Rom AOSPA|Paranoid Android - TOPAZ - En hızlı ve en akıcı rom {A13}{Poco X3/NFC}

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
80
Hocam kurulumu nasıl bu rom'un acaba? Normal AOSP romlar gibi mi?

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Sizin verdiğiniz linkteki özel sürümü kurdum hocam. Küçük bir hata dışında bir şeyle karşılaşmadım. Kurulu kamerada HDR açık olunca selfie kameraya geçişte takılıyor. Diğer hata ise Twitter'da 3 tweet üst üste alıntılanan metne bakınca uygulama takılı kalıyor. Son olanı da Lens çeviri yapmak istediğinde takılıyor. Uygulama bazlı sorunlar mi sistem mi emin olamadım. Public sürüm mü daha iyi sence hocam yoksa özel sürüm mü? Bir de verdiğiniz Launcher müthiş ama update etmenin yolunu bulamadım. Saygılar.
Hocam Twitter kendisi sorunlu malesef. Artık insanlar eski sürümleri deniyorlar. İce Universe isimli insider bile

Hocam kurulu kameranı boş ver. Ben orda MİUİ kamerası verdim, onu kur. Kurulu kamera sırf kamera olsun diye koyuluyor. Her romda default gibi var. Launcher-i apk olarak indir ve kur gitsin. Özel bir şey yapmaya gerek yok.

Sent from my M2007J20CI using Tapatalk

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Hocam kurulumu nasıl bu rom'un acaba? Normal AOSP romlar gibi mi?
Erofs sürümünü diyorsan verdiğim twrp, firmware onları kur ,sonra romu kur, reboot yapmadan format data yap reboot yap. Tüm erofs romlar böyle kurulur.

Normal sürüm normal aosplar gibi kuruluyor.

micro77

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Namık
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Elektronik
Konular
10
Elinize emeğinize sağlık.
Onlarca rom denedikten sonra bu rom ilaç gibi geldi...
ArrowOS çok kasmaya başlamıştı...
Miui 12 ,13 ise tam bir hayal kırıklığı , uygulamalar açılır iken kaplumbağa hızında yavaş yavaş açılıyordu.
Bu rom ile hemen hemen herşey jet hızında , su gibi akıyor...
Tek kusuru en alttaki 3 buton ters duruyor , onu düzeltemedim...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220814-194146_Sushi Launcher.png
    Screenshot_20220814-194146_Sushi Launcher.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
80
Hocam ben tam olarak nasıl kuracağımızı anlamadım bu rom'u yardımcı olabilecek birileri olur ise birlikte kuralım.

micro77

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Namık
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Elektronik
Konular
10
Hocam ben tam olarak nasıl kuracağımızı anlamadım bu rom'u yardımcı olabilecek birileri olur ise birlikte kuralım.
Aslında ilk mesaja yazılmış ...
Son sürüm twrp ile önce makro sorunu olmasın diye miui 12.5.8 fw yükledim.
Sonra da AOSPA 13.01 romu yükledim.
En son da "format data " yaparak kurulum tamamlandı.
İlk açılış yaklaşık 2-3 dk. gibi kısa bir sürede oluyor...

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
80
Aslında ilk mesaja yazılmış ...
Son sürüm twrp ile önce makro sorunu olmasın diye miui 12.5.8 fw yükledim.
Sonra da AOSPA 13.01 romu yükledim.
En son da "format data " yaparak kurulum tamamlandı.
İlk açılış yaklaşık 2-3 dk. gibi kısa bir sürede oluyor...
Miui 12.5.8 fw yüklerken illa o sürümde mi olmamız gerekiyor peki hocam? Miui sürümümüz çok önemli değil mi?

kayaoffizziel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kaya
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Hemşire
Konular
6
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

AOSPA - Paranoid Android Sapphire 5 - Unofficial | Poco X3/NFC için en iyi ve en hızlı rom

CAF Rom nedir? Neden en iyi rom bu?

Custom romlar 2 tür oluyor. OSS ve CAF.
OSS türü
romlar bizim bildiğimiz Pixel Experince ve benzeri romlar. Her ay güvenlik güncellemesi alır. Performansı ve optimizasyonu genellikle sorunlu ola biliyor. Özelleştirme seçenekleri boldur. CAF türü romlarsa Qualcomm tarafından 3-4 ayda bir yenilenen kodlarla yapılan, yapılması ve özelleştirmesi zor olan, ama iyi yapılırsa çok hızlı ve stabil olan romlardır. Bu yüzden geliştiriciler CAF rom yapmaktan uzak durur. Hem uğraşması zahmetlidir, hem çok güclü deneyim gerektirir. Paranoid Android romu da şu an Poco X3 için piyasada geliştirilen benim bildiğim tek ve en güncel CAF romudur. Rom çok hızlı, stabil ve akıcı.
Bu romu kimler kurmalı?
Benim gibi cihazınızda stabilite ve en önemlisi akıcılığı arıyorsanız bu rom tam size göre. 20-e yakın rom denedim, bunun kadar hızlısını görmedim. Rom denemekden bıktığım için ve fazlaca vakit aldığı için bu romu kullandım ve hayran kaldım. Bir çoğu geliştirici de bu romu ve geliştiricisini beğenir, takdir eder.
Hız
Stabilite
Dolby desteği
Safetynet desteği
Ufak-tefek iyileştirmeler
Qualcomm tarafından yapılan iyileştirmeler
Performans odaklı iyileştirmeler
Google Apps desteği
90 Hz ekran desteği
Ufak-tefek özelleştirmeler. Bu rom stok roma yakın bir rom. O yüzden fazla özelleştirme sevmeyen kullanıcılar için birebir.
Custom kernel kullanmayın. Kendi kerneli çok iyi. Custom kernel ve modlar kurduğunuz zaman sorunlar sizi alakadar eder. Ben de önermiyorum.
Sorun olursa yorumlarda belirtin ve ya
yazarak romun gelişmesinde katkı bulunun.
ANX kamera desteği var.
ve (Romu kurdukdan sonra her ikisini kurun)
Romun güvenlik güncelleştirmesi Mayıs ayı sürümüdür. Bunun nedeni CAF romlar diğer romlar gibi her ay güvenlik güncellemesi almaz.
11/08/2022
Bu sürüm geliştiricinin kendisi için yaptığı sürümdür. Bazı deneysel iyileştirmeler yapmış. Ben çok beğendim.

• SilonT kernelinin kaynak kodları kullanılarak kernel güncellenmiş
• Dolby desteği var.
• Xiaomi termal motoru yerine özelleştirilmiş termal motor kullanılmış. Bu yüzden bazen pek fazla olmasa da ısına biliyor..
Non-EROFS sürümdür. Firmware 13.0.1 gerekiyor. ile birlikte kurun. İndirmek için
Not: Firmware 13.0.1 sürümünde cihazın Macro kamerası çalışmıyor. Sorun rom kaynaklı değil, firmware kaynaklı. Bu yüzden Macro lens önemliyse kura bilirsiniz. O da sorunsuz çalışıyor bu rom ile. Firmware 13.0.1 için .

Launcher olarak öneriyorum. Romun kendi launcheri özelleştirme olarak zayıf. Android sistem ve pil optimizasyonu {Android 7-12.1} isimli rehbere göz atmanızda fayda var.
-----------------------------------
18/07/2022
AOSPA Source:
• Merge tag 'LA.QSSI.12.0.r1-08200.01-qssi.0'
• Google Lens button on Recents

Device:
• Update Adreno drivers to V@0.615
• Enable advanced network scanning
• Disable iorapd
• Boost GPU to max on expensive rendering
• Drop fs tunings from gs101
• Fixed brightness flickering
• Reduce wallpaper max scale
• Move thermal profiles to system settings
• Add more Dirac presets
• HDR improvements from @lostark13
• Enable HDR support
• Drop thermal profiles qs tile
• Increase power saving while idle

Kernel:
• Bump devfreq boost
• Tune default kcal presets

Bu sürüm EROFS sürümüdür. Kurmak için gerekiyor. 12.5.8 Firmware sürümü gerekmektedir. Romu kurdukdan hemen sonra reboot yapmadan Format Data yapmanız gerekiyor. Romu indirmek için .
hocam aynı romun poco x3 pro olan versiyonu da var mı varsa lütfen paylaşır mısınız

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Elinize emeğinize sağlık.
Onlarca rom denedikten sonra bu rom ilaç gibi geldi...
ArrowOS çok kasmaya başlamıştı...
Miui 12 ,13 ise tam bir hayal kırıklığı , uygulamalar açılır iken kaplumbağa hızında yavaş yavaş açılıyordu.
Bu rom ile hemen hemen herşey jet hızında , su gibi akıyor...
Tek kusuru en alttaki 3 buton ters duruyor , onu düzeltemedim...
Ters değil aslında hocam. Stock aosp-de öyle oluyor. Geliştirici ile konuştum onları değistirmek için küçük bir mod eklesin diye. Bakalım.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam aynı romun poco x3 pro olan versiyonu da var mı varsa lütfen paylaşır mısınız
Malesef hocam, benim bildiğim yok. Ama Poco X3 Pro için kaliteli romlar daha fazla. Araşdırmanızı öneririm.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui 12.5.8 fw yüklerken illa o sürümde mi olmamız gerekiyor peki hocam? Miui sürümümüz çok önemli değil mi?
Hocam 12.5.8 ve ya 13.0.1 olması gerekiyor. Aksi halda rom çalışmayacak. MİUİ sürümüden ziyade MİUİ firmware kurmanız gerekiyor TWRP ile. Linklerin hepsini konuda var.

Son düzenleme:

Tezral71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
Redmi 9T
Meslek
Memur
Konular
9
Selam arkadaşlarım ustalarım bende az önce telefonum olan Redmi 9T sürümünü kurdum sizlerden ilham alarakhappy~~ yanlız dikkatimi çeken bir şey var ayarlar kısmın sade yani öbür romların aksine rom a ismini veren ayrıca bir ayar bölümü yok sade yani sizdede bu böylemi umarım dediğiniz gibi akıcı ve seridir şuan 5 dk olmadı kuralı kullanım tecrübelerimi yazarım.Saygılarımla

Üst Alt