Sohbet Yarım Asır'ı devirmiş Xiaomi'ciler

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Yolun yarısına yaklaşmış bir genç olarak Herşeyden önce cümleten Allah sağlık huzur ve yaşama sevinci versin
Eeee tabi yeni teknolojiler görmeyi nasip etsin :)
1998 -2000 senesinde sony ericsson 337 veya bir üst modeli tam olarak anımsayamadım marka ilk telefonumdu ardından nokia 5110 ve diye değiştire değiştire bu günlere geldik

Son düzenleme:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Öncelikle Selamun aleykum. İlk telefonum 2001 yılında Panasonik oldu. Namıdiyar Takoz : ) Modelini bile hatırlamıyorum. Sonrasında muhtelif modeller. O zamanlar daha polifonik yeni çıkmış, operatörler kitapçık veriyor çirkin çirkin SMSler felan. Polifonik müzik yapmak içinde vardı. O zaman ki hastalığım oydu. Tarkan şıkıdım şıkıdım, yakalarsam Muah muah : ) Durmadan polifonik müzik yapar dururdum telefonda.
Sonra tabi iş sahibi olduk Adananın köyünde nerden bilelim akıllı telefon ne? İstanbula geldim İlk maaşımı aldım kaydırmaklı samsungumu naptım onu bile hatırlamıyorum doğru Mediamarkete. O zaman herkes İphone iphone söyleyip duruyor. Neymiş bu iphone arkadaş. Hiç sevemedim. Hemen geçtim HTC tarafına anlat hocam ne iş yapar bu dedim. Bişeyler anlattı. Dedim en son ne olur dedi hocam etiket neyse o dedi(koskoca avm tabi). Fiyatı 1550tl. 50 tlye taktım kafayı dedim ya bunu düz 1500 yapın ya da kılıf verin alim. Gitti sordu sağa sola tamam dedi kılıf verelim. Kılıfı getirdi beğenmedim. Dedim 1500 yap. Yine gitti geldi tamam abi dedi al. Aldık HTC yi. Aldığımın ilk ayı internette araştırıyorum telefonu. Yav bu sensetion XL de Beats Auidio diye bişey varmış neymiş bu, bunu alaydım bari felan diye düşünürken RAM dı Romdu girdik bu işlere. Xiaomi gibi oda o zamanlar 10-15 tane Rom felan vardı. Bu bizim Miui TR gibi, Türk geliştiricilerin Romları da mevcuttu. Öyle böyle bozdum telefonu çok şükür. Ama 3 sene kullandım tabi 3 yedek bataryayla : ) Sonra bi Asus aldım sonra bir Sony. Hiç uğraşmadım Sonyi kaç defa aldım elime zaten Rom diye bişey yok da, duramıyorum ama Root atacam : ) Tuttum kendimi nasıl başardım bilmiyorum. Eşime verdim onu gittim Mİ5 aldım ikinci el letgodan. Adamla konuşurken felan abi dedi bak bunda uzaktan kumanda var diyip başladı oturduğumuz pastanenin TV sini kanal değiştirmeye. Adamlar bi şaşırdı noluyor. Garsonlar birbirine bakıyor kim değiştirdi kanalı felan. Biz pusudayız tabi haberleri yok. Vayy dedim tam benlik alıyorum. Neyse aldık çok şükür.
1 ay felan öyle kullandım baktım güncelleme felan gelmiyor hayırdır dedim. Sonra Mai mıui bişeyler duydum dedim bu da neee : ) Tak diye burayı bulduk. Romlar Hava da uçuyor. Kapış kapış. Başladık yine Hadi twrp yükleyelim sonra Root atalım. Aha burda masik, burda Eu, şura Ms, burda Miui TR felan bir hafta da hepsini yükledim
Şimdi ben de mi hastayım Hocam?

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23
Bendeki teknoloji hastalığı çook eskilere, telefondan önce walkmanlere kadar dayanıyor abi, 1994 senesinin Mart ayındaydı. Bi başladım bu merete, o günden beridir bırakamıyorum. Bu akıllı meretlerede 2007 yılının Haziran ayıydı galiba, daha Türkiye'ye gelmeden ayyfon 2g ile başlamıştım. O günden beridir geçen seneye kadar apple'da ki tüm modelleri, Androiddeki tüm markaların neredeyse tüm modellerini kullandım. Tabii arada 2013 yılında Samsung kullanırken XIAOMI diye bir markanın MIUI arayüzü ile tanıştım XDA denilen forumda. Odiniydi, şu u dosyaları derken cihazıma kurdum MIUI denilen rom'u... Keşke kurmaz olaydım... Nerden bilebilirdim ki o romun kütük gibi bir telefonu jete çevireceğini. sonra cihazlarını merak ettim, internette iyice araştırma yaptıktan sonra MI3 isminde bi cihazlarının olduğunu öğrendim... Dururmuyum!!! Hemen yurtdışındaki arkadaşlarımı aradım, bu telefonu almalıydım.... Uzuuun uğraşlar sonunda Cihazı getirttim. Keşke getirtmez olaydım, bu kadar bağımlılık yapacağını nerden bilecektim ki... İşte o gün bu gündür Mutlaka bir XIAOMI cihazım olmuştur hep ve yanında ikinci cihaz olarak diğer markaların cihazları... Neyse yeter bu kadar... Sadede gelelim
Rabbim Acil şifalar versin Skorpi abim ;(;(;( XIAOMI'ye başlayalı ben o hastalıktan kurtuldum çok şükür.
Sana çok uzak değilim ancak çok yakında değilim... bi 9 seneye çeyreği bitircez Allah nasip ederse smoking~~smoking~~

Son düzenleme:

çetinincdr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
çetin
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
1
Vay be türümün tek örneğiyim sanıyordum baya da varmışız
Tam bir ORD li olarak rom arayışlarında gezinirken kendimi burda buldum malesef son bir kaç senedir baska da demim komşu sosyal plotformlarda aktif oldumdan buralara pek giremiyorum.
Gerçekten son dönemlerde bu hastalık bende hiç anlamadım teknik boyutlara ulastı rom,rot vs yabancı dilin olmayışı teknik terimleri idrak edemediğimden hep işin teknik boyutundan uzaktım ama xiaomi ye bulaşalı temaydı ozellestirme vs işin baya bir mutfana girdim son zamanlarda artık rotlarla ugraşır oldum kendimi alıkoyamıyorum
Guruptan arkadaşlar abi ugraşma diyorlar napcan filan bir şey olursa biz hallederiz diyip bir şeyi ögretmiyorlar bana burdan onlara sitem ediyorum
Ama ben tutamıyorum kendimi gözler iyce gitti 50 yede merdiven dayasak iş temposu,guruplar,vs Allah sonumuzu hayr etsin burdan herkese önce sağlık ve uzun ömürler dilerim tüm ORD lilere iyi forumlar.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
287
Öncelikle Selamun aleykum. İlk telefonum 2001 yılında Panasonik oldu. Namıdiyar Takoz : ) Modelini bile hatırlamıyorum. Sonrasında muhtelif modeller. O zamanlar daha polifonik yeni çıkmış, operatörler kitapçık veriyor çirkin çirkin SMSler felan. Polifonik müzik yapmak içinde vardı. O zaman ki hastalığım oydu. Tarkan şıkıdım şıkıdım, yakalarsam Muah muah : ) Durmadan polifonik müzik yapar dururdum telefonda.
Sonra tabi iş sahibi olduk Adananın köyünde nerden bilelim akıllı telefon ne? İstanbula geldim İlk maaşımı aldım kaydırmaklı samsungumu naptım onu bile hatırlamıyorum doğru Mediamarkete. O zaman herkes İphone iphone söyleyip duruyor. Neymiş bu iphone arkadaş. Hiç sevemedim. Hemen geçtim HTC tarafına anlat hocam ne iş yapar bu dedim. Bişeyler anlattı. Dedim en son ne olur dedi hocam etiket neyse o dedi(koskoca avm tabi). Fiyatı 1550tl. 50 tlye taktım kafayı dedim ya bunu düz 1500 yapın ya da kılıf verin alim. Gitti sordu sağa sola tamam dedi kılıf verelim. Kılıfı getirdi beğenmedim. Dedim 1500 yap. Yine gitti geldi tamam abi dedi al. Aldık HTC yi. Aldığımın ilk ayı internette araştırıyorum telefonu. Yav bu sensetion XL de Beats Auidio diye bişey varmış neymiş bu, bunu alaydım bari felan diye düşünürken RAM dı Romdu girdik bu işlere. Xiaomi gibi oda o zamanlar 10-15 tane Rom felan vardı. Bu bizim Miui TR gibi, Türk geliştiricilerin Romları da mevcuttu. Öyle böyle bozdum telefonu çok şükür. Ama 3 sene kullandım tabi 3 yedek bataryayla : ) Sonra bi Asus aldım sonra bir Sony. Hiç uğraşmadım Sonyi kaç defa aldım elime zaten Rom diye bişey yok da, duramıyorum ama Root atacam : ) Tuttum kendimi nasıl başardım bilmiyorum. Eşime verdim onu gittim Mİ5 aldım ikinci el letgodan. Adamla konuşurken felan abi dedi bak bunda uzaktan kumanda var diyip başladı oturduğumuz pastanenin TV sini kanal değiştirmeye. Adamlar bi şaşırdı noluyor. Garsonlar birbirine bakıyor kim değiştirdi kanalı felan. Biz pusudayız tabi haberleri yok. Vayy dedim tam benlik alıyorum. Neyse aldık çok şükür.
1 ay felan öyle kullandım baktım güncelleme felan gelmiyor hayırdır dedim. Sonra Mai mıui bişeyler duydum dedim bu da neee : ) Tak diye burayı bulduk. Romlar Hava da uçuyor. Kapış kapış. Başladık yine Hadi twrp yükleyelim sonra Root atalım. Aha burda masik, burda Eu, şura Ms, burda Miui TR felan bir hafta da hepsini yükledim
Şimdi ben de mi hastayım Hocam?
Zaten Hasta olduğunuz için aramızdasınız hocam, iyi ki varsınız

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
287
Güzide forumumuzun şu an için en GENÇ Üyemiz Sayın DOBERDEN hocamız, hocam aramızda olmanızdan dolayı çok mutluyuz, en azından kendimi çok fazla yanlız hissetmiyorum artık8=):$

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Güzide forumumuzun şu an için en GENÇ Üyemiz Sayın DOBERDEN hocamız, hocam aramızda olmanızdan dolayı çok mutluyuz, en azından kendimi çok fazla yanlız hissetmiyorum artık8=):$

Üstat'ım çok teşekkür ederim..Allah hepimize sağlıklı yaşayabileceğimiz bir ömür nasip etsin..Allah'a çok şükür bugünleri gördük.Yaşadık.Mesleğim gereği Milyonlarca öğrencimizi hayata hazırladık.Çok şükür verdiğimiz Eğitimin ne denli yerinde olduğunuda bugün yaşamda olanların sosyal yaşamda ve meslekleri itibariyle çok çok güzel konumlarda olduğunu görmek ve bunları onlardan duymak biz Eğitimcilerin mutluluk kaynağıdır..65 yaşında siz genç kardeşlerimle olmak ve önceki yer aldığım forumlarda buradaki sıcaklığı ve samimiyeti görmemiş olmak benim için bir boş ve kayıp yıllar olduğu bilincine ulaştırdı..Bilhassa siz ve yönetimde olan arkadaşların üyelere yaklaşımlarındaki naiflik ve nezaketlik beni çok mutlu etti.Bu nedenle de nezdinizde bütün arkadaşlar teşekkür ediyorum..
Sevgi ve Saygılar...

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
287
Üstat'ım çok teşekkür ederim..Allah hepimize sağlıklı yaşayabileceğimiz bir ömür nasip etsin..Allah'a çok şükür bugünleri gördük.Yaşadık.Mesleğim gereği Milyonlarca öğrencimizi hayata hazırladık.Çok şükür verdiğimiz Eğitimin ne denli yerinde olduğunuda bugün yaşamda olanların sosyal yaşamda ve meslekleri itibariyle çok çok güzel konumlarda olduğunu görmek ve bunları onlardan duymak biz Eğitimcilerin mutluluk kaynağıdır..65 yaşında siz genç kardeşlerimle olmak ve önceki yer aldığım forumlarda buradaki sıcaklığı ve samimiyeti görmemiş olmak benim için bir boş ve kayıp yıllar olduğu bilincine ulaştırdı..Bilhassa siz ve yönetimde olan arkadaşların üyelere yaklaşımlarındaki naiflik ve nezaketlik beni çok mutlu etti.Bu nedenle de nezdinizde bütün arkadaşlar teşekkür ediyorum..
Sevgi ve Saygılar...
Teşekkürler hocam, burası olağanüstü bir paylaşım sitesi ve bende buranın eğer bir parçası olabilmiş isem, bundan sadece büyük bir onur ve kıvanç duyarım.... Saygılar asıl bizden size değerli hocam

Gesendet von meinem Mi Max 2 mit Tapatalk

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Teşekkürler hocam, burası olağanüstü bir paylaşım sitesi ve bende buranın eğer bir parçası olabilmiş isem, bundan sadece büyük bir onur ve kıvanç duyarım.... Saygılar asıl bizden size değerli hocam

Gesendet von meinem Mi Max 2 mit Tapatalk
Çok teşekkürler Üstat'ım..

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
yarim asiri deviremedim ama direniyorum abi seninde masallahin var genede :)
keske herkes teknoloji cahili olsada arastirmaci olsa biraz senin yaptigin arastirmanin 10da 1ini yapmiyorlar .
bende bi kac kisiyi gandirarak xiaomici yaptim etrafimda daha once herkesi htc ci yapmistik biara herkesi sonyci yaptik su donem lenovo ve xiaominin dönemi lenovo dan cok daha ciddi ve uygun fiyatli adimlar bekliyorum :)
bu arada ord hastaliginin tedavisi mevcut teldfonu oldugu gibi kabul edio root bile etmiyorum artik:) baktim.kasiyir sat gitsindrunk~~:D yoksa nuksediyor hemen

Üst Alt