Rehber Brick Olan Mİ4 Kurtarma/ Remote Partition Doen't Exist Hatası

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
merhabalar;
android 6 dan kitkata dönmekiçi diski biçimlendir yaptım yanışlık oldu. şuan bilgisayar cihazı görüyor. usb kablo ile bagladığıda ses bile çıkmıyor. nasıl bir işlem ypmam gerekir bilgisi olan var mı? tesekkurler. mi flash da ciazı görnüyor.saygılar...

team şifresiverin bakayım

78erhan78

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
4
hocam burdaki tool zipi indirin
bu romu indirin telefonu fastboot alın pc ye bağlayın tool zipteki bat çalıştırın telefon siyah ekrana dönecek miflash romu yükleyin işlem bitince telefonu açın eğer konu ile bilginiz yok ise siteden yardım alınız
Bu işlemi neden yapıyoruz ben anlayamadım.
64 ve 32 bit win7 sistemde direkt edl moddan rom kurdum ben hemde kaç kere.Tam rom ortasında aygıt meşgul deyip sürücü yüklüyor ama işlemleri sorunsuz gerçekleştirdi.

Acaba bu fastboottan yüklemek isteyenler için mi.Çünkü bu edl ile yükleme esnasında 9006 port yüklendi diyor sonra 9008 yüklendi diyor bu şekilde mesajlar geliyor edl de bunu otomatik yapabiliyorken fastta yapamıyor mu?

Son düzenleme:

afuatp

Öğrenim Görevlisi, ögretim değil.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
A. Fuat
Cihazım
Xiaomi Mi4 w
Meslek
Ağır Nakliye Operasyon
Konular
6
Sanıyorum 2 partisyon olarak kaldığını recovery'deki one ve two seçeneklerine göre söylüyorsunuz. Eğer 2 partisyon olarak kalsaydı rom yüklenmezdi. Çünkü tek partisyon boyutu Marshmallow için yetmiyor. Bu yüzden partisyonları birleştirdiler. Recovery değişmemiş yada miui tarafından güncelleştirilmemiş gibi görünüyor.
Mi recovery'den zaten rom yükleyemezsiniz. Hata almanız bu yüzdendir. HiddeNKinG hocamın da dediği gibi temiz bir kurulum ile istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Twrp yükleyip root yapamamanız imkansız açıkçası. Twrp den direk olarka supersu yükleyin root olacaktır.
Evet chatin_62 hocam yanlışlıkla eski sürüm rerovery yüklemişim. Temiz kurulum ile 6.6.23 Çin geliştirici romu yükledim ve ota güncellemesi ile 6.6.30 oldu. Neyse uzatmayayım. HiddeNKinG hocamızın dediği gibi twrp yüklemek için flashify kullandım ve şuan 6.6.30 eu rom kullanıyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Bu işlemi neden yapıyoruz ben anlayamadım.
64 ve 32 bit win7 sistemde direkt edl moddan rom kurdum ben hemde kaç kere.Tam rom ortasında aygıt meşgul deyip sürücü yüklüyor ama işlemleri sorunsuz gerçekleştirdi.

Acaba bu fastboottan yüklemek isteyenler için mi.Çünkü bu edl ile yükleme esnasında 9006 port yüklendi diyor sonra 9008 yüklendi diyor bu şekilde mesajlar geliyor edl de bunu otomatik yapabiliyorken fastta yapamıyor mu?
Anlamayacak bisey yok farkli yontemlerle tabiki rom kurulabilinir sizin icin nasil basitse o yontem en iyi yontemdir bu yontem henuz 9006 ya yada 9008 e dusmemis fastbootdan yada recovery den bir sonuc alamadigimizda kullanilan basit bi yontem en azindan bana gore bu gune kadarda sitede yardim ettigim en az 10 kisinin telefonunu canlandirdi yani dar zamanda sizin anlattiginiz yontem yerine tool daki bat dosyasina tikla romu gonder

78erhan78

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
4
Anlamayacak bisey yok farkli yontemlerle tabiki rom kurulabilinir sizin icin nasil basitse o yontem en iyi yontemdir bu yontem henuz 9006 ya yada 9008 e dusmemis fastbootdan yada recovery den bir sonuc alamadigimizda kullanilan basit bi yontem en azindan bana gore bu gune kadarda sitede yardim ettigim en az 10 kisinin telefonunu canlandirdi yani dar zamanda sizin anlattiginiz yontem yerine tool daki bat dosyasina tikla romu gonder

anladım da dar zamanla alakası yokki benım dediğimden işlem olarak farkı yok ben edl alıp direkt romu godneriyorum siz bat dosyası ile gönderiyorsunuz.Ben sadece edl ile atılırken bunun farkı nedir diye sordum.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
anladım da dar zamanla alakası yokki benım dediğimden işlem olarak farkı yok ben edl alıp direkt romu godneriyorum siz bat dosyası ile gönderiyorsunuz.Ben sadece edl ile atılırken bunun farkı nedir diye sordum.
Bat dosyasının içeriğine bakmak lazım. Ancak o zaman şu farklı yada bu farklı denebilir.

srts71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
srts
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
2
Mi4 telefonumu 4.4.4 7.1.2 den 6.0.1 7.5.1 e güncelledim. Aşırı bir ısınma sorunu yaşıyorum. Bunun bir çözümü var mı? Yoksa Eskiye nasıl dönerim? Telefon ve konu hakkında acemiyim. Tşk

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Mi4 telefonumu 4.4.4 7.1.2 den 6.0.1 7.5.1 e güncelledim. Aşırı bir ısınma sorunu yaşıyorum. Bunun bir çözümü var mı? Yoksa Eskiye nasıl dönerim? Telefon ve konu hakkında acemiyim. Tşk
Bu konudaki anlatım ile eski roma dönebilirsiniz. Yapamazsanız ö.m. atabillirsiniz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Wipe işlemlerini yada Flash All seçeneği ile yapmadıysanız bundan olabilir.

Üst Alt