Sohbet Mi Note 10/CC9 Pro Kullanıcı Yorumları

luganoguzhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Merhaba arkadaşlar. Mi note 10 kullanıyorum. Problem şu şekilde. Kişiler uygulamasına girdiğimde sıkıntı yok fakat telefon uygulamasından arama yapmak için kişinin ismini girdiğimde hep çift şekilde çıkıyor isimler. Ne yaptıysam teke inmedi. Çözümü nedir. Ayrıca peşinen söyleyim, tüm kişiler seçili değil, sadece google hesabımdaki kişiler seçili fakat durum bu. Tespitime göre whatsapp kişilerine de gösteriyor tekrardan. Çünkü numarası kayıtlı olup da whatsapp kullanmayanı çift göstermiyor.

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
Merhaba arkadaşlar. Mi note 10 kullanıyorum. Problem şu şekilde. Kişiler uygulamasına girdiğimde sıkıntı yok fakat telefon uygulamasından arama yapmak için kişinin ismini girdiğimde hep çift şekilde çıkıyor isimler. Ne yaptıysam teke inmedi. Çözümü nedir. Ayrıca peşinen söyleyim, tüm kişiler seçili değil, sadece google hesabımdaki kişiler seçili fakat durum bu. Tespitime göre whatsapp kişilerine de gösteriyor tekrardan. Çünkü numarası kayıtlı olup da whatsapp kullanmayanı çift göstermiyor ayarlara gir
Kişilere yani rehber sekmesine bas sağ üst köşede üç nokta var oraya tıkla kişi listelerini ayarla yazan yere gir orada çıkan seçeneklerden birini seç yani google hesap mi hesap veya cihaz

luganoguzhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
O şekilde fakat düzelmiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kişilere yani rehber sekmesine bas sağ üst köşede üç nokta var oraya tıkla kişi listelerini ayarla yazan yere gir orada çıkan seçeneklerden birini seç yani google hesap mi hesap veya cihaz

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Google Play'de yinelenen kişiler remover diye bir program var onu indirin ve çift isimleri temizleyin bende denedim ve oldu

iskenderkebap

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
mi note 10 pro
Konular
17
Selam arkadaşlar.Miui 12 kararlı ne zaman gelir acaba bizim telefonlara(mi note 10)

goktugkayis

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Göktuğ
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Yüksek Makine Müh.
Konular
0
Arkadaşlar herkese merhaba,

Forumda yeniyim ve ilk mesajımı atıyorum. Yıllarca süren İos serüvenimi Mi note 10 ile sonlandırmış bulunuyorum. Hem çift hat özelliği hemde uzun batarya ömrü beni etkileyen özelliklerdi.

Telefonu 3 gündür kullanıyorum. Aldıktan sonra kendi içindeki güncelleştirmelerini tamamladım ve google drive'den İos ta ki rehber ..vb yedeklerimi çektim.

2 gün önce şöyle bir sıkıntı fark ettim. Açıkçası bir çok araştırma yapmama rağmen çözümü bulamadım.

Telefonum'a duvar kağıdındanfarklı bir duvar kağıdı seçip kilit ekranına uygula diyorum. Aynısı ana ekrana ayarla dediğim içinde geçerli, 1-2 saat bazen 30-35 dk sonra, telefonun ana ekranda iken ani bir kasılma oluyor, o kasılma sonrası otomatik olarak fabrika ayarları gibi ana ekran ve duvar kağıdı değişiyor.

MIUI 11 olan sürümü tekrar indirip yeniden yükleme yaptım. Fakat sorun düzelmedi.

Konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz ? Bu sorun herkeste mi var yoksa yazılımsal bir sıkıntı mı yaşıyorum.

Şimdiden destekleriniz için teşekkür ederim.

İyi forumlar.

ezgi07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EZGİ
Cihazım
mi note 10
Meslek
İNŞAAT MÜHENDİSİ
Konular
0
Arkadaşlar herkese merhaba,

Forumda yeniyim ve ilk mesajımı atıyorum. Yıllarca süren İos serüvenimi Mi note 10 ile sonlandırmış bulunuyorum. Hem çift hat özelliği hemde uzun batarya ömrü beni etkileyen özelliklerdi.

Telefonu 3 gündür kullanıyorum. Aldıktan sonra kendi içindeki güncelleştirmelerini tamamladım ve google drive'den İos ta ki rehber ..vb yedeklerimi çektim.

2 gün önce şöyle bir sıkıntı fark ettim. Açıkçası bir çok araştırma yapmama rağmen çözümü bulamadım.

Telefonum'a duvar kağıdındanfarklı bir duvar kağıdı seçip kilit ekranına uygula diyorum. Aynısı ana ekrana ayarla dediğim içinde geçerli, 1-2 saat bazen 30-35 dk sonra, telefonun ana ekranda iken ani bir kasılma oluyor, o kasılma sonrası otomatik olarak fabrika ayarları gibi ana ekran ve duvar kağıdı değişiyor.

MIUI 11 olan sürümü tekrar indirip yeniden yükleme yaptım. Fakat sorun düzelmedi.

Konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz ? Bu sorun herkeste mi var yoksa yazılımsal bir sıkıntı mı yaşıyorum.

Şimdiden destekleriniz için teşekkür ederim.

İyi forumlar.

Sorununuzun çözümünü bilmiyorum ama tek bildiğim 2 hafta sonra "iyi ki Xiaomi'ye geçmişim" diyeceğiniz. Garantili almadıysanız ( ki çift sim için aldığınızı belirttiğinize göre garantilidir ) Endonezya Global roma geçmenizi tavsiye ederim. Zaten dediğiniz sorun da kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

goktugkayis

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Göktuğ
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Yüksek Makine Müh.
Konular
0
Sorununuzun çözümünü bilmiyorum ama tek bildiğim 2 hafta sonra "iyi ki Xiaomi'ye geçmişim" diyeceğiniz. Garantili almadıysanız ( ki çift sim için aldığınızı belirttiğinize göre garantilidir ) Endonezya Global roma geçmenizi tavsiye ederim. Zaten dediğiniz sorun da kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Uzun araştırmalar sonucu aldım. Bencede iyi ki Xiaomi almışım. :) Şu an için çok memnunum. Ürünü xiaomi türkiye garantili olarak satın aldım. Forumda araştırmalar yapıyorum. İşte ne bileyim custom rom terimleri , fastboot terimler gibi cümleler görüyorum ama malesef çok yabancıyım. Daha önce hiç android tecrübem olmadığı gibi konu ile ilgili araştırma yapma fırsatım da olmadı. Dediğiniz Endonezya Global rom'a geçiş mesela nasıl yapılır? Rom değiştirmek cihaz garantisini filan etkiler mi ? İos'ta uzun süre jailbreak ile kullanım yapmıştım. Ama araştırmadığımdan Rom konusuna biraz yabancıyım. Yakında çözerim inşallah ama ilk etapta yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

İyi forumlar.

ezgi07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EZGİ
Cihazım
mi note 10
Meslek
İNŞAAT MÜHENDİSİ
Konular
0
Garantili aldıysanız ben pek karışmayayım çünkü nelerin garanti dışı bıraktığını bilmiyorum. O duvar kağıdı olayı zaten mutlaka güncelleme ile falan çözülür diye düşünüyorum. Bir sürü üstadımız var burada zaten, belki bir yolu vardır onu da yapmanızın. Fiyakalim hocam bir bilginiz var mı duvar kağıdı olayıyla ilgili?

goktugkayis

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Göktuğ
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Yüksek Makine Müh.
Konular
0
Garantili aldıysanız ben pek karışmayayım çünkü nelerin garanti dışı bıraktığını bilmiyorum. O duvar kağıdı olayı zaten mutlaka güncelleme ile falan çözülür diye düşünüyorum. Bir sürü üstadımız var burada zaten, belki bir yolu vardır onu da yapmanızın. Fiyakalim hocam bir bilginiz var mı duvar kağıdı olayıyla ilgili?

Ek olarak çözemediğim bir sorun daha var. Mesela arayanı bil servisinden gelen mesajlarda arayıp ulaşamayan numaranın üzerini tıklayıp direkt ara yapabilirken, bu telefonda numarayı özel olarak seçemiyorum. Bütün gelen mesajı kopyalayıp notların içine atıp, oradan numaranın üstünü tıklayarak ara seçeneğini görebiliyorum. Bu ayarın nasıl yapıldığı konusunda da bir bilgi alabilirsem çok iyi olacak :)

Teşekkür ederim ilginiz için.

Üst Alt