Haber Kvk garantisi altında aldığımız A1

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
a101 marketler zinciri isterseniz faturayı ekleyebilirim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bilgi almaya çalıştım verdikleri hiç birşey oldu cihazımı geri istedim hakem heyetinin kararına bakıcaz artık

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Galiba olay netleşiyor sevgili kardeşim.

Chatin-62 hocamın başka bir başlık altında bu konuyla alakalı yorumunda söylediklerinden alıntı yapayım
Evo ithal ettiği cihazlara kendisi hizmet veriyor. Tabi insanlar Evo garantili olduğunu oğrenince cihaz almaktan vazgeçiyor. Bu yüzden Evo firması kvk ile anlaşıyor. Yanlız hizmet değil KVK nin isim hakkını alıyor. Yani sizin cihazlar bu yüzden Evo ya yönlendiriliyor.

Zaten bildiğim kadarıyla hem A 101 hem de Teknosa sattıkları Xiaomi cihazları Evo dan alıyorlar. Yani aracı firma Evobt' oluyor. Hatta son günlerde yine Teknosa ve hepsiburada gibi firmalarda Xiaomitürkiye garantili satılan cihazlarda yine aynı firmanın kendi garantisi den başka bir şey değil.
Yani bu durum cihaz satışını artırmaktan başka amacı olmayan ama tüketici mağdurları yaratmaktan da öte kalmayan tabiri yerindeyse sahtekarca bir satış oyunu.

Sizin sorununuz nasıl çözülür bilemem ama tek şanssızlığınız cihazı A101 den almış olmak.

Tabii bu arada kvk gibi kurumsal bir firma böyle sahtekarkara adını kullanmaları için neden göz yumuyor yada bu durumdan haberleri var mı o da ayrı muamma.

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Kutu yanımda değil ama A101den aldığım cihazın içimden evo garanti belgesi çıkmış. Aldığım hafta kvk ve evo A101 ile konuşmuş ve cihazın KVK garantisinde olduğunu söylemişlerdi. Demekki iyi tongaya geldik. Sorun yaşarsam THK dahil tüm hakları kullanırım.
Hatırlarsanız hepsiburada.com alınan Motorola atrix vardı. Garanti yapamayıp 3 cihazımıda iade aldılar. Öyle birşey olmasında. Sonra telefonsuz kalıyoruz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Şimdi biraz düşününce durumun oldukça vahim olduğunu söyleyebiliriz. Eğer KVK garantili alınan cihazlar, Evo'ya gönderiliyorsa (sadece bir model olması ya da tüm cihazların olması önemli değil) bu resmen dolandırıcılıktır. Savcılığa da suç duyurusunda bulunulabilir. İnsanlar resmen kandırılıyor. Evo, Ritzy, Delta v.b. İthalatçı garantili olarak daha ucuza cihazlar alınabiliyor. Üstelik Xiaomi konusunda özellikle ithalatçı garantisi hizmeti veren firmalar arasında Delta'nın çok daha iyi bir servis olduğu apaçık ortada iken, bunların garantisinde olan bir ürünü almayıp, daha fazla para vererek KVK ismine güvendiğim için KVK garantili cihaz alıyorsam ama ihtiyaç duyduğumda benim cihazım kullanıcı gözünde değeri olmayan bir servise gönderiliyorsa ben burada dolandırıldım demektir.

İşi en vahim olan tarafı da, hem KVK'nın buna nasıl alet olduğu, hem de bunu yapan firmanın sözde Xiaomi Türkiye garantili cihazları satıyor olması. Xiaomi Türkiye diye bir firma bile yok ve Garanti hizmetini yine Evo ile Genpa veriyor. Gerçi Genpa'ya giden ürünler de Evo'ya mı gönderilir diye içimde bir kuşku da yok değil. Xiaomi Türkiye ne o zaman? Senin neren Xiaomi Türkiye. Hadi en babasını söyleyelim, sen olsan olsan sadece Xiaomi'nin Türkiye distribütörü olursun o kadar. Xiaomi Türkiye neyine?

Çok pis patlayacak bir şeyler, bekleyip göreceğiz.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Ahmet A.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
RedmiNote4x
Konular
5
Öncelikle yaşadığınız duruma üzüldüğümüzü belirterek mesajımıza başlayalım Yalcinkaya040

Söz konusu durum bizim ithalatlarımızda geçerli değil, bizden aldığınız KVK Teknik Servis garantili ürünler gerçekten KVK garantisi altındadır ve KVK Teknik Servis'ten hizmet alırsınız.

İlgili bir firmanın yaptığı durumu doğru bulmasak da bir hata olduğunu düşünerek arayıp durumu sormanızı ve bilgi almanızı eğer durum gerçekten söylediğiniz gibi ise yasal haklarınızı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu durum nasıl oluyor cepport Kvk garantili aldığım ürünü yanlış yerde doğrulamıyor isem sonuç

şimdi kutu içerisinden çıkan garanti belgesi ve fatura

Kutunun içerisinden herhangi bir delta servis'e ait belge veya kağıt çıkmadı ve ben kvk garantisi altında aldım diye biliyorum çünkü
şimdi gelelim delta servis internet sitesi üzerinde yaptığım sorgulamaya
şimdi nasıl açıklayacaksınız merak ettim doğrusu o yaptığınız yorum sorası cepport şimdi kvk garantili çıkmadı diye sevineyim mi ne dersin Mkalkan21 yoksa üzüleyim mi cantara üstat daha detaylı bilgi verme imkanın var mı veya çözebildin mi bu olayı .|(facepalm~~

Şimdi biraz düşününce durumun oldukça vahim olduğunu söyleyebiliriz. Eğer KVK garantili alınan cihazlar, Evo'ya gönderiliyorsa (sadece bir model olması ya da tüm cihazların olması önemli değil) bu resmen dolandırıcılıktır. Savcılığa da suç duyurusunda bulunulabilir. İnsanlar resmen kandırılıyor. Evo, Ritzy, Delta v.b. İthalatçı garantili olarak daha ucuza cihazlar alınabiliyor. Üstelik Xiaomi konusunda özellikle ithalatçı garantisi hizmeti veren firmalar arasında Delta'nın çok daha iyi bir servis olduğu apaçık ortada iken, bunların garantisinde olan bir ürünü almayıp, daha fazla para vererek KVK ismine güvendiğim için KVK garantili cihaz alıyorsam ama ihtiyaç duyduğumda benim cihazım kullanıcı gözünde değeri olmayan bir servise gönderiliyorsa ben burada dolandırıldım demektir.

İşi en vahim olan tarafı da, hem KVK'nın buna nasıl alet olduğu, hem de bunu yapan firmanın sözde Xiaomi Türkiye garantili cihazları satıyor olması. Xiaomi Türkiye diye bir firma bile yok ve Garanti hizmetini yine Evo ile Genpa veriyor. Gerçi Genpa'ya giden ürünler de Evo'ya mı gönderilir diye içimde bir kuşku da yok değil. Xiaomi Türkiye ne o zaman? Senin neren Xiaomi Türkiye. Hadi en babasını söyleyelim, sen olsan olsan sadece Xiaomi'nin Türkiye distribütörü olursun o kadar. Xiaomi Türkiye neyine?

Çok pis patlayacak bir şeyler, bekleyip göreceğiz.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Yanlış bir işlem yapmadı isem patladı diye tahmin ediyorum.

yoksa cepport bana çift garanti sağladığı için sevinmem mi gerekiyordu.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bu durum nasıl oluyor cepport Kvk garantili aldığım ürünü yanlış yerde doğrulamıyor isem sonuç

şimdi kutu içerisinden çıkan garanti belgesi ve fatura

Kutunun içerisinden herhangi bir delta servis'e ait belge veya kağıt çıkmadı ve ben kvk garantisi altında aldım diye biliyorum çünkü
şimdi gelelim delta servis internet sitesi üzerinde yaptığım sorgulamaya
şimdi nasıl açıklayacaksınız merak ettim doğrusu o yaptığınız yorum sorası cepport şimdi kvk garantili çıkmadı diye sevineyim mi ne dersin Mkalkan21 yoksa üzüleyim mi cantara üstat daha detaylı bilgi verme imkanın var mı veya çözebildin mi bu olayı .|(facepalm~~

Yanlış bir işlem yapmadı isem patladı diye tahmin ediyorum.

yoksa cepport bana çift garanti sağladığı için sevinmem mi gerekiyordu.

Hocam IMEI'nizi ve iletişim bilgilerinizi bana özelden gönderebilir misiniz? Pazartesi günü kontrol edip Cepport yetkililerinin size ulaşmalarını sağlayayım. Açıklamalarını burada bizlerle de paylaşırsanız çok seviniriz.

Ahmet A.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
RedmiNote4x
Konular
5
Hocam IMEI'nizi ve iletişim bilgilerinizi bana özelden gönderebilir misiniz? Pazartesi günü kontrol edip Cepport yetkililerinin size ulaşmalarını sağlayayım. Açıklamalarını burada bizlerle de paylaşırsanız çok seviniriz.
Tabi ki ulaşım sağlanırsa gereken bilgilendirmeyi ayrıca tekrar buraya yazacağım.

ChamYapragi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Başlangıç
Cihazım
Mi 6
Konular
3
Ayni durum benim mi6 cihazimda da mevcut cepporttan kvk olarak aldim. Kvk sisteminde sorgulayinca sorgu yapilamiyor. Ama deltadan sorgulattigimda cihazin delta garantisi altinda oldugunu soyluyor.

Son düzenleme:

Chef45

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi Mix 2S
Konular
8
Aynı şekilde cepport tan aldığım mi mix 2s cihazım delta garantili gözüküyor.

Tbacik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi mix
Konular
0
Valla cepport bir açıklama KVK garantisi diye delta cihaz nasıl ildir bu buradaki yetkili arkadaşlar bu konuda birşeyler yapılmalı.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MIX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
sıkıntılı bi durum.

dün bizzat gidip cepport dan aldığım note 5 de delta garantili görünüyor.
selim bey ile görüştüm ama bakalım ne olacak!

Üst Alt