Rehber Brick Olan Mİ4 Kurtarma/ Remote Partition Doen't Exist Hatası

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar benim sorunum fotograflarda da gördüğünüz gibi android 6 yüklü olmasına karşın hala 2 partisyon olması.Bu sebeple recovery değiştirsem bile rom vb. yükleyememem. Sebebi ve Cözümü hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Sanıyorum 2 partisyon olarak kaldığını recovery'deki one ve two seçeneklerine göre söylüyorsunuz. Eğer 2 partisyon olarak kalsaydı rom yüklenmezdi. Çünkü tek partisyon boyutu Marshmallow için yetmiyor. Bu yüzden partisyonları birleştirdiler. Recovery değişmemiş yada miui tarafından güncelleştirilmemiş gibi görünüyor.
Mi recovery'den zaten rom yükleyemezsiniz. Hata almanız bu yüzdendir. HiddeNKinG hocamın da dediği gibi temiz bir kurulum ile istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

emrah2321

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
1
hocam burdaki tool zipi indirin
bu romu indirin telefonu fastboot alın pc ye bağlayın tool zipteki bat çalıştırın telefon siyah ekrana dönecek miflash romu yükleyin işlem bitince telefonu açın eğer konu ile bilginiz yok ise siteden yardım alınız

Sorunun kolay çözümü verdiğim linkte anlatılıyor.

Arkadaşlar ellerinize sağlık sizlerin yardımıyla telefonu yaptım. miui 8'i yüklemiştim İngilizce olduğundan dolayı eski sürüme geri dönmek istedim. Başıma gelmeyen kalmadı :) Sizlerin sayesinde telefonu kurtardım. Forumdaki yardım sever bütün arkadaşlardan Allah razı olsun.

Benim gibi miui 8 yükleyip tekrar stabil sürüme dönmek istiyorsa yukarıdaki işlemleri yaparlarsa sorun çözülüyor. Telefonu bilgisayara bağladım. Bağladıktan sonra ok işareti ile gösterilen kısmı çift tıkladım. Telefon siyah ekrana döndü. sonra Miflash ile Fastboot indirdiğim dosyayı seçtim Flash All 'ı seçtikten sonra refresh dedim. sonrasında Flash işlem tamamlandı.

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
HiddeNKinG Remote partition doesn't exist hatasını vermeye devam ediyor hocam.Mi4'e 7.1.2.0 kuramadım bir türlü.Güncelleyici uygulamasından kurmak da işe yaramadı.Şuan cihazda Marshmallow beta yüklü.Yardımcı olabilir misiniz ?

gunebakanweb

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
3
Hocam konudaki miflash ,fastboot rom ve tools dosyasını indirdinizmi. Hazirsa team den yardımcı olalım. Ben daha az once beta 6.0 dan kararlı 7.1.1.0 a döndüm yukarıdaki yöntemle.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Arkadaşlar ellerinize sağlık sizlerin yardımıyla telefonu yaptım. miui 8'i yüklemiştim İngilizce olduğundan dolayı eski sürüme geri dönmek istedim. Başıma gelmeyen kalmadı :) Sizlerin sayesinde telefonu kurtardım. Forumdaki yardım sever bütün arkadaşlardan Allah razı olsun.

Benim gibi miui 8 yükleyip tekrar stabil sürüme dönmek istiyorsa yukarıdaki işlemleri yaparlarsa sorun çözülüyor. Telefonu bilgisayara bağladım. Bağladıktan sonra ok işareti ile gösterilen kısmı çift tıkladım. Telefon siyah ekrana döndü. sonra Miflash ile Fastboot indirdiğim dosyayı seçtim Flash All 'ı seçtikten sonra refresh dedim. sonrasında Flash işlem tamamlandı.

Bunu denedikten sonra komple gitti cihaz.Hiç açılmıyor şimdi de.Pcde garip isimle gözüküyor.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183

gunebakanweb

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
3
Bunu denedikten sonra komple gitti cihaz.Hiç açılmıyor şimdi de.Pcde garip isimle gözüküyor.
Bu şekilde yapınca ekran siyah oluyor. Pc de miflash da web adresine benze bir bağlantı görünüyor. Yükleme bitince power tuşuna uzun sure basınca açılıyor. Tamamen açılması 10 dakikayi buluyor.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
merhabalar;
android 6 dan kitkata dönmekiçi diski biçimlendir yaptım yanışlık oldu. şuan bilgisayar cihazı görüyor. usb kablo ile bagladığıda ses bile çıkmıyor. nasıl bir işlem ypmam gerekir bilgisi olan var mı? tesekkurler. mi flash da ciazı görnüyor.saygılar...

Üst Alt