Rehber Mi Band 3 / NFC - 2.2.0.12 - 1.6.0.6 Türkçe Firmware ve Modified Mi Fit 3.5.5.3 Kurulumu

smhgny

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
mi 8
Konular
5
sürekli bildirimler için yakın zamanda notify fitness uygulamasına güncelleme geldi. Bildirim ayarlarında whatsapp'a gelin. Orada art arda gelen mesajlar için bir seçenek var. İlk mesaj geldikten sonra sizin ayarladığınız süre kadar bekliyor ve o esnada gelen mesajları biriktirip bilekliğe tek bildirimmiş gibi gönderiyor. Yani 10 mesaj geliyorsa bileklik 10 defa titremek yerine bu ayar sayesinde 1 defa titriyor. Bulamazsanız ss atabilirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Maalesef bulamadım ama nedense Whatsapp bildirimleri artık hiç gelmiyor :)
Birde eğer bilginiz varsa cevaplamanızı istediğim bir kaç soru var.
1. Telefon ve bileklik arası bluetooth çekişi kaç metre? Ben telefonu odamda bırakıp lavobaya gittiğimde bileklikte bağlantı koptu işareti çıkıyor. Bağlantı koptuğu zaman işlemler devam ediyor mu?
2. Verilerin doğruluğunu kontrol etme fırsatınız oldu mu? Ben bilekliği dün kullanmaya başladım. Gece yatakta bir ara saate baktığımda saat 22:53'dü sabah Mi fit'te uyku saatim 22:50 olarak görünüyordu. Sanki bir yanlışlık var gibi. Notify&fitness uygulamasında uykuya daldı 23:15 olarak görünüyor.

Son düzenleme:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
1- Bağlantı kesildiği zaman bileklik çalışır. Tekrar bağlanınca bluetoothsuz çalıştığı zamandaki verileri telefona otomatik aktarır. Eskiden mi band 2 kullanıyordum bana göre mi band 3 te bluetooth çekim alanı azalmış geliyor bana. Kesilse bile sıkıntı yok çalışır.

2- Veriler genel olarak doğru. Sadece adım saymada 5-10 fazla ya da az ölçebiliyor. Uyku için kesinlikle Notify uygulamasının verilerinin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Whatsappta art arda gelen bildirimleri belli bir süre bekleyip tek bildirimmiş gibi gönderme olayı da ss teki bölümde. Saniyesini değiştirebilirsiniz.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Hocam amaztools.yani ios ile ilgili.bilginiz varmi.sizin iphoneye nasil yukleyebilirim fw yi
Siz de AppStore dan bu uygulamayı indirin. Çok çok az bir ücret karşılığında satın alın ve ayarlarını biraz kurcalayınca karşınıza çıkacak bileklik dilini istediğiniz dile dönüştürüyor. Siz kendiniz fw res dosyalarınızı yüklemenize gerek kalmıyor SANIRIM. Siz ayarlarından türkçeyi seçin o kuruluma başlar diye düşünüyorum bluetooth kullanarak.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

smhgny

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
mi 8
Konular
5
1- Bağlantı kesildiği zaman bileklik çalışır. Tekrar bağlanınca bluetoothsuz çalıştığı zamandaki verileri telefona otomatik aktarır. Eskiden mi band 2 kullanıyordum bana göre mi band 3 te bluetooth çekim alanı azalmış geliyor bana. Kesilse bile sıkıntı yok çalışır.

2- Veriler genel olarak doğru. Sadece adım saymada 5-10 fazla ya da az ölçebiliyor. Uyku için kesinlikle Notify uygulamasının verilerinin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Whatsappta art arda gelen bildirimleri belli bir süre bekleyip tek bildirimmiş gibi gönderme olayı da ss teki bölümde. Saniyesini değiştirebilirsiniz.

Az önce denedim. Oturduğum yerden kaltığımda bileklik adım sayarı 1277 gösteriyordu. Gittiğim yere kadar 80 adım saydım 1322 oldu. Aynı yerden yerime döndüm hala 1322 yazıyor. Bende sapma çok fazla :) Aradan biraz zaman geçti biraz daha adım attım şimdi 1554 oldu. Geç düşüyor sanırım. Doğru mu?
Görselde göstermiş olduğunuz ayarı açtım fakar o ayar için PRO yazıyor. Bende pro üyelik yok. Whatsapp'dan da hiç bir bildirim gelmiyor nedense.

Son düzenleme:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Adımsayar sensörünüz bozulmuş olabilir.

smhgny

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
mi 8
Konular
5
Adımsayar sensörünüz bozulmuş olabilir.

Şimdi tekrar baktım. Bluetooth bağlantısı kopmadan anlık sayıyor. Bağlantı kopunca duruyor. Yani ofiste bir alt kata iniyorum. Yolda bağlantı kopunca anlıksaymayı durduruyor.

Son düzenleme:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Şimdi tekrar baktım. Bluetooth bağlantısı kopmadan anlık sayıyor. Bağlantı kopunca duruyor. Yani ofiste bir alt kata iniyorum. Yolda bağlantı kopunca anlıksaymayı durduruyor.
Anlık sayımı bu kadar kafaya takmayın. BİLEKLİK BAĞLI OLMASA BİLE ÇALIŞIR. Bağlanınca da bağlantısız süreçteki verileri telefona aktarır. Telefonu evde bırakın tüm gün gezin eve gelip telefonu tekrar bağlayın o günkü bütün verileri telefona aktarır. Yani bu kadar sıkıntı yapmayın kaydediyor bileklik kendine.

smhgny

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
mi 8
Konular
5
Anlık sayımı bu kadar kafaya takmayın. BİLEKLİK BAĞLI OLMASA BİLE ÇALIŞIR. Bağlanınca da bağlantısız süreçteki verileri telefona aktarır. Telefonu evde bırakın tüm gün gezin eve gelip telefonu tekrar bağlayın o günkü bütün verileri telefona aktarır. Yani bu kadar sıkıntı yapmayın kaydediyor bileklik kendine.

Tamam da doğruluğunu nasıl teyit edeceğiz?
Tarih ile ayın yerini değiştirebiliyor muyuz? Sıralamayı yanlış mı yapmışlar ya da kendileri bu şekilde mı kullanıyor bilmiyorum ama bizim alışık olduğumuz gibi değil :)

Ekli dosyalar

• 1544531460358..jpg
    1544531460358..jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Tarih ile ayın yerini değiştirebiliyor muyuz? Sıralamayı yanlış mı yapmışlar ya da kendileri bu şekilde mı kullanıyor bilmiyorum ama bizim alışık olduğumuz gibi değil :)
Onu ilk mesajda not olarak düşmüştüm. Drive dosyasını güncelledim. Tarih görünümü için 2 farklı FİRMWARE dosyası var. Bize uygun olan sonu "v2" yazan. Siz v2 yazmayanı kurmuşsunuz. Ben kullanıcı tercihine bırakmak için ikisini de google drive dosyasına ekledim. Oradan kurabilirsiniz.

sonmez1961

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
orta düzey
Cihazım
xaomi mi 6
Konular
0
mi band 3 sms almıyor ayarlarımı yapamadık bildirim alıyor ama gelen mesajları göstermiyor.

Üst Alt