Rehber Brick Olan Mİ4 Kurtarma/ Remote Partition Doen't Exist Hatası

troyous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi4-LTE
Konular
7
64 bit olan direk program files içine kurulur diğer program files x86 dadır.
Kaldırmanıza gerek yok. 64 bit mi flashı kurun ve onu çalıştırın.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yabancı forum sitelerinde eski miflashı kaldırmadan yenisini kurduğunda miflashın artık telefonu görmediğini okumuştum. Bende de aynısı oldu görmedi telefonu ama bu sebepten mi bilmiyorum. Aygıt yöneticisinde bilinmeyen USB aygıtı olarak görünüyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Yabancı forum sitelerinde eski miflashı kaldırmadan yenisini kurduğunda miflashın artık telefonu görmediğini okumuştum. Bende de aynısı oldu görmedi telefonu ama bu sebepten mi bilmiyorum. Aygıt yöneticisinde bilinmeyen USB aygıtı olarak görünüyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Onunla alakalı birşey değil, demekki yabancılarda da ağzı olan konuşuyormuş :D cihazınız hard brick şu anda 9008 de olsa yine iyi 9006 ya düşmüş durumda. Şuan bilgisayar cihazı algılayamıyor bu nedenle driver atayamıyor. Sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakıp 64 bit mi flash ı kurun. Kurulumda gelen sorulara yine de yükle seçin.

troyous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi4-LTE
Konular
7
Onunla alakalı birşey değil, demekki yabancılarda da ağzı olan konuşuyormuş :D cihazınız hard brick şu anda 9008 de olsa yine iyi 9006 ya düşmüş durumda. Şuan bilgisayar cihazı algılayamıyor bu nedenle driver atayamıyor. Sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakıp 64 bit mi flash ı kurun. Kurulumda gelen sorulara yine de yükle seçin.

Hocam dediğinizi yaptım sonuç yine aynı maalesef miflash görmüyor telefonumu aygıt yöneticisi de aynı şekilde bilinmeyen USB aygıtı diyor.
İki gündür düzeltmekle uğraştım kimseyi uğraştırmadan kendim halledeyim dedim ama telefonumu daha kötü bir hale getirdim. İlk başta en azından fastboot moda geçiyordu ;( Telefonumu geri döndürmem lazım yeni telefon alacak bir bütçem yok şuanda. Uzaktan bilgisayarıma bağlanıp yardım edebilir misiniz? Zenex HiddeNKinG

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam dediğinizi yaptım sonuç yine aynı maalesef miflash görmüyor telefonumu aygıt yöneticisi de aynı şekilde bilinmeyen USB aygıtı diyor.
İki gündür düzeltmekle uğraştım kimseyi uğraştırmadan kendim halledeyim dedim ama telefonumu daha kötü bir hale getirdim. İlk başta en azından fastboot moda geçiyordu ;( Telefonumu geri döndürmem lazım yeni telefon alacak bir bütçem yok şuanda. Uzaktan bilgisayarıma bağlanıp yardım edebilir misiniz? Zenex HiddeNKinG
Şu durumda uzaktan bağlantı ile işlem yapılamaz gibi görünüyor. Cihazın sökülmesi ve testpoint ile 9008 e alınıp rom atılması gerekli.

troyous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi4-LTE
Konular
7
Anladım hocam teşekkürler yardımlarınız için

Şu durumda uzaktan bağlantı ile işlem yapılamaz gibi görünüyor. Cihazın sökülmesi ve testpoint ile 9008 e alınıp rom atılması gerekli.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

troyous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi4-LTE
Konular
7
Yaptırmak isterim hocam ama ben yurtdışında öğrenciyim. Memlekete ağustos başında döneceğim. O nedenle şuanda mümkün görünmüyor. 2 ay telefonsuzum ;( Artık geldiğimde size tekrar bir mesaj atarım yardımınızı istemek için

Rica ederim. Yaptırmak isterseniz yardımcı olabilirim.

baransungu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Baran
Cihazım
iPhone
Konular
0
Merhabalar. Bende Win10'dan dönerken sanırım cihazı brick ettim. Şu an bilgisayar sadece bilinmeyen usb aygıtı olarak görüyor cihazı. Başta bilgisayar 9008 olarak görüyordu ve MiFlash'ta COM20 şeklinde gözüküyordu ancak şu an sadece bilinmeyen aygıt olarak gözüküyor. FastBoot'a veya başka hiçbir şeye giremiyorum. Ne yapabilirim acaba?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Merhabalar. Bende Win10'dan dönerken sanırım cihazı brick ettim. Şu an bilgisayar sadece bilinmeyen usb aygıtı olarak görüyor cihazı. Başta bilgisayar 9008 olarak görüyordu ve MiFlash'ta COM20 şeklinde gözüküyordu ancak şu an sadece bilinmeyen aygıt olarak gözüküyor. FastBoot'a veya başka hiçbir şeye giremiyorum. Ne yapabilirim acaba?

bilgisayarın usb portunda sorun olabilir başka bilgisayarda deneyin birde.

Üst Alt