Yardım Mi 6 Kapandı Açılmıyor

barangocebe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baran
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Az önce telefonla müzik dinlerken birden ekran karardı ve bir daha açılmadı , güç tuşuna felan tepki vermiyor. Ne yapabilirim ?

Erdemp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
P
Konular
2
QUALCOMM HS-USB QDLOADER 9008 (COM3) olarak görüyor. Telefonda herhangi birşey gözükmüyor şarj olduğuna ya da bişey olduğuna dair
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam garantisi mevcut ama hala pzt yollamayı düşünüyorum en kötü ama oradan çok geç geliyor kendim çözebilsem çok mutlu olucam anakart yanmış olabilir mi acaba? Hiçbirşey yapmadım ama

Hocam garantisi mevcut ama hala pzt yollamayı düşünüyorum en kötü ama oradan çok geç geliyor kendim çözebilsem çok mutlu olucam anakart yanmış olabilir mi acaba? Hiçbirşey yapmadım ama

%100 aynı durum ve bilgisayara bağlayınca aynı tanımlama, zamanında Samsung cihazda başıma geldi... Üzülerek bunun yazılsam (en azından ev ortamında çözülecek) bir durum olmadığını söylemem gerekiyor. Yaptınız mı bilmiyorum ama root ve / veya custom kernel kurulan bazı cihazlarda bu olabiliyormuş, sizinki ne sebepten bilmiyorum. Lakin %100 aynısını yaşadım, garantisi bitti diye servise de vermedim.

Fakat "QUALCOMM HS-USB QDLOADER 9008" aratınca %100 çözüm olduğunu iddia eden videolar var onlara da bakmanızı tavsiye ederim.

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
QUALCOMM HS-USB QDLOADER 9008 (COM3) olarak görüyor. Telefonda herhangi birşey gözükmüyor şarj olduğuna ya da bişey olduğuna dair

Power tuşuna 15 saniye kadar basılı tutmayı denemişmiydiniz ?

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188

Cihaz muhtemelen edl modunda miflashtan rom flashlamayı deneyin ama clean and locku seçmeyin

Oyla:

barangocebe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baran
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Power tuşuna 15 saniye kadar basılı tutmayı denemişmiydiniz ?
Onu da denedim hocam malesef tepki yok

%100 aynı durum ve bilgisayara bağlayınca aynı tanımlama, zamanında Samsung cihazda başıma geldi... Üzülerek bunun yazılsam (en azından ev ortamında çözülecek) bir durum olmadığını söylemem gerekiyor. Yaptınız mı bilmiyorum ama root ve / veya custom kernel kurulan bazı cihazlarda bu olabiliyormuş, sizinki ne sebepten bilmiyorum. Lakin %100 aynısını yaşadım, garantisi bitti diye servise de vermedim.

Fakat "QUALCOMM HS-USB QDLOADER 9008" aratınca %100 çözüm olduğunu iddia eden videolar var onlara da bakmanızı tavsiye ederim.
hiç root atmadım garantiye vericem en kötü
Cihaz muhtemelen edl modunda miflashtan rom flashlamayı deneyin ama clean and locku seçmeyin
Eğer bu işlemi yaparsam garanti kapsamından çıkar mı ?

Oyla:

Erdemp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
P
Konular
2
Arkadaşlar bu hata kernel'in aradan artık çıktığı ve chipset'in doğrudan müdahale edilmeyi beklediği anlamına geliyor. Yani butonlara basılı tutmak v.s ya da standart olarak USB üzerinden müdahale etmek maalesef işe yaramayacaktır, çünkü chipset ile tüm bu önerilerinizi kontrol eden aracı ortadan kalmış durumda. Doğrudan anakart üzerinden müdahale gerekiyor diye biliyorum (benim başıma geldiğinde 5-6 sene önce böyleydi) umarım artık pratik bir çözümü vardır.

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188

garanti kapsamından çıkmaz zaten stock rom yükleyeceksiz

Az önce telefonla müzik dinlerken birden ekran karardı ve bir daha açılmadı , güç tuşuna felan tepki vermiyor. Ne yapabilirim ?

Sıkça Sorulan Sorular buraya göz atın

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-12-23-10-28-972_com.sec.android.app.sbrowser.beta.png
    Screenshot_2019-04-12-23-10-28-972_com.sec.android.app.sbrowser.beta.png
    300,3 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:
Oyla:

Erdemp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
P
Konular
2
Garanti / servis yolundan önce çözüm bulursan, cidden ben de bilmek isterim...

Oyla:

Erdemp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
P
Konular
2
Denedim biraz progress kısmı doldu sonra ise error verdi , "error:Yazma zaman aşımına uğradı" yazdı.

Benim de anlatmak istediğim bu, tüm bu işlemler için makine dili kullanan ve bunlara aracılık eden arada kernel var. Muhtemelen o gitti ve "kullanıcı"nın erişebileceği tüm noktalar (butonlar, USB v.b) kernel üzerinden geçdiği için ev ortamında onarılabilecek bir durum değil.

Oyla:
Üst Alt