Rehber Mi Band 3 / NFC - 2.2.0.12 - 1.6.0.6 Türkçe Firmware ve Modified Mi Fit 3.5.5.3 Kurulumu

tantana42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
haydar
Cihazım
ximiomi
Konular
3
sorunsuz sekılde turkce oldu ama mi fit sureklı çöküyor arkadaslar? ayrıca adımlarımı falanda saymıyor sorun nedır acıl yardım lutfen
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

tamam arkadaslar halletım uygulamayı sılın yukardakı arkadasın paylastıgı mi fiti indirin. ayrıca adım sayarımda sıkıntı var saymıyor arkadaslar kosu baslattım saatın ıcınden sonra saymaya basladı kosuyu bıtırdım suan saymıyor mesela adımımı hala
Notfy uygulaması ile tekrar yazılımı yüklemeye çalışın isterseniz bir bide bende bir defasında fabrika ayarlarına dönme uyarısı çıkmıştı mi band da eğer onu nasıl yaptığımı bulursam yazarım size

Eslestimeyi sonlandirip tekrar eslestirdim mi fit ile adimlar 0 landi simdi.algiliyor yurudugumda sayiyor tesekkurler problem yok.

Kiz arkadasimada aldim yarin elime gecer bileklik.onunkisi iphone amaztoos ile yukleniyormus onun konu linki varsa.paylasirmisiniz hocam

TheBlade7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
İlk olarak,
Normal Mi Band 3 sahibi olanlar "Mi Band 3" dosyasını, NFC Mi Band 3 sahibi olanlar "NFC Mi Band 3" dosyasını telefonlarına indirsin.

NOT!!! : "Mi Band 3 - Google Drive" dosyasının içindeki "Mili Wuhan 2.2.0.12 Turkish Firmware v2" dosyasının "v2" yazmayandan tek farkı tarihin gösterimi. İkisini de deneyerek tarihin görünümü nasıl kolayınıza gelirse onu kullanın.

NOT!!! : Firmware ve resource dosyaları NFC model ile normal model arasında farklılık gösterir.

Google Play'den "Notify & Fitness" uygulamasını indirin ve bilekliğinizi bu uygulamayla eşleştirin.

İkinci aşama,
Google Play'den indirmiş ve kullanmakta olduğunuz Mi Fit uygulamasında ilk önce bilekliğin "Bulunabilirlik" özelliğini açın sonra bilekliğinizin eşleşmesini sonlandırın ve uygulamayı telefonunuzdan silin.

Ardından "Notify & Fitness" uygulamasına girerek "Ayarlar-Temel" bölümünden en altlara doğru "Firmware Güncelle" bölümü var. Oradan güncelle seçeneğine tıklayıp "Özel Yazılım" bölümünü seçerek indirdiğiniz dosyadaki sonu .fw ile biten firmware dosyanızı seçerek yükleyin.

NOT!!! : NFC modele sahip olanlar güncellemeden önce "I have NFC band version" seçeneğini seçip kurulumlarını öyle yapsınlar!!!

Yükledikten sonra bileklik 1-2 dakika açılmayacak ve sonra "Güncellemek için uygulamaya bağlanın" hatası alacaksınız.

Bu hatayı aldıktan sonra merak etmeyin, bilekliğinizin "Notify & Fitness" uygulamasıyla bağlantısı kesilmedi.
Bu hatayı aldıktan sonra yine Firmware Güncelle - Özel Yazılım kısmından indirdiğiniz dosyadan sonu .res ile biten resource dosyasını seçerek yükleyin. Artık sorununuz çözüldü.

Şimdi sıra bilekliğimizi tekrar İngilizce yazılıma otomatik olarak güncellemeyecek ve hava durumunu Türkçe gösterecek Modified Mi Fit uygulamasını yüklemeye geldi.
Bunun için indirdiğiniz dosyadaki "Mi Fit 3.5.5.3 - All Languages.apk" dosyasını telefonunuza kurun. Kurarken sıkıntı yaşarsanız telefonun "Ayarlar - Ek Ayarlar - Gizlilik" kısmından telefonunuzun "Bilinmeyen Kaynaklar" özelliğini açın ve kurun.
Kurduktan sonra bu Mi Fit'e sadece Mi Hesabı kullanarak giriş yapabiliyorsunuz. (Modified Mi Fit uygulamasında Google hesabı ile maalesef oturum açılamıyor.) Eğer bir Mi Hesabınız yoksa edinin ve uygulamada oturum açın. İlk eşleştirmede eşleştirme süresi uzun sürüyor endişelenmeyin ve sabırlı bir şekilde bekleyin.

NOT!!! : "Mi Band 3" ve "NFC Mi Band 3" dosyalarının ikisine de "Mi Band 3 Original Font.ft" dosyasını ekledim. Eklememin sebebi "Notify & Fitness" uygulamasının emoji desteğini bir hata yapıp deneyip yazıları çizik çizik gözüken bileklikleri düzeltmek için olan dosya bu. Böyle bir sorununuz varsa bu .ft dosyasını da aynı yukarıda .fw ve .rs dosyalarının kurulum adımlarını takip ederek bilekliğinize yükleyin.

Hayırlı olsun !!!

Modified Mi Fit Özellikleri:
-Mi Band 3 üzerinde hava durumu özelliklerini (Yağmurlu, açık, puslu, sağanak vb.) Türkçe gösterir.
-Mi Band 3 üzerinde arama geldiği zaman arayanın ismini gösterir.
-Mi Band 3 bilekliğin yazılımını fabrika ayarlarına (İngilizce) döndürmez, hangi dil firmware kurduysanız onu kullanmanıza olanak tanır. (Google Play'den indirdiğiniz Mi Fit uygulaması Türkçe'ye dönüştürdüğünüz bilekliğinizi tekrar İngilizce yazılıma dönüştürür.)

Her şeyi sorunsuz yaptım. Aramada isim çıkmasında falan sorunum yok. Ama WhatsApp dan bildirim gelince fotoğraftaki yazı çıkıyor. Herkeste mi böyle yoksa bir sorun mu?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Her şeyi sorunsuz yaptım. Aramada isim çıkmasında falan sorunum yok. Ama WhatsApp dan bildirim gelince fotoğraftaki yazı çıkıyor. Herkeste mi böyle yoksa bir sorun mu?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bu sorunun çözümünü tam olarak nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama şöyle ki. Bu yazı Notify and Fitness uygulamasının uyarısı. Sanırım siz de bildirimler için benim gibi mi fit yerine notify and fitness uygulamasını kullanıyorsunuz. Bu sorunu almamanız için yapmanız gereken tek şey notify and fitness uygulamasını açtıktan sonra telefonun ana ekranına geldiğinizde ARKA PLAN temizliği yapmamanız. Kısaca bu uygulamayı ilk başta açın bilekliğinizin bağlanmasını veri eşitlemesini bekleyin ve daha sonra uygulamadan çıktıktan sonra arka planda çalışmaya devam etsin. Alışkanlık yapıp arka plan uygulamalarını kaydırarak silerken bunun arada kaynamamasına dikkat edin. Uygulama arkada kapanırsa kendi kendine tekrar bağlanıyor evet ama çok sağlıklı olmadığı için bildirimleri tekrar bağlandığında düzgün alamıyor ve sadece mesaj geldiğini söylüyor içeriği gösteremiyor. Telefonunuz Xiaomi marka ise arka planda kilitleme özelliği var onu yapabilirsiniz.

smhgny

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
mi 8
Konular
5
Evet bende de böyle. Birde sürekli bildirim geldiği için titriyor. Nasıl kapatabiliriz bildirimleri?

TheBlade7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Bu sorunun çözümünü tam olarak nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama şöyle ki. Bu yazı Notify and Fitness uygulamasının uyarısı. Sanırım siz de bildirimler için benim gibi mi fit yerine notify and fitness uygulamasını kullanıyorsunuz. Bu sorunu almamanız için yapmanız gereken tek şey notify and fitness uygulamasını açtıktan sonra telefonun ana ekranına geldiğinizde ARKA PLAN temizliği yapmamanız. Kısaca bu uygulamayı ilk başta açın bilekliğinizin bağlanmasını veri eşitlemesini bekleyin ve daha sonra uygulamadan çıktıktan sonra arka planda çalışmaya devam etsin. Alışkanlık yapıp arka plan uygulamalarını kaydırarak silerken bunun arada kaynamamasına dikkat edin. Uygulama arkada kapanırsa kendi kendine tekrar bağlanıyor evet ama çok sağlıklı olmadığı için bildirimleri tekrar bağlandığında düzgün alamıyor ve sadece mesaj geldiğini söylüyor içeriği gösteremiyor. Telefonunuz Xiaomi marka ise arka planda kilitleme özelliği var onu yapabilirsiniz.

Mi fit e bildirim erişimi verince hem o yazı hem de bildirim gözükmeye başladı. Yarı yarıya düzeldi sayılır. Telefonum xiaomi marka. Kilitleme işlemini de yaptım. Emojilerde soru işaretinin gelmesi normal midir peki?

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Evet bende de böyle. Birde sürekli bildirim geldiği için titriyor. Nasıl kapatabiliriz bildirimleri?
sürekli bildirimler için yakın zamanda notify fitness uygulamasına güncelleme geldi. Bildirim ayarlarında whatsapp'a gelin. Orada art arda gelen mesajlar için bir seçenek var. İlk mesaj geldikten sonra sizin ayarladığınız süre kadar bekliyor ve o esnada gelen mesajları biriktirip bilekliğe tek bildirimmiş gibi gönderiyor. Yani 10 mesaj geliyorsa bileklik 10 defa titremek yerine bu ayar sayesinde 1 defa titriyor. Bulamazsanız ss atabilirim.

Mi fit e bildirim erişimi verince hem o yazı hem de bildirim gözükmeye başladı. Yarı yarıya düzeldi sayılır. Telefonum xiaomi marka. Kilitleme işlemini de yaptım. Emojilerde soru işaretinin gelmesi normal midir peki?
Emoji desteği şu an notify uygulamasında sadece İNGİLİZCE FW dosyasına uyumlu çalışır bir vaziyette mevcut. Fakat diğer dillerde emoji desteği şu an yok yani ? normal.

TheBlade7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
sürekli bildirimler için yakın zamanda notify fitness uygulamasına güncelleme geldi. Bildirim ayarlarında whatsapp'a gelin. Orada art arda gelen mesajlar için bir seçenek var. İlk mesaj geldikten sonra sizin ayarladığınız süre kadar bekliyor ve o esnada gelen mesajları biriktirip bilekliğe tek bildirimmiş gibi gönderiyor. Yani 10 mesaj geliyorsa bileklik 10 defa titremek yerine bu ayar sayesinde 1 defa titriyor. Bulamazsanız ss atabilirim.

Emoji desteği şu an notify uygulamasında sadece İNGİLİZCE FW dosyasına uyumlu çalışır bir vaziyette mevcut. Fakat diğer dillerde emoji desteği şu an yok yani ? normal.

Anladım teşekkürler. Uyku takibi ve otomatik nabız takibi yapmak istiyorum. Bunun için Bluetooth ile bağlı olmak gerekli midir acaba?

tantana42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
haydar
Cihazım
ximiomi
Konular
3

Hocam amaztools.yani ios ile ilgili.bilginiz varmi.sizin iphoneye nasil yukleyebilirim fw yi

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Hocam amaztools.yani ios ile ilgili.bilginiz varmi.sizin iphoneye nasil yukleyebilirim fw yi
Hayatım boyunca hiç Iphone kullanmadım. Kusura bakmayın pek bilgim yok ama appstore da Heart Rate diye bir uygulamanın premium sürümünü satın aldığınızda bilekliği istediğiniz dile çevirebiliyorsunuz diye biliyorum. Uygulamanın tam doğru adı youtubede kesin çıkar.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Anladım teşekkürler. Uyku takibi ve otomatik nabız takibi yapmak istiyorum. Bunun için Bluetooth ile bağlı olmak gerekli midir acaba?
Bağlı olmanıza gerek yok. Sonradan bağlanınca veri senkronizasyonunda telefona aktarıyor.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt