Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

R@BiDuS

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
0
Herkese Selamlar ;
Dorukhan ve Ozan kardeşim gibi 5 günlük cihazımla bricked kardeşliğine katılmış bulunmaktayım. 2010 'dan beri android kullanıyorum ve binlerce kez rom atmış bayada yazılımsal sıkıntısı olan telefon tamir etmişimdir. Ama ilk defa binlerce TL verilen bir üründe yüzlerce mağdurun olduğunu ve firmanın saçma bir politikası yüzünden açılmayan telefonlar ve dalga geçer gibi verilen resmi mailler gördüm. Hemde yapılan hata resmi siteden indirilen program ve rom ile olmasına rağmen. Hiç iphone kullanmadım ama onda şuan bizim telefonları açamadığımız çalınmaya karşı hesap koruması var telefonu ilk kuran hesabı girmen gerekli burda yaşadığımız gibi saçma şekilde direk rom atamama telefonun bricked olması değil. İnanın Bana bu uygulama ve insanları mağdur etmesi nedeniyle İphone'nu tahtından edeceğine inandığım Xiaomi Global olma konusunda sınıfta kaldı. Tamam hata bizim ama adamların gönderin kardeşim faturanızı imei numaranızı vs deyip yüzlerce insanı korsan işlemlere yöneltmemesi gerekliydi.

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Herkese Selamlar ;
Dorukhan ve Ozan kardeşim gibi 5 günlük cihazımla bricked kardeşliğine katılmış bulunmaktayım. 2010 'dan beri android kullanıyorum ve binlerce kez rom atmış bayada yazılımsal sıkıntısı olan telefon tamir etmişimdir. Ama ilk defa binlerce TL verilen bir üründe yüzlerce mağdurun olduğunu ve firmanın saçma bir politikası yüzünden açılmayan telefonlar ve dalga geçer gibi verilen resmi mailler gördüm. Hemde yapılan hata resmi siteden indirilen program ve rom ile olmasına rağmen. Hiç iphone kullanmadım ama onda şuan bizim telefonları açamadığımız çalınmaya karşı hesap koruması var telefonu ilk kuran hesabı girmen gerekli burda yaşadığımız gibi saçma şekilde direk rom atamama telefonun bricked olması değil. İnanın Bana bu uygulama ve insanları mağdur etmesi nedeniyle İphone'nu tahtından edeceğine inandığım Xiaomi Global olma konusunda sınıfta kaldı. Tamam hata bizim ama adamların gönderin kardeşim faturanızı imei numaranızı vs deyip yüzlerce insanı korsan işlemlere yöneltmemesi gerekliydi.
Hocam sana da geçmiş olsun. Ben de yılların HTC kullanıcısı olarak çok defa rom atmış bootloader kilidi kaldırmış biriyim. Teknik konularda az çok bilgim var. Buradaki sorun miflash uygulamasında clean and lock seçeneğinin default gelmesi oldu. Resmen tuzak gibi koymuşlar. Madem kitledikten sonra bootloopa düşüyor cihaz ne diye koyarsın o seçeneği. Xiaominin işgüzarlığı ve bizim dikkatsizliğimizle şuan çözümsüz kaldık.

R@BiDuS

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
0
Eyvallah Hocam ne olacak bakalım görücez artık işimiz zor. Hem insanları kilit açmak için günlerce beklet sonra programın en altına küçücük kutu yap ne uyarı var ne bilgilendirme. Tabi bizim burdaki en büyük hatamız telefonlar distribütör tarafından kilidi açık gelince developer kısmını açmayıp hesapla telefonu eşleştirmemek benim aklıma bile gelmedi,neden bu kadar dikkatsiz tavrandım bilmiyorum Usb debugging bile açık değil telefonda kitlendik kaldık yani.

dorukhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doruk
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik
Konular
4
Herkese Selamlar ;
Sizede geçmiş olsun her geçen gün sayımız artıyor

Sonast

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Soner
Cihazım
Mi6
Konular
0
iyi gunler. bende cinden mi8 aldim. global rom yukleyecegim. sizin yasadiginiz sikintiyi gorunce tereddute dustum. ne yapmamam gerekiyor.

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
iyi gunler. bende cinden mi8 aldim. global rom yukleyecegim. sizin yasadiginiz sikintiyi gorunce tereddute dustum. ne yapmamam gerekiyor.
Forumda global rom diye aratırsanız nasıl yükleneceği yazıyor. Yapmanız gereken tek şey 'clear and lock' seçeneğini seçmemek
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konu güncellenmiştir.

Son düzenleme:

KutayKaraman

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
19
arkadaşlar birçok arkadaşımız mağdur kalmış fakat neden kendi hatanızı xiaomi şirketinize atıyorsunuz? kendiniz sabırlı olmadan hızlıca davranırsanız olucağı bu.biraz bekleyin işler yavaş yavaş rayına oturacak.madem bu işlerde pek bilginiz yok o zaman neden tehlikeli işlere girdiniz.kendiniz yaptınız xioami firması birden mağdur bırakmadı sizi
[@KASIMM hocam size söylemiyorum bunu]

dorukhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doruk
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik
Konular
4
arkadaşlar birçok arkadaşımız mağdur kalmış fakat neden kendi hatanızı xiaomi şirketinize atıyorsunuz? kendiniz sabırlı olmadan hızlıca davranırsanız olucağı bu.biraz bekleyin işler yavaş yavaş rayına oturacak.madem bu işlerde pek bilginiz yok o zaman neden tehlikeli işlere girdiniz.kendiniz yaptınız xioami firması birden mağdur bırakmadı sizi
Tamam kendi hatamız onu kabul ediyoruz peki kullanıcıya destek varmı?

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Kime söylüyorsun o zaman kardeşim? Kasım da dahil herkes miflash kullanırken o saçma seçeneği fark etmeden flash yapmaya çalıştı romu. Xiaomi'nin hatası bootloader kilidi koymakta değil bu aslına bakarsak bir güvenlik önlemi ama bu kilidi açtığımız gibi cihaz sahibi olarak her ne kadar başka yetkili bir cihazla da açıyor olsak da fatura ve imei bilgilerimizle en azından bize yetki vermesi gerekirdi. En büyük hata aslında distribütörlerde. Sen Çin romlu cihazın kilidini açtırıp bize Global gibi satmaya kalk sonra ben hakkım olan bootloader kilidini kapatmaya çalışırken bu yüzden brick edeyim cihazı ve sen sahip çıkma. (Bootloader kilidini kapatmak güvenlik açısından gerekli ve Netflix Google Pay gibi programlar kilit açıkken çalışmıyor. Kilidi kapatmak da en doğal hakkımız.)

KutayKaraman

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
19
Kime söylüyorsun o zaman kardeşim? Kasım da dahil herkes miflash kullanırken o saçma seçeneği fark etmeden flash yapmaya çalıştı romu. Xiaomi'nin hatası bootloader kilidi koymakta değil bu aslına bakarsak bir güvenlik önlemi ama bu kilidi açtığımız gibi cihaz sahibi olarak her ne kadar başka yetkili bir cihazla da açıyor olsak da fatura ve imei bilgilerimizle en azından bize yetki vermesi gerekirdi. En büyük hata aslında distribütörlerde. Sen Çin romlu cihazın kilidini açtırıp bize Global gibi satmaya kalk sonra ben hakkım olan bootloader kilidini kapatmaya çalışırken bu yüzden brick edeyim cihazı ve sen sahip çıkma. (Bootloader kilidini kapatmak güvenlik açısından gerekli ve Netflix Google Pay gibi programlar kilit açıkken çalışmıyor. Kilidi kapatmak da en doğal hakkımız.)
miui forumdaki miflash ile rom kurma konusu dikkatlice okusaydınız bunlar başınıza gelmezdi.distribütörlerin suçu zaten bu olanlar xioaminin değil bunu anlatmaya çalısıyorum size.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tamam kendi hatamız onu kabul ediyoruz peki kullanıcıya destek varmı?
xioami firması daha yeni girdi türkiyeye.ukraynada bizzat yaşıyarak gördüm orada full destek var kullanıcıya.

Üst Alt