Rehber Brick Olan Mİ4 Kurtarma/ Remote Partition Doen't Exist Hatası

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Gerekli dosyalar
  • MiFlash 20150601 versiyonu İndir (Kesinlikle bu olması gerek)
  • Mi4 için Fastboot rom dosyası
  • Eğer indirdiğiniz rom için Flash dosyaları yok ise ekteki dosyayı indirebilirsiniz.
  • QPST Eğer gerekirse indirmek için .
I- MIUI Marshmallow güncellemesinde Brick olma ve çözümü

Bu durumun ana sebebi telefonunuzu güncelleme işlemlerin gerekli olan adımları doğru olarak yapmamanızdan kaynaklanıyor. MiFlash yüklemesi sırasında telefon brick oluyor ve aşağıda ki gibi hata alıyorsunuz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu sorunun sebebi yeni partition yani bölümlerden kaynaklanıyor, Orjianl ve Masrhmallow tabloları aşağıda ki gibidir :
-2 system partition bölümü vardır yaklaşık her biri 640 Mb
-2 Modem partitions bölümü vardır yaklaşık her biri 60 Mb .

MIUI Marshmallow sonrası ise :
-1 system partition 1,4 Gb
-1 modem partition 120 Mb
olarak tek bölüme düşürülmüştür.
,
İşte bu sebeplerden dolayı

YÖNTEM 1

• Telefonunuza normal olarak Rom yükleme işlemi
  • Telefonunuzu Fastboot moda alın.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

• Miflash uygulamasını kurun. Kurulum esnasında driver yüklsensin sorularına evet cevabını verin. Daha sonra miflash uygulamasını açın.
  • Telefonu USB İle bağlayın ve refresh tuşuna basın miflash üzerinden " Eğer Device kısmında aşağıda ki resimde olduğu gibi sayı ve harfleden oluşan saçma bir şey yazıyor ise bu işlem kesin sonuç verecektir. Eğer yazmıyo onun yerine COM 10 gibi birşey yazıyor ise bu yöntem büyük ihtimalle işinize yaramayacaktır. En son yöntemi denemeniz gerekecektir."

• İndirmiş olduğunuz rom dosyasını herhangi bir yere çıkardın ve aşağıda ki resimde olduğu gibi browser tuşuna basarak rom dosyasını seçin.
  • Bu adımdan sonra ki önemli bölüm miflash üzerinden all flash seçeneğinin seçili olması gerek eğer seçili değil ise onu seçin ve rom dosyasının içinde üstte gösterildiği gibi flash all seçeneği yok ise ekte vermiş olduğum dosyası indirip önce bu klasöre atın daha sonra flash all seçeneğini seçin.
  • Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

• Şimdi flash tuşuna basın eğer sorunsuz kurulum yaparsa cihazınız açılacaktır eğer yapmaz ise bir sonra ki adımları deneyin.

YÖNTEM 2 - WİNDOWS 10 dan MIUI Rom geri Dönme sorunu ve çözümü

Bu sorun ise hem Win10 kullananlar için hemde WCDMA modeline Win10 yüklemeye çalışıp telefonu açılmayanlar içindir.

Not: Eğer LTE sürümünü Win10 kurmuş iseniz ve çalışır konumda ise fastboot moda aldıktan sonra ADB üzerinden "adb reboot edl" yazın bu işlemden sonra ki aşağıda ki adımları takip edin. Eğer wcmda için işlem yapıyorsanız bu işleme gerek yok.

• Ses kısm a+ Güç tuşuna basın ve aşağıdaki ekran gibi bir ekran gelecek geri sayım tarzı birşey yapacak işlem bittiğinde telefonunuzu PC ye bağlayın.
  • şimdi mi flash açın refresh diyin ve bir üst adımdaki gibi yükleme yapın. İlk yüklemede hata verebilir. Telefonu pc den ayırın tekrar takın refrresh yaoın görene kadar bir kaç yapmanız gerekebilir bu işlemi.

3- ÖZEL Brickten Kurtarma Yöntemi

Eğer bu da olmaz ise atın telefonu çöpe :)

1. Öncelikle bu işlemi yapıyor iseniz telefonunuzu tamami ile çöp olmuş demektir.
  2. İlk önce en yukarıda verdiğimiz QPST programını PC ye yükleyin.
  3. Telefonu ses kısma + güç tuşu ile download yada fastboot moda alın
  4. QPST klasöründen "eMMC software download app" programını açın
  5. Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

6. Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

7. Aşağıda ki resim gördüğünüz gibi 3 nokta bölümüne tıklayın ve flash.xml dosyasını indridğiniz Rom dosyası içinden seçin
  8. Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

9. Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

10. Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

11. Şimdi program üzerinde ki ayarlamarı yapalım.
  12. Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

• 1.kutu için COM 10 şeklinde port numaranız yazmalı.
    • 2. bölüme allta verdiğim gibi kodları girin.
    • Kod:
      MPRG8974.mbn

• Kod:
      8974_msimage.mbn
    • 3. kutu seçili olmayacak.
    • 4 kutu seçili olacak
    • 5 kutu seçili olacak ve gösterildiği gibi rom dosyasını seçmiş olacaksınız.
    • 6 kutuya kadar geldi iseniz tıklayın ve bekleyin.
  13. Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
  14. Eğer bir hata almadan yukarıda ki gibi ekran geliyor ise herşey yolunda demektir.
  15. Şimdi telefonu sakın çıkarmayın PC'den bu programı kapatın ve MiFlash uygulamasını açarak rom yüklemesi yapın.

Eğer bu işlemleri yapamaz iseniz konu altında yorum yapmanız durumunda sizlere yardımcı olmaya çalışırım.

Ekli dosyalar

• Flash-Scripts.zip
    3,5 KB · Görüntüleme: 170

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Rezerve

HER TÜRLÜ SORU VE SORUNDA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ: FAKAT ÖZEL MESAJ YOLU İLE DEĞİL KONU ALTINDA YORUM YAPARAK

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Hocam 9008'deyken bu işlmeleri MiFlash otomatik yapıyor zaten. Eğer yapmıyorsa büyük ihtimalle Windows 10'dan kaynaklı. Herhangi bir Windows 7 sürümünde sıkıntı yaşanmıyor. Bu arada telefona Windows 10 yüklendikten sonra aynı mantık Fastboot açılıyor mu? EDL modunda PC ne olarak görüyor telefonu? Telefon fastboottayken "adb reboot edl" komutu işliyor mu? Sonuçta adb komutu veriyoruz fastboot değil. Anlatım için teşekkürler. Fasrklı bir stilde benim de anlatasım var Kitkat'a dönmeyi. :)

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Hocam 9008'deyken bu işlmeleri MiFlash otomatik yapıyor zaten. Eğer yapmıyorsa büyük ihtimalle Windows 10'dan kaynaklı. Herhangi bir Windows 7 sürümünde sıkıntı yaşanmıyor. Bu arada telefona Windows 10 yüklendikten sonra aynı mantık Fastboot açılıyor mu? EDL modunda PC ne olarak görüyor telefonu? Telefon fastboottayken "adb reboot edl" komutu işliyor mu? Sonuçta adb komutu veriyoruz fastboot değil. Anlatım için teşekkürler. Fasrklı bir stilde benim de anlatasım var Kitkat'a dönmeyi. :)

Evet açılıyor anı mantık ile. EDL kısımlarını hatırlamıyorum elimde şuan telefon yok hocam. Fastboot modda işlemiyor tabi.

Son kısmın kullanılmasında sıkıntı şurda başlıyor partitionları silinen bir telefon da miflash telefonu COM10 şeklinde port olarak görüyor telefon olarka göstermek için Qpst ile işlem yapıyoruz sonra da miflash telefon olarak gördüğü için yükleme yapıyor falan filan değişik karışık şeyler ama mantık bu

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Evet açılıyor anı mantık ile. EDL kısımlarını hatırlamıyorum elimde şuan telefon yok hocam. Fastboot modda işlemiyor tabi.

Son kısmın kullanılmasında sıkıntı şurda başlıyor partitionları silinen bir telefon da miflash telefonu COM10 şeklinde port olarak görüyor telefon olarka göstermek için Qpst ile işlem yapıyoruz sonra da miflash telefon olarak gördüğü için yükleme yapıyor falan filan değişik karışık şeyler ama mantık bu
Tamam hocam MiFlash COM10 olarak gördükten sonra kendisi hallediyor zaten. Önce 9008'den 9006 için gerekli partisyonları yüklüyor. Ardından tekrar telefonun bağlanmasını bekliyor. 9006'yı görür görmez ROM'u yüklüyor.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Tamam hocam MiFlash COM10 olarak gördükten sonra kendisi hallediyor zaten. Önce 9008'den 9006 için gerekli partisyonları yüklüyor. Ardından tekrar telefonun bağlanmasını bekliyor. 9006'yı görür görmez ROM'u yüklüyor.

İşte Sorun burda başlıyor hocam 9006 olmuyor ise bu yöntem sorunu çözüyor.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
İşte Sorun burda başlıyor hocam 9006 olmuyor ise bu yöntem sorunu çözüyor.
Hocam iki yöntem de oluyor ben daha pratik gördüğümden dedim onu. Eğer olmuyorsa dediğim gibi Windows sürümü ile alakalı. en.miui'de falan hep böyle çözmüşler. Bende yanlış partisyon silmemden dolayı bir kere Mi4c'yi soktum 9008'e bende Windows 10 vardı o zaman. Yana yana Windows 7 aradım ben 10 dakika içinde Mission Complete. :)

firewallgeek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Cihazım
mi4 Lte
Konular
0
Anlatım için teşekkürler. Yalnız ben bu yolla değilde Mi PC suite le tekrardan Marsmallow Beta sürümünü yükledim telefon açıldı nihayet ama 4.4 dönmek istiyorum, Mi Updater la .zip olarak yükemeyi denedim yine olmadı. Sistem partion ları hakkında bişeyler söylenmiş, aradım ama pek bişey bulamadım. Flashlayabileceğim bi kısa yolu varsa link fln alabilirmiyim :)

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Anlatım için teşekkürler. Yalnız ben bu yolla değilde Mi PC suite le tekrardan Marsmallow Beta sürümünü yükledim telefon açıldı nihayet ama 4.4 dönmek istiyorum, Mi Updater la .zip olarak yükemeyi denedim yine olmadı. Sistem partion ları hakkında bişeyler söylenmiş, aradım ama pek bişey bulamadım. Flashlayabileceğim bi kısa yolu varsa link fln alabilirmiyim :)

hocam burdaki tool zipi indirin
bu romu indirin telefonu fastboot alın pc ye bağlayın tool zipteki bat çalıştırın telefon siyah ekrana dönecek miflash romu yükleyin işlem bitince telefonu açın eğer konu ile bilginiz yok ise siteden yardım alınız

Üst Alt