Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Koray Selduman ticaret ahlakına uymayan davranışları nedeniyle forumumuzdan süresiz olarak uzaklaştırılmış bir satıcıdır. Belirtmek istedim.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zamanında ben tamir içn htc hd2 yolladım geri göndermeyip telefonları açmadı dediğimde herkes konuyu görmezden gelip kapatıp geçmişti
sonradan ne oldu da uzaklaştırıld?ı mevzusu geçmişken merak ettim doğrusu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kendisiyle ticaretin olmadı hocam sadece xiaomi konusunda bilgili olduğu için yardım istedim yönlendirdiği kişi bilgiliydi bu konuda ama

Uzak dur kardeşim sorumluluğu olmayan biri 2007 yıllarında deneyimledim ve fazlasıyla ağzım yandı o zamanın parasıyla htc cihazım ın gittiğiyle kaldım kız kardeşine kadar ulaştım gönderdi gönderecek dedi ama hiçbirşey olmadı sonrasındada forumda görüp olayı söyledim geçmişte pek çok iş yaptım duran cihazların elimde listesi var öyle olsa bilirdim vs dedi çıktı işin içinden Allah a havale ettim.

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Zamanında ben tamir içn htc hd2 yolladım geri göndermeyip telefonları açmadı dediğimde herkes konuyu görmezden gelip kapatıp geçmişti

Uzak dur kardeşim sorumluluğu olmayan biri 2007 yıllarında deneyimledim ve fazlasıyla ağzım yandı o zamanın parasıyla htc cihazım ın gittiğiyle kaldım kız kardeşine kadar ulaştım gönderdi gönderecek dedi ama hiçbirşey olmadı sonrasındada forumda görüp olayı söyledim geçmişte pek çok iş yaptım duran cihazların elimde listesi var öyle olsa bilirdim vs dedi çıktı işin içinden Allah a havale ettim.
Dediğim gibi kendisiyle bi ticaretim yok yönlendirdiği kişi de kötü niyetli değildi getir hallederiz demedi 5 de 1 oranında çalışma başarısı yakaladık dedi

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

Tamire giden cihazlardan parça (ç)aldığından dolayı hocam.

dorukhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doruk
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik
Konular
4
xiaomi den soğudum ya.
telefon dizayn et sonra donanım koy içine uyduruk bir yazılım hazırla piyasaya sür.
Sonra son kullanıcı uğraşsın.
brick olsun en ufak şeyde ve açılmasın vs vs.
gps sorunum var mesela mi 8 de hala geçmedi.
konusu var onu yaptım olmadı 9.6.4 sürümde gps fix yazıyordu sonuç aynı.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Abi samimi söylüyorum ben yıllardır iPhone kullanıyorum bu Mi8 benim ilk android telefonum bu şekilde brick oldu şuan kullanılmaz halde 7Plus kullanıyordum gittim Mi8 aldım 2700 liraya böyle bir saçmalık olunca tekrar iPhone X satın aldım ve bildiğinden şaşmıcakmışsın. Uyduruk bir firma Steve Jobs bir belgeseli var Herkes marka olabilir ama önemli olan markanın güveninilirliği diyordu biz bunu sağlıyoruz diyordu sene 1990 2000 arası bir belgesel bu adam bunu seneler öncesinde söylüyor. Herkez istediği gibi telefon üretebiliyor artık hiç duymadığımız markalar piyasada 3bin bandında önemli olan burda gğvenilir bir markayı seçmek

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bir şey sormak istiyorum izninizle. Masanın üstünde duran cihazıbız bir anda brick mi oldu ben mi öyle anlıyorum yazdıklarınızdan?
Abi samimi söylüyorum ben yıllardır iPhone kullanıyorum bu Mi8 benim ilk android telefonum bu şekilde brick oldu şuan kullanılmaz halde 7Plus kullanıyordum gittim Mi8 aldım 2700 liraya böyle bir saçmalık olunca tekrar iPhone X satın aldım ve bildiğinden şaşmıcakmışsın. Uyduruk bir firma Steve Jobs bir belgeseli var Herkes marka olabilir ama önemli olan markanın güveninilirliği diyordu biz bunu sağlıyoruz diyordu sene 1990 2000 arası bir belgesel bu adam bunu seneler öncesinde söylüyor. Herkez istediği gibi telefon üretebiliyor artık hiç duymadığımız markalar piyasada 3bin bandında önemli olan burda gğvenilir bir markayı seçmek

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Tamire giden cihazlardan parça (ç)aldığından dolayı hocam.

Zamanında ben konu açtığımda neden kimse oralı bile olmadı? ayda 10 TL ödeyince güven satın alınabiliyor sanırım forumda... yerinde bir karar olmuş sevindim gerçekten umarım böyle kararları başka forumlarda sizden görüp alırlar.

dorukhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doruk
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik
Konular
4
Bir şey sormak istiyorum izninizle. Masanın üstünde duran cihazıbız bir anda brick mi oldu ben mi öyle anlıyorum yazdıklarınızdan?

Tabikide hayır ama siz bu işi benden daha iyi biliyorsunuz fakat ben iphone da jailbreak yapsam dahi telefonu kullanılmaz hale getirsem dahi (yazılım olarak) iTunes bağlayıp en son güncel sürümü atıp kurtarabilirim şimdi soruyorum varmı böyle bir seçenek?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Cihazınızın durumunu bilmiyorum fakat eğer fastboot a giriyorsa ve bootloader kilitlemediyseniz kurtulur hocam.
Tabikide hayır ama siz bu işi benden daha iyi biliyorsunuz fakat ben iphone da jailbreak yapsam dahi telefonu kullanılmaz hale getirsem dahi (yazılım olarak) iTunes bağlayıp en son güncel sürümü atıp kurtarabilirim şimdi soruyorum varmı böyle bir seçenek?

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Öyle bir seçenek vardı işte yetkili hesap ile istediğin gibi açıp kapatabiliyordun cihazı ama sağolsun xiaomi resmi olarak girmediginden ülkemize distribütörler baska bir hesap tarafindan kilidi açılmış cihaz getirip müdahale şansı bırakmadılar bize.

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
biliyorum kardeşim senin durumunu gerçekten üzülüyorum.
bir hevesle alıp sonra en ufak şeyde brick olması saçma bi durum.
2009 dan iphone 3g den beri iphone kullanan birisiydim 2017 ye kadar.
maddi sıkıntılar yüzünden sattım general mobile gm5 plus aldım.
o telefonun canını alıyordum edl mod fastboot mod hepsinde rom yükleyip hiç bir şekilde brick olmuyordu.
sonra zte axon-7 aldım oda çok harika bi telefon çıktı hiç arıza falan yaşamadım.
aynı şekil unlock edip her türlü romu rahatlıkla yükledim sildim.
ama artık bu mi8 den korkuyorum.
iphone de ekran kasa olayı sadece x te var o da fiyatı çok yükseldi alamıyoruz.
yoksa iphone zaten tartışmasız lider.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt