Sohbet Mi Note 10/CC9 Pro Kullanıcı Yorumları

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
Ek olarak çözemediğim bir sorun daha var. Mesela arayanı bil servisinden gelen mesajlarda arayıp ulaşamayan numaranın üzerini tıklayıp direkt ara yapabilirken, bu telefonda numarayı özel olarak seçemiyorum. Bütün gelen mesajı kopyalayıp notların içine atıp, oradan numaranın üstünü tıklayarak ara seçeneğini görebiliyorum. Bu ayarın nasıl yapıldığı konusunda da bir bilgi alabilirsem çok iyi olacak :)

Teşekkür ederim ilginiz için.
Öncelikle hayırlı olsun xiaomi cihazlara rom yuklemek için öncelikle bl kilidini açmanız gerekmektedir bl kilidi açıldıktan sonra cihaz Garanti dışı oluyor diye biliyorum ama Endonezya romunu tavsiye ederim harika

ezgi07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EZGİ
Cihazım
mi note 10
Meslek
İNŞAAT MÜHENDİSİ
Konular
0
Ek olarak çözemediğim bir sorun daha var. Mesela arayanı bil servisinden gelen mesajlarda arayıp ulaşamayan numaranın üzerini tıklayıp direkt ara yapabilirken, bu telefonda numarayı özel olarak seçemiyorum. Bütün gelen mesajı kopyalayıp notların içine atıp, oradan numaranın üstünü tıklayarak ara seçeneğini görebiliyorum. Bu ayarın nasıl yapıldığı konusunda da bir bilgi alabilirsem çok iyi olacak :)

Teşekkür ederim ilginiz için.

Gelen sms in üstünü çift tıkladığınızda ekranın büyümesi ve büyüyünce de içindeki link ve telefonların seçilebilir olması lazım. Bende böyle. Ama dediğim gibi romdan roma değişir bu durum.

Mugrab

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mugrab
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Öğretmen
Konular
27
Batarya, Kamera ve edge ekran olmasından dolayı mi note 10 daha iyi.
Ama performans odaklı düşünüyorsan mi 9 işlemci daha iyi.
Mi 9 güzel cihaz ama batarya biraz problemli 3300 yetmiyor sarj cihazi ile dolaşmak lazim. Yoksa dediğiniz gibi performans olarak güzel cihaz. Tsk ederim cevabiniz için

OcakSöndüren

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Ziraat Mühendisi
Konular
19
Telefon konusunda ana başlıklardaBL kilidi açma, rom yükleme vb. konularda bilgiler mevcut. Aldığınız cihazı imei işini halletmeden 4 ay sim 1, 4 ay sim 2 şeklinde kullanabilirsiniz. O arada bu konulara iyice hakim olup rom yükleme, imei işlemleri vs öğrenirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey sim kartı sadece sim 1 ya da sim 2'ye takın, yerini değiştirmeyin ki ikisi için de geri sayım başlamasın. Biri bitince diğerine geçersiniz. Telefon fabrika ayarlarına döndürülürse yüklenen imei gider. Ama onun yerine twrp ve benzeri yöntemlerle sıfırlama yapılırsa imei kalır. Ayrıca imei uçmaısna karşıEFS yedeği şeklinde bir yöntem de mevcuttur. Öncelikle BL kilidi açma ile başlayın.
Hocam geri sayım cihaz açılınca değilde sim takınca mı oluyor? Birde aldık yeni diyelim önceden sim kart takılıp takılmadığını nerden anlarız? Yani kaç ayımızın olduguğunu? Ayrıca Note 10 ile Note 9 Pro arasında ciddi farklar var mı? Note 9 Pro 2100 tl ama diğeri 3000 tl civarı sizce değer mi? Kalınlığı ve ağırlığını sevmiyorum Note 10 ' un Mi 9T Prodan geçiş yapacağım.

ezgi07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EZGİ
Cihazım
mi note 10
Meslek
İNŞAAT MÜHENDİSİ
Konular
0
Hocam geri sayım cihaz açılınca değilde sim takınca mı oluyor? Birde aldık yeni diyelim önceden sim kart takılıp takılmadığını nerden anlarız? Yani kaç ayımızın olduguğunu? Ayrıca Note 10 ile Note 9 Pro arasında ciddi farklar var mı? Note 9 Pro 2100 tl ama diğeri 3000 tl civarı sizce değer mi? Kalınlığı ve ağırlığını sevmiyorum Note 10 ' un Mi 9T Prodan geçiş yapacağım.

Simi takınca sms geliyor ve "120 gün sonra kapanacak" diyor.Süreç böyle başlıyor.
Note 10 dediğiniz ürün "mi note 10", note 9 pro dediğiniz ise "redmi note 9 pro", yani biri Mİ serisi diğeri REDMİ serisi. Biri orta segment, diğeri alt segment. Fiyat farkı öncelikle bundan kaynaklı. Kamerada da çok ciddi farklar var ayrıca.

Mugrab

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mugrab
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Öğretmen
Konular
27
3 gün önce mi 9 dan mi i note 10 a geçtim. Açıkçası cihaz beklediğim gibi çıkmadı. Kamera ve tasarım olarak gayet güzel ama akıcılık konusunda cihaz sınıfta kaldı. Mi 9 resmen uçuyordu algılama program açma çok seri bir cihazdı. Ama bu öyle değil işlemci bir tık yavaş kalıyor ve cihaz ağır çâlışıyor yazılımsalda olabilir bilmiyorum ama böyle gzel bir cihazın bu kadar ağìr calismasi çok kötü birşey.

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Mi Note 10 PRO
Konular
16
3 gün önce mi 9 dan mi i note 10 a geçtim. Açıkçası cihaz beklediğim gibi çıkmadı. Kamera ve tasarım olarak gayet güzel ama akıcılık konusunda cihaz sınıfta kaldı. Mi 9 resmen uçuyordu algılama program açma çok seri bir cihazdı. Ama bu öyle değil işlemci bir tık yavaş kalıyor ve cihaz ağır çâlışıyor yazılımsalda olabilir bilmiyorum ama böyle gzel bir cihazın bu kadar ağìr calismasi çok kötü birşey.
amiral gemisi olan cihazdan geçtiğiniz için o sıkıntı olabilir hocam doğrudur bu üst seviye kamerası pili olan orta seviye bir cihaz fiyatına aldanmayın :)

Mugrab

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mugrab
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Öğretmen
Konular
27
amiral gemisi olan cihazdan geçtiğiniz için o sıkıntı olabilir hocam doğrudur bu üst seviye kamerası pili olan orta seviye bir cihaz fiyatına aldanmayın :)
Cihaz çok güzel açıkcasi sadece akıcılık yönünde az problem var gibime geldi oda yazilimla düzeltilebilir gibime geliyor. Mi 9 dan çok memnundum gerçekten cok seri bir cihazydı ama sarj konusunda çok problemliydi o yüzden note 10 a geçiş yaptim. Hocam sizdeki cihazın global kararlı mı yoksa eu stable mi ?

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Mi Note 10 PRO
Konular
16
Cihaz çok güzel açıkcasi sadece akıcılık yönünde az problem var gibime geldi oda yazilimla düzeltilebilir gibime geliyor. Mi 9 dan çok memnundum gerçekten cok seri bir cihazydı ama sarj konusunda çok problemliydi o yüzden note 10 a geçiş yaptim. Hocam sizdeki cihazın global kararlı mı yoksa eu stable mi ?
hocam çıkan romları 3 gün arayla denedim sonunda endonezya rom da karar kıldım kasma ısınma yaşamadım bu romda yurtdışı cihazı bendeki belki farklılık gösterebilir ama genel anlamda endonezya romları daha stabil

Mugrab

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mugrab
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Öğretmen
Konular
27
hocam çıkan romları 3 gün arayla denedim sonunda endonezya rom da karar kıldım kasma ısınma yaşamadım bu romda yurtdışı cihazı bendeki belki farklılık gösterebilir ama genel anlamda endonezya romları daha stabil
Benim cihazda Eu stable yüklü fena değil ama biraz daha akıcı olabilirdi. Tesekkür ederim cevabiniz için

Üst Alt