Mi 5x Türkçe

'Xiaomi Mi 5X' forumunda sonofmana tarafından 25 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar merhaba . Cihazım bu gün geldi ve gayet güzel bir telefon . yalnız çin ve ingilizce dilleri var . acaba türkçe dili var mı sitede rom olarak . google play kurdum ve ötesine geçemedim . sanırım unlock işlemi geçici yapılamıyor muş .Türkçe romu varsa onu kurmak istiyorum . yok egerki yok isie o zaman da global ingilizce olan güncelleme alan rom hangisi yazar mısınız ya da link verir misiniz

2. Mi A1 yalın android var Türkçe, Birde EU rom var Türkçe, fakat ikisi içinde BL kilidinin kalkması lazım.
    Maalesef 5X için xiaomi belirsiz süre serverleri kapattı, BL kilidini açamazsınız.
    Şimdilik yüklü romla idare etmeniz gerekiyor. Global Türkçe rom çıkmadı 5X için.

3. Hayirli olsun, benimde cihazla 2.günüm. mi5'den gectim. Cok cok memnunum. Simdilik hicbirsey yapamiyoruz, geldigi gibi kullaniyorum uzerinde fake rom var. İngilizce.

Serverlar acildiginda sanirim global rom linkleride eklenicek siteye. Yani beklemedeyiz. Bootloader kilitliyken telefona hicbir islem yapmayin hocam.

4. Arkadaşlar sağolun teşekkürler . bu a1 romunun bire bir uyuşacağını bilsem yükleyeceğim de işte bir iki ufak bug var sanırım . BL kilidi 4 saat önce offical forum da biri açıldı demiş . ben denedim olmadı . önüzümdeki ay 1-8 sanırım xiaomi global rom dağıdacak diyor forumlarda var mı detayı bilginmiz . Bazıları da fake rom bunlar diyor keinlikle BL yapıp rom yüklemeyin yoksa yarı brik olur diyor . global bekleyin diyor . kalakaldık resmen ama telefon iphone 7 plustan daha iyi çekim ytapıyor . arkadaşla kıyasladık gerçekten çok beğendim

5. Devrim merhaba seni Mi5 forumundan biliyorum, hayırlı olsun telefonun bende 5X kullanıyorum 1 ay oldu, BL kilidini açan şanslı azınlıktan biriyim A1 romu resmen akıyor tavsiye ederim. Merak ettiğiniz birşey olursa yazın.

6. A1 romu nedir hocam? Kurulumda sıkıntı oldu mu

7. İsmim berk.hocam mi5x size hangi rom yuklu geldi.bende global china yok, fake rom var

8. hocam bende bu telefonu almayı düşünüyorum ama global rom çıkmadığı için temkinliyim 4-64 gb olanını 1200 tl den alacağım, sizce bekleyeyim mi yoksa kullanıma engel bir durum yok mu

9. ingilizce, gapps yüklenebiliyor. Çıkana kadar ingilizce kullanırsın. ben mi5de yedekleme kısmından uygulama+veri yedekledim, önce bilgisayara sonra mi5xe atıp kurdum. serverlar düzeldiğinde çok iş var ama :)

root, bootloader kilidi, twrp, imei repair, rom :)

10. Mi5'den mi5X e sadece kamera yüzünden mi geçtiniz yoksa ekran büyük filan diye mi? Özelliklerini detaylı kıyaslandım bir neden bulamadım kendimce meraktan soruyorum.

11. babama telefon ihtiyacı doğdu, mi5imi ona vermemi kabul etti, ben mi5den memnundum yeniden alıcaktım fakat 900 liraya buldum, forum yöneticilerimizden bazıları ile süpriz bir buluşmada 5x gözüme ilişti. Ve eve gelip, parayı alıp mi5x satın almaya gittim :)

özelliklerini telefonu görene kadar bilmiyordum. Bana mi5 yeterdi, ama mi6 1500e düştüğünde satın almayı düşünüyordum. Mi5xde mi6 ile aynı kamera lensi var, ekranıda 5.5 tam benlik. böylelikle mi5xden yeniden mi6ya geçmeyeceğim

Tamamen tesadüf yani :) güzel tesadüf..

badmana bunu beğendi.
  12. Berk kardeşim telefonunu iyi günlerde,kazasız belasız kullan inşalah...Bu arada alan herkes iyi günlerde kullansın...Acele etmeyin telefon daha çok yeni....

devrimseven60 bunu beğendi.
  13. A1 romu aosp rommuş, aosp romları hiç sevemedim ben :)

Teşekkür ederim hocam :)

suatsari bunu beğendi.
  14. Xiaominin Android one programına dahil ettiği mi5x in ikiz telefonu MiA1 ' in romu hocam yalın Android. Bana Çin stable ile geldi ilk işim BL kilidi açtım TWRP yükledim EU romda takıldım (gayet beğendim) sonra baktım A1 romu portlanmış meraktan geçtim ve akıyor şarj da güzel.

15. unlock işlemini, çin global stable de mi yaptınız yani?

16. Aynen. Ama ben açtığımda server açıktı izin veriyordu.

17. Arkadaşlar merhaba ben bu sitede yeniyim şu an mi 5 kullanıyorum yaklaşık 4 ay oldu gayet güzel bi telefon ama bunu eşime verip ben yeni bi telefon alıcam, I ancak karar veremedim mi 5x mi yoksa mi 5 s plus mı? Mi 5x tasarımı ve kamerası çok çok hoşuma gitti ama pil süresi ve işlemcisi 5s plus dan daha kötü gibi ne dersiniz 5x mi yoksa 5 s plus mı? Çok kararsız kaldım, bu bide 5x için şu global rom olayı var onu halletmek zor olurmu ben hiç beceremem bu teknik işleri? Bu konuda fikirlerinizi rica ediyorum çok kafam karışık acil yorum lütfen

18. Mi5'i alırken tercih etme nedenlerim, hafiflik(129gr), ekranın 5.1" olması, 820 işlemci idi.

iPhone 6S plus'tan geçtim. 6S plus'ı ağırlığı (192 gr) ve 5.5" ekranla birlikte kötü kasa tasarımı yüzünden gereksiz büyük olması gibi nedenlerle kızıp satmıştım. Mi5X de onun kadar olmasa da bu bakımdan mi5'den kötü değerlere sahip. Çift kamera dışında hiç bir avantajı yok sanki.

Özetle seven güle güle kullansın. Almayan da değerlere dikkat etsin, ona göre karar versin.

19. Berk birde VPN kullanman gerekiyor BL kilidi açmak için, haberin olsun.

devrimseven60 bunu beğendi.
  20. Bilgisayarda mi? Siz hangisini kullandiniz bende opera tarayicisinin icinde var ama o olmaz herhalde

21. Telefondan kullanacaksın herhangi birtane kullan, telefonu hesaba kaydetmek için kullanılacak o kadar. Çin seçmen gerekiyor.

22. Benim zaten mi hesabim var, 1 sene once mi5 icin acmistim. Tekrardan unlock izni almama gerek yok. Yinede yapmam gerekiyor mu

23. Yok onu demiyorum, şimdi sana mantığını söyleyim bu mi5x telefonlar çin için üretilmiş, çin dışına sadece Mi A1 olarak satmak istiyor o yüzden büyük ihtimalle global rom çıkarmayacak.
    Adamlar çin dışına çıksa bile kilidin kırılmasını istemiyor bu yüzden internet bağlantın çin harici farklı bir ülkedeyse telefonun hani BL kilidinin açık veya kapalı olduğunu gösteren pencerenin altında telefonu hesaba kaydetme tuşuna bassanda kaydetmiyor. Bu yüzden vpn kullanıp bağlantıyı çinde yaptığını göstererek telefonu kandırıyorsun. Ancak bu şekilde BL açılıyor.

24. arkadaşlar herkese selam,bende mi 5x in siparişini çine giden bir arkadaşım vasıtasıyla verdim,telefonu almış,haftsonu gelecek,bir kaç sorum olacak kullanıcılara,fiyat performans özelliklerine bakıp almaya karar vermiştim,şimdi gelecek telefonda anladığım kadarı ile sadece çince ve İngilizce yüklü,ingilizce olarak kullanmaya devam etsek play store yüklümüdür acaba,play store danuygulama yükleyebiliyormuyuz acaba,telefonu Türkçe yapma şansım nasıl olacak ,teknik işlerden pek anlayamıyorum maalesef(unlock,bootloader,brıck)..yardımcı olursanız çok sevınırım..

25. Düne kadar sıkıntıliydi mi5x fake romla gelmişti önce bana tabi araştırma yapmadığım için bootloaderi açık gelmişti fake romla önce cihaz brick oldu testpointle china rom yuklemistim imei uçmuş unable to imei yazıyordu dun aksam bootloader açıldı miui 9 beta rom yükledim sıkıntısız Türkçe kullanıyorum. sabah da imei tamiri yaptım şuan bı sıkıntı yok iki imeide saglam kullaniyorum.

befearless76 ve furkansahn6886 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...