Rom AOSPA|Paranoid Android - TOPAZ - En hızlı ve en akıcı rom {A13}{Poco X3/NFC}

`Sentinus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
6
Evet. Google Camera yerine MİUİ Camera kura bilirsiniz. Linkler konuda var.
Magisk için rootlamam gerekiyor mu?
Magiskle flashlayacam

Google Camera daha iyi gibi ama bakacam ona da
İndirdiğim google camera da doygunluk parlaklık vesaire ayarlamaları yapabiliyorum

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
10
Evet. Google Camera yerine MİUİ Camera kura bilirsiniz. Linkler konuda var.
Hocam ayrıldım rom'dan. Birincisi Google Lens hatası aynen devam ediyor. Geliştiriciye yazdığımda takmayan bir tavırla EvoX romuna gitmemi söyledi ki dün bir kaç kişi daha yazınca sormaya başladı sorunu. Tavrını sevmedim hiç. Diğeri de ısınıyor ve batarya performansı da iyi gelmedi bana. EvoX ve PixelOS arasında hangisini önerirsin? Hem batarya hem de hız açısından hangisi makul? Arrow da bir iki atılım içerisinde telegram grubunda pixel.props değiştirilecek diyorlar, Nikita diyor. Ona mı geçsem acaba? Kullanım tecrübelerine bakarak AOSP romlardan hangisini çok beğendin? Saygılarımla hocam...

`Sentinus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
6
Ben bu romdan önce stok romda Süper Hacim Arttırıcı diye uygulama var Google PlayStore da o çalışıyordu çok yüksek geliyordu youtube video sesleri vesaire bu romda işlemiyor çalışmıyor sebebi nedir?

`Sentinus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
6
Ben bu romdan önce stok romda Süper Hacim Arttırıcı diye uygulama var Google PlayStore da o çalışıyordu çok yüksek geliyordu youtube video sesleri vesaire bu romda işlemiyor çalışmıyor sebebi nedir?
Yardımcı olacak var mı?

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Hocam ayrıldım rom'dan. Birincisi Google Lens hatası aynen devam ediyor. Geliştiriciye yazdığımda takmayan bir tavırla EvoX romuna gitmemi söyledi ki dün bir kaç kişi daha yazınca sormaya başladı sorunu. Tavrını sevmedim hiç. Diğeri de ısınıyor ve batarya performansı da iyi gelmedi bana. EvoX ve PixelOS arasında hangisini önerirsin? Hem batarya hem de hız açısından hangisi makul? Arrow da bir iki atılım içerisinde telegram grubunda pixel.props değiştirilecek diyorlar, Nikita diyor. Ona mı geçsem acaba? Kullanım tecrübelerine bakarak AOSP romlardan hangisini çok beğendin? Saygılarımla hocam...
Hocam ben doğrusu hala bu romu kullanıyorum. Google Lens hatası evet var. Geliştiricisi biraz öyle. Resmi geliştirici değil diye pek takmıyor. Ayrıca build yaptığı server artık kullanılmıyor diye kendisi bu roma güncelleme vermeyeceğini söylüyor.

PixelOS öneririm. O da çok mükemmel çalışan bir rom. EvoX önermiyorum, çünki baya bir sorun çıkartıyor, ama iki tane geliştiricisi var. Birisi Official, diğeri Unofficial. Eğer PixelOS-u da beğenmezsen ikisinden birini kurarak deneye bilirsin. Eski EvoX sürümleri çok iyiydi. A12-e geçtikden sonra baya bir bozdu. Pil performansı ve ısınmadan dolayı fazla şikayet gördüm doğrusu. Arrow önermiyorum ya hocam. Eskiden en stabil romdu, şu an çöpten farksız. Ne yenilik geliyor, ne de bir şey.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam kullandığın uyğulama AOSP romlarda çalışmaya bilir ve ya Android 12 desteği olmaya bilir. Bilemiyorum. Play Store-da ismi öyle olan uyğulamaları kullanmamanı öneririm. Aylar sonra viruslu çıktı felan diye haberlerı düşüyor öyle uyğulamaların.

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
10
Hocam ben doğrusu hala bu romu kullanıyorum. Google Lens hatası evet var. Geliştiricisi biraz öyle. Resmi geliştirici değil diye pek takmıyor. Ayrıca build yaptığı server artık kullanılmıyor diye kendisi bu roma güncelleme vermeyeceğini söylüyor.

PixelOS öneririm. O da çok mükemmel çalışan bir rom. EvoX önermiyorum, çünki baya bir sorun çıkartıyor, ama iki tane geliştiricisi var. Birisi Official, diğeri Unofficial. Eğer PixelOS-u da beğenmezsen ikisinden birini kurarak deneye bilirsin. Eski EvoX sürümleri çok iyiydi. A12-e geçtikden sonra baya bir bozdu. Pil performansı ve ısınmadan dolayı fazla şikayet gördüm doğrusu. Arrow önermiyorum ya hocam. Eskiden en stabil romdu, şu an çöpten farksız. Ne yenilik geliyor, ne de bir şey.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam kullandığın uyğulama AOSP romlarda çalışmaya bilir ve ya Android 12 desteği olmaya bilir. Bilemiyorum. Play Store-da ismi öyle olan uyğulamaları kullanmamanı öneririm. Aylar sonra viruslu çıktı felan diye haberlerı düşüyor öyle uyğulamaların.
Geçen grupta ben de gördüm, hatta atar yaptı yeni sürümü sadece kendim için yapacağım dedi falan. Biraz toparlasa çok güzel rom olurdu da uğraşmak istemiyor. PixelOS kurdum bir kaç gün kullandım, akıcı güzel rom ama batarya biraz hızlı eriyor. Bir de batarya paneli hatalı çalışıyor. Ölçümü iyi tutarlı değil. Şimdi Evox 7 Android 13 kullanıyorum. Yeni çıktı zaten. İlk sürüm olduğu için bir kaç hata var ama Optimus kernel ile düzeldi gibi. Stabil şu an. Şarj da çok iyi oldu. Pixel yeni güncelleme ile batarya işini çözerse ona dönerim çözmezse de Evox devam ederim. AOSPA rom çıkarsa bizi de bilgilendirirsen çok sevinirim, saygılar.

micro77

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Namık
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Elektronik
Konular
10
Aynen ben de AOSPA'dan Evox'a geçtim . Şimdilik böyle devam...

Üst Alt