Rehber Brick Olan Mİ4 Kurtarma/ Remote Partition Doen't Exist Hatası

ekrememre27

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ekrem
Cihazım
mi4
Konular
0
windowstan androide geri dönemedim miflası açtığımda telefon bir türlü tanınmıyor windows 10 64 bit kullanıyorum lütfen yardım.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
windowstan androide geri dönemedim miflası açtığımda telefon bir türlü tanınmıyor windows 10 64 bit kullanıyorum lütfen yardım.
Konuyu yeniden okuyun isterseniz. Adımları eksiksiz ve sırasıyla yeniden deneyin. Ezbere birşey yapmayın.
En çok yapılan hatalar adımları sırasıyla ve eksiksiz olarak yapmamak ve daha önce benzer bişey yaptıysa o zaman yaptığı şekilde yapmaya çalışmaktır. Böyle olunca mesela dnx fastboot yada EDL moduna almak gerekiyorken Fastboot moduna alınabiliyor ve doğal olarak işlem gerçekleşmiyor.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

ekrememre27

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ekrem
Cihazım
mi4
Konular
0
fastboot moda nasıl alıcam alamıyorum yukardaki YANİ BU RESİMLİ EKRAN GELMİYOR BENDE ŞUAN WİNDOWS YÜKLÜ BENDE SES AÇMA GÜÇ TUŞUNA BASIYORUM Bİ ÇUBUK DOLUYO TELEFON KAPANIYO YADA AYNI ŞEKİLDE SES KISA BASILI TUTUYOM ÜNLEM İŞARETİ ÇIKIYO

Ekli dosyalar

• 132226jqbzqza631z1ysbs.jpg.thumb.jpg
    132226jqbzqza631z1ysbs.jpg.thumb.jpg
    34,3 KB · Görüntüleme: 9

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
fastboot moda nasıl alıcam alamıyorum yukardaki YANİ BU RESİMLİ EKRAN GELMİYOR BENDE ŞUAN WİNDOWS YÜKLÜ BENDE SES AÇMA GÜÇ TUŞUNA BASIYORUM Bİ ÇUBUK DOLUYO TELEFON KAPANIYO YADA AYNI ŞEKİLDE SES KISA BASILI TUTUYOM ÜNLEM İŞARETİ ÇIKIYO
Hiç windows kullanmadım. Biraz araştırma yapın lütfen. İlk mesajda Windows'tan dönerken EDL moduna almanız gerektiği yazıyor. EDL moduna alamıyorsanız forumda EDL kablosu konusu var, oradaki gibi bir kablo yaparak yada satın alarak o kablo ile EDL moduna geçebilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

ekrememre27

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ekrem
Cihazım
mi4
Konular
0
aslında o kadar karışık değilmiş tek sorun bilgisayar evrensel usb aracı olarak görüyormuş telefonu bende sürücüsünü sildim ve miflash tanıdı androidi yükledim.

troyous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi4-LTE
Konular
7
Bir önceki mesajımda yanlışlıkla tamamlamadan gönderdim özür dilerim.
Merhabalar herkese.
Dün Mi4 8.2 Global stable telefonumu kullanırken birden arka arkaya çökme raporları gelmeye başladı. Ben de kapatıp açayım düzelir dedim. Ancak açılışta mi logosunda kaldı telefonum. Ses açma ve güç tuşuyla recovery bölümüne giremiyordum. Sadece Fastboot bölümüne girebiliyordum. Fastboottan rom flashlamayı denedim Partition error verdi sürekli. Bu arada miflash bu konunun ilk yöntemindeki gibi görüyordu telefonumu( COM10 değil de diğer şekilde 9a708 gibi). Sorunum çözülmeyince ben de bu konuda anlatıldığı gibi Tools u indirip içindeki fastboot .bat dosyasını çalıştırıp miflash ile rom flashlamaya çalıştım anlatıldığı şekilde. Bu sefer COM3 olarak göründü telefon ve Dosya sonuna gelindi (0x80070026) hatasını aldım. Birkaç kere denedim yine aynı şekilde hata aldım. Artık telefonum fastboot moduna da geçmiyor ve şarja taktığımda şarj ışığı yanmıyor. Ardan 1 saat geçtikten sonra tekrar deneyeyim dedim bu sefer miflashta COM3 değil de upuzun karmaşık bir yazı şeklinde görünüyor. Aşağıdaki hatayı veriyor. Ne yapmam gerekiyor bu konularda da acemiyim. Yardım edebilir misiniz?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bir önceki mesajımda yanlışlıkla tamamlamadan gönderdim özür dilerim.
Merhabalar herkese.
Dün Mi4 8.2 Global stable telefonumu kullanırken birden arka arkaya çökme raporları gelmeye başladı. Ben de kapatıp açayım düzelir dedim. Ancak açılışta mi logosunda kaldı telefonum. Ses açma ve güç tuşuyla recovery bölümüne giremiyordum. Sadece Fastboot bölümüne girebiliyordum. Fastboottan rom flashlamayı denedim Partition error verdi sürekli. Bu arada miflash bu konunun ilk yöntemindeki gibi görüyordu telefonumu( COM10 değil de diğer şekilde 9a708 gibi). Sorunum çözülmeyince ben de bu konuda anlatıldığı gibi Tools u indirip içindeki fastboot .bat dosyasını çalıştırıp miflash ile rom flashlamaya çalıştım anlatıldığı şekilde. Bu sefer COM3 olarak göründü telefon ve Dosya sonuna gelindi (0x80070026) hatasını aldım. Birkaç kere denedim yine aynı şekilde hata aldım. Artık telefonum fastboot moduna da geçmiyor ve şarja taktığımda şarj ışığı yanmıyor. Ardan 1 saat geçtikten sonra tekrar deneyeyim dedim bu sefer miflashta COM3 değil de upuzun karmaşık bir yazı şeklinde görünüyor. Aşağıdaki hatayı veriyor. Ne yapmam gerekiyor bu konularda da acemiyim. Yardım edebilir misiniz?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Cihaz 9006 moduna geçmiş. 64 bit mi flash ile rom atmayı deneyin.

troyous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi4-LTE
Konular
7
Cihaz 9006 moduna geçmiş. 64 bit mi flash ile rom atmayı deneyin.

Hocam 64 bit miflash ile deneyeceğim fakat bunun öncesinde eski miflash ı bilgisayarımdan kaldırmak istiyorum ama uninstall seçeneği yok miflash 2015.06.01 in . Programlar ve özelliklerinde kaldırılabilir programlar arasında görünmüyor. Nasıl kaldırabilirim?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam 64 bit miflash ile deneyeceğim fakat bunun öncesinde eski miflash ı bilgisayarımdan kaldırmak istiyorum ama uninstall seçeneği yok miflash 2015.06.01 in . Programlar ve özelliklerinde kaldırılabilir programlar arasında görünmüyor. Nasıl kaldırabilirim?
Kaldırmanıza gerek yok. 64 bit mi flashı kurun ve onu çalıştırın.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt