera modlarinda cok cesit vardı. Ancak islemcinin orta segment olması bu modlarin konulmasına da engel olabilir bilmiyorrum. Kisaca kamerasi guclu ama kullanamıyorum :)
Kamera modlarının yetersizliği konusunda seninle hemfikirim. Klon kamera, uzun pozlama vs gibi modların olmaması üzücü. Pocoda var bizde yok Saçmalık. Onun dışında pil performansı gerçekten hakkını vermiyor. Şöyle ki; şarjdan çıkartıyorsun koyuyorsun masaya hiç birşey yapma yarım saat sonra al eline %2 düşmüş kalmış %98 ne ara neye yedi bu pili bilmiyorum. Normalde huaweıdeki gibi bir pil tüketimi bekliyor insan yani durduğu yerde yemesin. Şarj tüketiminin stabil olmamasından kastımız bu aslında. Pro moda gelince aslında yeterli pro mod, kullanmayı bilenler için shutter süresi, estantane ayarları kelvin ayarı, kameralar arası pro mod kullanımı falan bana yeterli geliyor ama tabiki eskilerin Sony xperiası kadar zengin değil.

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Cihazınız rootluysa uzun pozlama vb bir çok özellik açık olan kamera modunu kurabiliyorsunuz. Ben note 10 lite'da kullanıyorum klon kamera haricinde hepsi çalışıyor.

Üst Alt