Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Ufs de işe yaramaz bu.
Hocam bi arkadasla konustum bu adaptor ile ufs olayi gecilebiliyormus
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Arkadaşlar garanti servislerinin bu konuda yapabilecekleri bir şey yok. Yaptıkları sistemde hiçbir açık yok şu anda. Emmc bellekleri jtag ile çözenler var fakat ufs için jtag box yok şu anlık.
hocam öncelikle cevap için teşekkkürler bugün konuştuğum arkadaş çinden 1800 dolara ufs için cihaz satın aldığını söyledi

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
hocam öncelikle cevap için teşekkkürler bugün konuştuğum arkadaş çinden 1800 dolara ufs için cihaz satın aldığını söyledi
o kadar çok mağdur var ki adam çıkarır o 1800 doları her türlü :))

BomberMAn TR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abidin
Cihazım
S8
Konular
1
Arkadaşlar merhaba. Biraz önce tamamen şans eseri bu konuya denk geldim. Öncelikle konu ile ilgili konuşulan bütün işleri ben yapıyorum. Paylaşılan görseller vs bana ait. Paylaşılan görseldeki cihaz emmc çipleri içindir. Zenex Hüseyin Baki hocamın da dediği gibi Ufs çipleri desteklemez. Şu anda Mi8 ve Mi6 hariç bütün xiaomi cihazları yapıyoruz.

Ufs destekleyen cihaz henüz Türkiye de yok. Biz Çin den birkaç kişi ile görüştük ufs çip için cihazların yeni olduğunu söylediler. Biz de sizler gibi görmediğimiz birşeye inanmak istemedik. Cihazı almayı düşünüyoruz fakat fiyatı biraz fazla olduğu için henüz yatırım yapmak için erken olduğunu düşündük. Gördüğüm kadarıyla mi 8 konusunda muzdarip birçok kullanıcı var. Öncelikle elimizdeki testleri bitirip bir an önce mi 8 için de gerekli cihazları temin etmeye çalışacağız. Burayı görmem iyi oldu. Gelişmeleri burada sizlerle paylaşacağım. İyi forumlar

Haxn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Haxn
Konular
34
Merhaba beyler öncelikle hepimize geçmiş olsun. Bu sıkıntıyı çözmek için OzanSRC ve birkaç kişiyle beraber çözüm yollarını arıyoruz şuan için bu sorunu çözeceğini söyleyen birkaç kişiyle görüştük ve açıkçası görüşmelerin oldukça iyi geçtiğini söyleyebilirim. Nitekim görüştüğümüz insanlar bu konuda oldukça bilgililer sorunu biliyorlar ve çözümünü en kısa süre yapacaklarını söylediler. Sizlerden ricam bu sıkıntı yaşayanlar bu gönderi altında yazsınlar ve çözümü bulunursa onlara en çabuk şekilde ulaşalım. Bizler yarın İstanbul'da bulunan garanti firmaları ve cihazın onarımını yapabilecek kişilerle bizzat görüşeceğiz. Konuyu sürekli güncelleyeceğim. Yaptığımız görüşmelerin olumlu veya olumsuz olduğunu buradan yazacağım.
Ayrıca burada bu konuyu açmamın diğer sebebi cihazını bir şekilde brick etmiş çok fazla arkadaş var ve her biri buna bende dahilim bir sürü konu açtık ve hepsi aynı sıkıntıyı yaşıyor. Şuan için cihazları çalıştırmanın tek yolu (cihazınızda mi hesabınız açık değilse) yetkili bir hesap alıp cihazı testpoint noktası üzerinden tekrar rom yükleme başka çözümü maalesef yok ama yetkili hesap bulmak şuanda çok zor hatta imkansız sayılır. Takipte kalın :)

Rizty Servis - BAŞARISIZ
Delta Servis-
Genpa Servis -
EVOFONE -

Merhaba iyi aksamlar hocam ritzy servisi basarisiz yazmissiniz ne dediler serviste onu cok merak ediyorum yapamayiz diyip baslarindan mi savurdular arti olarak en kisa zaman bir cozum yolu bulursunuz umarim

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Arkadaşlar merhaba. Biraz önce tamamen şans eseri bu konuya denk geldim. Öncelikle konu ile ilgili konuşulan bütün işleri ben yapıyorum. Paylaşılan görseller vs bana ait. Paylaşılan görseldeki cihaz emmc çipleri içindir. Zenex Hüseyin Baki hocamın da dediği gibi Ufs çipleri desteklemez. Şu anda Mi8 ve Mi6 hariç bütün xiaomi cihazları yapıyoruz.

Ufs destekleyen cihaz henüz Türkiye de yok. Biz Çin den birkaç kişi ile görüştük ufs çip için cihazların yeni olduğunu söylediler. Biz de sizler gibi görmediğimiz birşeye inanmak istemedik. Cihazı almayı düşünüyoruz fakat fiyatı biraz fazla olduğu için henüz yatırım yapmak için erken olduğunu düşündük. Gördüğüm kadarıyla mi 8 konusunda muzdarip birçok kullanıcı var. Öncelikle elimizdeki testleri bitirip bir an önce mi 8 için de gerekli cihazları temin etmeye çalışacağız. Burayı görmem iyi oldu. Gelişmeleri burada sizlerle paylaşacağım. İyi forumlar
Merhaba hocam bugün sizinle konuşmuştuk mi 8 için bir yöntem olduğunu söylemiştiniz. Elinizde cihaz olmadan yapılacağınız işlem tam olarak nedir ?
Merhaba iyi aksamlar hocam ritzy servisi basarisiz yazmissiniz ne dediler serviste onu cok merak ediyorum yapamayiz diyip baslarindan mi savurdular arti olarak en kisa zaman bir cozum yolu bulursunuz umarim
İpucu - Xiaomi Mi8 Brick olan cihazlar Ritzy servis cevabı buradan cevaba bakabilirsin hocam

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
güzel konu rez.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Kiminle konuştunuz?

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Kiminle konuştunuz?

Abidin abiyle konuşmuştum ama yanlış anlamışım olayı daha cihazı satın almamışlar

Üst Alt