Yardım Mi 6 Kapandı Açılmıyor

barangocebe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baran
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Az önce telefonla müzik dinlerken birden ekran karardı ve bir daha açılmadı , güç tuşuna felan tepki vermiyor. Ne yapabilirim ?

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-12-23-10-28-972_com.sec.android.app.sbrowser.beta.png
    Screenshot_2019-04-12-23-10-28-972_com.sec.android.app.sbrowser.beta.png
    300,3 KB · Görüntüleme: 46
Oyla:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
cihazda kullandığınız son sürüm neydi acaba, miui 10 mu?

Oyla:

barangocebe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baran
Cihazım
Mi 6
Konular
2
cihazda kullandığınız son sürüm neydi acaba, miui 10 mu?
Son sürümü kullanıyorum evet tam olarak en son güncellememi yapmıştım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Garanti / servis yolundan önce çözüm bulursan, cidden ben de bilmek isterim...
Eğer çözemez ve garantiye yollarsam (ki ithalatçı garanti umarım kullanıcı hatası diyip benden para talep etmezler) O zaman sonucu size bildiririm hocam

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Herhangi bir yazılımsal-DONANIMSAL müdahelede bulunmayın.
Telefonunuzun arızası Donanımsal olan "nand chip" yani Hafıza çipi arızasıdır. Garantide anakart değişimi yapılacaktır. Garantiye gönderin. Ve cihazın durduk yere kapandığını belirtin.

Bu arıza LG lerde çok sık olan, Bootloop sorununa sebep olan Donanımsal arızadır.
Xiaomi gibi telefonlarda olmasının sebebi daha çok cihaz sıcakken-ısınmışken Darbe(ler) görmesidir.
Darbe sonucu Hafıza çipinin Lehimleri salmakta ve kendi hafızasını göremez duruma gelmektedir. Bunun sonucunda cihaz kendisini sanki yazılım sonucu hard brick olmuş gibi, "Emergency download" moduna, Yani QH-USB moduna atmaktadır.
Bu sebeple garantisi olanlar garantiye, Olmayanlar da Özel teknik serviste Hafıza çipine Reball işlemini yaptırmak zorundadırlar.

İyi Akşamlar..

Oyla:

barangocebe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baran
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Herhangi bir yazılımsal-DONANIMSAL müdahelede bulunmayın.
Telefonunuzun arızası Donanımsal olan "nand chip" yani Hafıza çipi arızasıdır. Garantide anakart değişimi yapılacaktır. Garantiye gönderin. Ve cihazın durduk yere kapandığını belirtin.

Bu arıza LG lerde çok sık olan, Bootloop sorununa sebep olan Donanımsal arızadır.
Xiaomi gibi telefonlarda olmasının sebebi daha çok cihaz sıcakken-ısınmışken Darbe(ler) görmesidir.
Darbe sonucu Hafıza çipinin Lehimleri salmakta ve kendi hafızasını göremez duruma gelmektedir. Bunun sonucunda cihaz kendisini sanki yazılım sonucu hard brick olmuş gibi, "Emergency download" moduna, Yani QH-USB moduna atmaktadır.
Bu sebeple garantisi olanlar garantiye, Olmayanlar da Özel teknik serviste Hafıza çipine Reball işlemini yaptırmak zorundadırlar.

İyi Akşamlar..
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Hiçbir ısınma yoktu telefon geceden beri kullanılmamıştı %40 civarlarında şarj seviyesindeydi. Sabah elime alıp 3-4 dk anca kullanmışımdır. Pzt günü garantiye vereyim en iyisi

Oyla:

Mugrab

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mugrab
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Öğretmen
Konular
27
Hocam mrb geçmiş olsun malesef bu durumun tek çözümü garanti başkada çaresi yok benim cihazda aynisi oldu ne yaptiysam tepki vermedi vedim delta servise sağ olsunlar 1 ay beklettiler ama yapip yolladilar gerci şebekeye bozup yolladilar gene verdim 2 hafta icinde düzeltip yolladilar bugun geldi elime simdilik bir problem yok

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Eğer edl mode aktif ise Miflash'tan rom yükleme yapabilirsiniz. Bl kilit kapalı bile olsa.
Geçen yaz başıma geldi fakat ben edl moda giremedim yani riske atamadım. Onun için delta servise yolladım. Servisten gelince kâğıtta "yeni yazılım yükleme" yazıyordu. Muhtemelen edl mode da rom yüklediler.

Bence Miflash'tan yükleme işine yoğunlaşın. Stabil romun başka sürümlerini deneyin ya da sürücü imza zorlanmasını devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

barangocebe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baran
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Teşekkür ederim mesajlarınız için, garantiye yollayıp çözmeye çalışacağım. Halletsinler yeter idare edeceğiz artık ama xiaomiden çok memnunken böyle bir arıza ile karşılaşmam üzdü, 5 sene sony kullandım çok şikayetçi oldum güncelleme sıkıntısından yavaşlığından ama hiç donanımsal arıza yaşamamıştım.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Herkes yazılım olarak çözüm aramış ama bana yüzde 90 donanım gibi geldi. Bu durum sudden dead olarak geçer yani ani ölüm . Genelde Samsunglarda emmc arızası yüzünden iphonelarda anakart yüzünden olur . Geçmiş olsun en doğrusu garantiye yollamak .

Oyla:
Üst Alt