Yardım Xioami alıp pişman olmak

emrahengin92

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
11
Arkadaşlar Xioami Mi5 i aldigimdan beri dokunmatik sorunu yasiyormusum haberim yokmuş . İlk zamanlarda ekran koruyucusundan sanıyordum fakat onla da alakalı değilmiş . Ciddi bir dokunmatik sorunum var yazılımdan mıdır nedir artık duzeltemiyorum da beta sürümü kullanıyorum baştan beri her guncellemede aynı sorunu tekrarladi. Bu kadar kusursuz bir telefonmus gibi anlatmasin lütfen kimse artık. Sağolsun forumda yardimci olmaya çalışan oldu ama durum duzelmedi. Xioami alip almama tereddüdü olan almasin yorumlardaki gibi değil işler . DOKUNMATİK SORUNU BENİM GÖZÜMDEKİ XIAOMI yi bitirdi!

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nadirrr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nadir
Cihazım
Mi5s
Konular
16
valla ben aldım gayette memnunum. beni sony dısında cihazlar pek memnun etmez hatta sny bile memnun etmez bazı eksiklerinden dolayı ancak mi5s den memnunum denk gelirse plus alıp bendeki s i eşime vermeyi düşünüyorum.
ama sizin dokunmatik sorununu buzamana kadar anlamamıs olmanız enteresan geldi bana keske ekran koruyucuyu cıkartıp bir baksydınız inş. tr garantilidir cihaz gönderin garantiye çözsünler.
Üstad plusa gecicem dedin,, kamera duskunu degilsen gec performansi cok iyi ama kamera cok kotu bende mi5s. ten plusa gectim ama kamera fasat bilgin olsun

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Arkadaşlar Xioami Mi5 i aldigimdan beri dokunmatik sorunu yasiyormusum haberim yokmuş . İlk zamanlarda ekran koruyucusundan sanıyordum fakat onla da alakalı değilmiş . Ciddi bir dokunmatik sorunum var yazılımdan mıdır nedir artık duzeltemiyorum da beta sürümü kullanıyorum baştan beri her guncellemede aynı sorunu tekrarladi. Bu kadar kusursuz bir telefonmus gibi anlatmasin lütfen kimse artık. Sağolsun forumda yardimci olmaya çalışan oldu ama durum duzelmedi. Xioami alip almama tereddüdü olan almasin yorumlardaki gibi değil işler . DOKUNMATİK SORUNU BENİM GÖZÜMDEKİ XIAOMI yi bitirdi!

Hocam bende benzer bir sorun yaşamaktayım 4s de. Acaba sorununuz tam olarak nedir?
Mesela klavye de 'A'harfine basınca hem 'A' hem 'B' basmış gibi mi oluyor? Yazarken klavye mi kapanıyor? Ekran rastgele hareket mi ediyor..?
Yani tam olarak ne yaşıyorsunuz?

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

MelihAtasorkun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail Melih
Cihazım
Tereddüt
Konular
1

Emrah Bey, Merhabalar...
Tavsiyem yasal haklarınızı araştırarak, mümkünse doğrudan yeni cihaz talep edin. Neticede belirttiğiniz gibi sizinle ilgili bir problem değilse muhtemeldir ki talebiniz uygulanacaktır. Bunun yanı sıra, olası bir aksilikte başvurabileceğiniz mercileri değerin. Teknolojik cihaz alırken elbette insan sorun yaşamamak istiyor. Elinizde alternatif bir cihaz olmayabilir, olmak zorunda değil. Alınan üründe kullanıcı hatası olmadan sorun yaşamak hoş değil. Gerçekten keyifleri kaçıran bir durum. Ancak yine de teknoloji. Başa gelmişse çözüm aramak gerek. Henüz Xiaomi kullanıcısı olmayan ancak Mi 5 Prime kullanıcısı bir yakını olan birisi olarak telefon tam bir fiyat performans ürünü. Uzun süredir çeşitli markaları inceliyorum ve net olarak söyleyebilirim ki firmayı doğrudan suçlamak pek doğru değil. Hakikaten bu fiyatlarda ve özelliklerde ürün neredeyse yok. Yonga setinden, CPU'suna, Ram verimliliğine kadar pek çok konuda güzel. Yaşadığınız talihsizlik üzücü. Umarım biran önce çözülür...
İyi akşamlar dilerim.

Oyla:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
arkadaşlar adam haklı hiçbir marka kusursuz üretim yapmıyor ki xiaomi ucuzluğunun yanında şuan yazılım konusunda çok fazla sıkıntıyı bünyesinde barındırıyor ben redmi note 3 ve mi 5s kullanıyorum mi 5s in sol navigasyon tuşu zor basıyor ekran koruyucu yok parmak izinin kullanan herkez stabil olmadığını biliyor note 3 sinyal bantlarının olduğu yerden çıt çıt ses geliyor çok hassas şunuda ekliyeyim bu fiyatlara bu donanımı bulabileceğiniz garantisi olan başka bir marka yok ki benimkinin garantisi yok keşke olsaydı garantiye yollasaydım tuş problemi çok can sıkıcı

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Üstad plusa gecicem dedin,, kamera duskunu degilsen gec performansi cok iyi ama kamera cok kotu bende mi5s. ten plusa gectim ama kamera fasat bilgin olsun

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadasimda plus var kamera cok rezalet te degil aslinda yeter yine sonuc olarak mukemmel degil hic birisi :) ben seneler onceki sony ericssonlarda buldugum rahatligi hic bi cihazda bulamiyorum bi k850 tadi vermiyorlar bana

Oyla:

trky01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Türkay
Cihazım
Mi5 prime
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
0
4 aydır elimden düşmüyor mi5 prime.. Maşallah bir telefon hiç mi donmaz hiç mi yavaşlamaz arkadaş.. Maşallahı var telefonun.. Elektronik şans işi arkadaş.. Benzer problemler her modelde oluyor.. İphone 5s im vardı.. replika iphonedan beter olmuştu..İkide bir donmalar, alev alev yanmalar.. Markaya baksan iphone.. eşime 7 aldım Adananın orta yerinde şebeke sorunu çıktı hat turkcell olmasına rağmen.. 1000 - 1200 tl civarı fiyat aralığı olan bir telefondan beklentimin kat be kat fazlasını buldum mi5 te..

Oyla:

Xoansis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
7
Arkadaşlar,

Mi4 kullandım sonra Mi5s e geçeyim dedim. Aldığım dönem siyah sadece yurtdışından getirenlerde vardı. Riski bilerek aldık. Xiaominin bir çok ürününü MiBand, Roadmi vs. kullandım kullanıyorum. Ancak aldığım Mi5s alımdan iki ay sonra ekranın %20 si dokunmatik algılamama arızası verdi. Aldığım kişi yan sanayii ekran değişti bu sefer home tuşu ve parmak izi sensörü pert oldu. Ben sorunumu Xioami global help desk e, Linkedinden pazarlama ekibine vs ilettim hatta global resmi forumunda da yazdım, tüm detayları ingilizce olarak ilettim ancak firma ürünün arkasında durmuyor. Bu arada resmi formunda benim durumumda olan aynı hatayı alan yabancıları da gördüm. Şu an yine parça bekliyorum. Mevcut arızalar düzelecek parça gelecek derken daha 3-4 aylık telefon ilk aldığımda ikinci günü gören pil şu an max. 4-5 saatte bitiyor, gece bırakıyorum %65 sabah alıyorum sadece alarm çalmış pil %15 :) Sözün özü muhteşem hatasız bir ürün değil ancak f/p olarak piyasanın en iyisi. Siz de sorun çıkmadı diye çıkanlara bu kadar tepki vermeyin.

Son düzenleme:
Oyla:

illskylark

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
Mi 9, mi5s
Meslek
Ziraat mühendisi
Konular
4
mi 5s te bazı telefonlarda camerada sorunlar yasandı olabiliyor sonuçta teknolojik aletler bazen biraz şans gereklidir o şansızlıkta size denk gelmiş sanırım :D... neyse bence telefonu aldığınız yer ile iletişime geçip değişim talebinde bulunun (olumsuz olacak yuzde99) sonrada servise gonderin sorunu çözsünler derim bi kaç gün telefonsuz kalacaksınız ama bozuk kullanmaktan iyidir... iyi günler dilerim..

Oyla:

emrahengin92

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
11
Telefon 2 kez servise gitti.. Şu an kullanıyorum arada çok az da olsa sorun oluştu. Dokunmak problemi olmadığını söyleyip 25 gun sonra gönderdi Delta Servis.. Ardında geldiğinde bambaşka sorunu vardı Google play de bazı uygulamalari yüklemiyordu tekrar göndermiştim bambaşka sorun çıktı daha ilk açtığımda.. Bi 15 gün ikinci kez serviste kaldı telefona güncelleme yükleyip gönderdiler. Şu an kullanıyorum fakat dokunmatigine güvenmiyorum... Delta servis ile işi olanların Allah yardımcısı olsun.. İthalatçı garantili telefon almamak aldırmamak gerek şahsım adıma konuşacak olursam.

Oyla:

ferhattoker33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mİ 5 prime
Konular
0
4 aydır elimden düşmüyor mi5 prime.. Maşallah bir telefon hiç mi donmaz hiç mi yavaşlamaz arkadaş.. Maşallahı var telefonun.. Elektronik şans işi arkadaş.. Benzer problemler her modelde oluyor.. İphone 5s im vardı.. replika iphonedan beter olmuştu..İkide bir donmalar, alev alev yanmalar.. Markaya baksan iphone.. eşime 7 aldım Adananın orta yerinde şebeke sorunu çıktı hat turkcell olmasına rağmen.. 1000 - 1200 tl civarı fiyat aralığı olan bir telefondan beklentimin kat be kat fazlasını buldum mi5 te..
Bende mi5 prime var, geçenlerde whatssapptaki çok eski bir konusmanın içeriğini göreyim dedim telefon dondu ne dokunmatik ne de fiziksel tuşlar işe yaramadı. Öylece telefonun yüzüne baktım 5 dk. Sonra kendi kendine kapandı açıldı. Bataryası çıkarılabilir olsaydı dedim keşke. Yani anlayacağınız kusursuz telefon yok. Yazılımda eksiklikler mevcut. Çoğu eposta uygulamasını kullanmıyordur belki çünkü çok yetersiz. O yüzden şirket hesabım dahil bütün hesap gmail de. Kamera yazılımı iyi değil bence, sonra ghost ekran oluştu vb. Fiyatına göre güzel bir telefon, fazlası değil.

Oyla:
Üst Alt