Çözüldü Yakinlık Sensörü Sorunu Çözümü

gegebee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökmen
Cihazım
Redmi
Konular
0
Sırf bu yüzden cihazı iade etmeye çalıştım ancak servis sensör de sorun olmadığını telefonla konuşurken telefonun eğilmeden dik tutulması gerektiğini yazmış şaka gibi mi6 mi9lite sonyz2 ipone7 Huawei P30lite note8 hepsinde yatay sensör kapatıyor ama 4000 TL lik cihazda kapatmıyor servis de dik dur konuş diyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ben de bu cihazı almayı düşünüyordum, açıkçası şu bütçede sağlam alternatif kalmamış şaka gibi.
Redmi Note 9 Pro alayım diyorum, onda da toz ve kasma sorunları mevcut.
Mi Note 10 lite alayım diyorum bu sorun var.
Yani Xiaomi model basmaktan öyle bir hale getirdi ki bizi, hangisini alacağımıza şaşırır olduk.

3500-4000 TL verip ROM, hard reset vs. denemek zorunda değil kimse.
Bir sensörü bir firma nasıl test edemez aklım almıyor.

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
İade alsalardı Samsung note 10 lite almayı düşünüyordum ancak olmadı aslında malzeme kalitesi olarak Xiaomi note 10 lite çok daha iyi duruyor umarım sensör yazılımla güncellenir

anaksinamun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
12
Yazılımsal bir sıkıntı değil, donanımsal sıkıntı, APK yukleme veya başka bir yolla çözülmez boş yere uğraşmayın 8=) Telefon kullanımını etkileyecek çokta önemli bir sorunda değil olmasaydı daha iyi olurdu fakat telefon gerçekten tasarım ve kullanım açısından çok iyi

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Forum kuralları gereği üyelerin birbirine SİZ diye hitap etmesi esastır.

Tartışma içerikli mesajlar kaldırılmıştır. Tekrarı durumunda moderasyona tabii tutulacaktır.

Son düzenleme:

dursunhkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süpersin
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
7
Hocam bu sensör sorunu yazılımsal kim donanımsal diyorsa yalan atiyordur. Google arama ve mesaj uygulamasını kaldırıp onun yerine MIUI kendi arama ve mesaj uygulamasını kurdum root ile belki 1 hafta oldu bir kere bile sensör sorunu yaşamadım. Tamamen ama tamamen Google mesaj ve arama uygulamasının bu telefonda stabil çalışmasından kaynaklanıyor.... Bende çok yasiyordum sensör sorununu bu şekilde çözdüm..

anaksinamun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
12
Hocam bu sensör sorunu yazılımsal kim donanımsal diyorsa yalan atiyordur. Google arama ve mesaj uygulamasını kaldırıp onun yerine MIUI kendi arama ve mesaj uygulamasını kurdum root ile belki 1 hafta oldu bir kere bile sensör sorunu yaşamadım. Tamamen ama tamamen Google mesaj ve arama uygulamasının bu telefonda stabil çalışmasından kaynaklanıyor.... Bende çok yasiyordum sensör sorununu bu şekilde çözdüm..

Buradaki videoyu izleyip deneme yaparmisiniz.Telefon yatay şekilde duracak

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Bende de işe yaradı teşekkürler kardeşim..
İlk başta işe yaramıştı ama r müddet sonra tekrar başladı. Bakalım nasıl çözülecek. Bence mi note 10 lite her yönüyle sıkıntılı bir telefon. Satmayı düşünüyorum miui türkiye garantili almak isteyen özelden mesaj atsın daha 2 haftalık telefon.

Son düzenleme:

Fyzguler

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fahri
Cihazım
Xiaom Mi 10Tpro
Konular
0
Arkadaşlar merhaba sensör sorunu çözüldü. Telefon ( arama yaptigimiz uygulamanin adı Telefon) uygulamasina girip uygulama bilgisinden sırasıyla bildirimler -devam eden cagrilar -önemlilik -yüksek secin ve cagrilarinizin keyfini sürün. Yorumlarınızı yazın ki kimde oldu kimde olmadı bilelim ben sorunumu boyle çozdum
Merhaba benim mi 10t pro da söylediğiniz menü veya telefon simgesinin üzerine basılı tutup girdiğinde söylediğiniz seçenekler yok. Yardım lütfen

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Fyzguler, Bu uygulamayı kullanıp deneyin...

Ayrıca telefon ana bölümünü muhakkak inceleyin

Son düzenleme:

sami karaca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
24
*#*#6484#*#* tuşla, 22 numaraya gir cihazı dik olarak elini üstten kapat 5.0 rakamı 0.0 olursa sensörde sorun yok demektir. Yani donanımsal değil yazılımsal ve uygulamadan kaynaklı sorundur.

Üst Alt