Soru Mi 5x Türkçe

sonofmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yaşar
Cihazım
mi4s
Konular
2
Arkadaşlar merhaba . Cihazım bu gün geldi ve gayet güzel bir telefon . yalnız çin ve ingilizce dilleri var . acaba türkçe dili var mı sitede rom olarak . google play kurdum ve ötesine geçemedim . sanırım unlock işlemi geçici yapılamıyor muş .Türkçe romu varsa onu kurmak istiyorum . yok egerki yok isie o zaman da global ingilizce olan güncelleme alan rom hangisi yazar mısınız ya da link verir misiniz

bayramq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
2
Benim telefonun kilidi açık çıktı twrp yükleyip eu rom kurdum miu9 çok iyi oldu şimdi a1 romu kuracağım

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Selam arkadaşlar bendeki mi 5x birisi bootloader kilidi açılmadan miu9 yüklerim dedi. Nasıl yükleyecek ve stabil mi acaba yükleyeceğim rom.bilgisi olan varmı bu konuda

Bl Kilidi açılmadan Miui 9 Beta yüklenebiliyor, fakat tekrar Miui 8'e dönmeye kalkarsanız veya Miui 9 Global Rom çıkınca geçiyim derseniz, işte o zaman BL Kilidinin açılması gerekiyor bildiğim kadarı ile.

Telefondaki Güncelleyi ile, Miui 9 Beta romunu gösterince sorunsuz kuruluyor diye biliyorum, fakat yinede denemeden önce araştırın.

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Bl Kilidi açılmadan Miui 9 Beta yüklenebiliyor, fakat tekrar Miui 8'e dönmeye kalkarsanız veya Miui 9 Global Rom çıkınca geçiyim derseniz, işte o zaman BL Kilidinin açılması gerekiyor bildiğim kadarı ile.

Telefondaki Güncelleyi ile, Miui 9 Beta romunu gösterince sorunsuz kuruluyor diye biliyorum, fakat yinede denemeden önce araştırın.
emin misin? Bl kilidi açık olmalı ve twrp root olmalı diye biliyorum?

yani ben şimdi xiaomi eu beta miui 9 romunu telefona atsam güncelleyiciiden göstersem miui9 mu olucak cihaz?

Hocam :)) ? Skorpi

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
emin misin? Bl kilidi açık olmalı ve twrp root olmalı diye biliyorum?

yani ben şimdi xiaomi eu beta miui 9 romunu telefona atsam güncelleyiciiden göstersem miui9 mu olucak cihaz?

Hocam :)) ? Skorpi

Hocam ben şahsen denemedim, zaten Epic Custom Rom - Miui 9 Beta kullandığım için. Fakat bu şekilde olduğunu söyleniyor. Zaten araştırın dememin sebebi o. Fakat sorun yaşadığınızda geri dönüşü Global Roma dönüş için Bl kilidi açmalınısız.

BL kilidinin açık olması haricinde ne Twrp nede Root gerektiriyor Rom geçişlerinde. Tabi, Xiaomi Eu veyahut Epic rom gibi Custom rom kuracaksanız, Twrp olmak zorunda.

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Hocam ben şahsen denemedim, zaten Epic Custom Rom - Miui 9 Beta kullandığım için. Fakat bu şekilde olduğunu söyleniyor. Zaten araştırın dememin sebebi o. Fakat sorun yaşadığınızda geri dönüşü Global Roma dönüş için Bl kilidi açmalınısız.

BL kilidinin açık olması haricinde ne Twrp nede Root gerektiriyor Rom geçişlerinde. Tabi, Xiaomi Eu veyahut Epic rom gibi Custom rom kuracaksanız, Twrp olmak zorunda.
yedek alıp bl kilidini açmayı denedim de hata ile karşılaştım serverlar hala bakımda.

Kullanmayı düşündüğüm rom xiaomi eu beta veya global stable

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Sizin cihazın 5x olduğunu unuttum hocam ben tabi. Bence aceleniz yoksa en temizi Bl kilidini açmak. Sonuçta cihazda bir sorun oluştuğunda ilk gerekli olan şey Bl kilidinin açık olması. Bu yüzden işi şansa bırakmamak gerekli bence. Geç olsun güç olmasın.

Oyla:
Üst Alt